Przeczucie

Miłość, zagadki i magia na amerykańskim Południu

Belleville w stanie Luizjana. Miejsce idealne - w pięknej okolicy, z łagodnym klimatem, zamieszkane przez sympatycznych ludzi. Wymarzone miasto do życia? Nie dla Roxanne Sherwood, dziennikarki śledczej z Nowego Jorku, nieprzyzwyczajonej do ciszy, spokoju i błogiego nieróbstwa. Roxie nigdy z własnej woli nie zdecydowałaby się przenieść do Belleville - niestety, gdy prowadziła śledztwo, naraziła się wysoko postawionym, a przy tym niebezpiecznym ludziom i teraz jest zmuszona żyć pod fałszywym nazwiskiem. Jakby tego było mało, przyszło jej zamieszkać z obcym mężczyzną.

Wesley Blake, agent FBI oddelegowany do ochrony Roxanne, także nie jest zachwycony przymusowym zesłaniem. I bardzo wyraźnie daje to dziewczynie odczuć. Wkrótce jednak dochodzi do ciągu dramatycznych wydarzeń, które sprawiają, że tych dwoje mocno zbliża się do siebie. Bo jak to zwykle bywa, idealne miasteczko okazuje się za cichą i spokojną fasadą skrywać różne, niekoniecznie przyjemne tajemnice. Luizjana to wszak kraina voodoo...
Ludka Skrzydlewska, mistrzyni romantycznych thrillerów, tym razem zabiera nas w naprawdę mroczną podróż!

Informacje dodatkowe o Przeczucie:

Przeczucie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytajka93
Czytajka93
Przeczytane:2022-06-05, Ocena: 6, Przeczytałam,

Zapraszam do romantycznego thrillera autorstwa @ludkaskrzydlewska_autorka pt. "Przeczucie".

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Editiored

Młoda dziennikarka śledcza Roxanne Sherwood przyjeżdża z Nowego Jorku do Belleville. Gdy prowadziła śledztwo, zadarła z wpływowymi i niebezpiecznymi ludźmi, teraz próbują ją zabić. FBI stworzyło jej fałszywą tożsamość. Przyszło jej zamieszkać z obcym mężczyzną.

Wesley Blake, agent FBI, pochodzi z Nowego Orleanu, jedyne zdanie, jakie dostał na obecną chwilę to, ochrona świadka, lepsze to niż bezczynność. Utykał na lewą nogę, uraz z ostatniego zadania, stąd przymusowy urlop. Oboje nie są zachwyceni przymusowym zesłaniem.

Belleville to małe miasteczko, położone nad samym jeziorem w stanie Luizjana. Lokalna społeczność jest bardzo zżyta, trzyma się razem, nie lubią rozmawiać z obcymi.

Co skrywa to spokojne, idealne miasteczko? Stan Luizjana to wszak kraina voodoo... Skąd wywodzi się rytuał oguna? Co oznacza Sorsye?

Zaginął ślad po Agnes, Taylor oraz Setha, którego akta sprawy nie istnieją. Czy tajemnice warte są odkrycia? Czy zła, zakazana, czarna magia zawładnęła mieszkańcami...

Wkrótce dochodzi do ciągu dramatycznych wydarzeń, które sprawiają, że Roxanne i Wesley mocno zbliżą się do siebie...

Autorka @ludkaskrzydlewska_autorka wręcz po mistrzowsku połączyła mroczny thriller z gorącym romansem. Czytając go możemy naprawdę udać się w tajemniczą podróż, odkryć świat pełen zagadek i magii, mrocznych tajemnic. Śledzić losy naszych bohaterów, ich romansu. Autorka doskonale obrazuje nam w książce jaki wpływ ma przeczucie na nasze życie.

Avatar użytkownika - Patka96x
Patka96x
Przeczytane:2022-01-09,

♥️🔥💔 RECENZJA 💔🔥♥️

Autor: @ludkaskrzydlewska_autorka
Wydawnictwo: @editio.red

Przeczucie

RoxanneSherwood to pochodząca z Nowego Jorku dziennikarka śledcza. Jest osobą ceniącą sobie, ciszę i spokój. Pewnego dnia, kobieta zostaje przeniesiona, do Belleville w stanie Luizjana. Niestety nie z własnej woli. Roxie podczas śledztwa, które prowadziła, naraziła się wysoko postawionym i niebezpiecznym ludziom. Jest zmuszona zacząć żyć, pod zmienionym nazwiskiem. Na miejscu czeka ją zaskoczenie. Okazuje się, że będzie musiała mieszkać, z obcym mężczyzną. Jak się zachowa? 🤔
Czy wytrzyma?🤔

Wesley Blake jest agentem FBI. Został oddelegowany do ochrony Roxanny. Nie jest tym zbytnio zachwycony. Robi wszystko by dziewczyna, jak najmniej odczuła to, że jest pod jego ochroną. Jednak z czasem, pewne wydarzenia sprawiają, że mocno się do siebie zbliżają. Ale czy na tyle mocno, by się zakochać? 🤔
Czy może to będzie uczucie nienawiści? 🤔
Odpowiedzi na te pytania, odnajdziecie w książce 📖📚.

Historia Roxanne i Wesleya bardzo mi się podobała. Szkoda tylko, że czcionka była mała, ponieważ oczy podczas czytania, męczyły się. Była to moja trzecia książka od tej autorki, która miałam okazję przeczytać, i nie zawiodłam się. Książka zaciekawiła mnie, od pierwszej strony.

Polecam wam tę pozycję.

Gratuluję autorce i życzę dalszych sukcesów 📚.

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ♥️.

Roxie jest dziennikarką śledczą, trafiła na aferę i wydano na nią wyrok. Cudem przeżyła postrzelenie, a FBI wywozi ją do miasteczka Belleville, gdzie ma jej pilnować agent. Roxie nudzi się w małym miasteczku, znajduje sobie pracę w lokalnej gazecie i stara się słuchać denerwującego agenta. Wesley Blake od początku jest niesympatyczny, a Roxie lubi go drażnić. Z czasem jednak lepiej się dogadują...

Bardzo chciałam przeczytać jedną z książek Ludki Skrzydlewskiej, bo wiele dobrych opinii słyszałam o twórczości autorki. Zwykły romans to nie dla mnie, dlatego zdecydowałam się na najnowszą książkę, która ma być połączeniem mrocznego thrillera i gorącego romansu, a jak było?

Roxanne Sherwood dziennikarka śledcza z Nowego Jorku naraziła się wysoko postawionym niebezpiecznym ludziom. Musiała wyjechać pod fałszywym nazwiskiem do czasu rozprawy, na której ma być ważnym świadkiem. Spokojna okolica, sympatyczni ludzie, miasteczko Belleville, wydaje się idealne. Ochrania ją mrukliwy agent FBI Wesley Blake, który jest na przymusowym urlopie związanym z jego kontuzją. To ciche miasteczko ma jednak swoje tajemnice, które ciekawska Roxanne wyciąga na wierzch, a wierzenia ludzi tam zamieszkujących, mają ogromne znaczenie.

Roxanne nie umie bezczynnie usiedzieć w tym urokliwym miasteczku i znajduje pracę w miejscowej gazecie Belleville Daily. Okazuje się, że jej poprzedniczka zaginęła w dziwnych okolicznościach, choć wszyscy twierdzą, że po prostu wyjechała. Mamy więc świetne rozpoczęcie, które kusi, by poznać dalszą część zdarzeń.

Bohaterowie dobrze scharakteryzowani. Ona - niespokojny duch przyciągający kłopoty, a on - stanowczy, spokojny, choć mrukliwy mężczyzna.  Naturalne dialogi, czasem przydługie, ale pewnie po to, by stworzyć wyczuwalną chemię między mężczyzną i kobietą. Zakończenie może zaskakiwać, a na pewno jest żywiołowe i pełne napięcia.

Bardzo podobało mi się miejsce akcji. Doskonale ujęte szczegóły, by nadać miejscowości mroczny klimat, a mieszkańcy nieco dziwni, lekko przestraszeni. Pojawiają się wątki voodoo, które mają niebanalne znaczenie dla fabuły, są bardzo trafione, przyciągają swoją magiczną siłą. W powietrzu unosi się zapach mocy nadprzyrodzonych.

Ja szukałam tajemnicy, zagadki, sensacji i to otrzymałam, dodatkowo napisane lekkim piórem, które powoduje, że czyta się bardzo płynnie. Dla miłośników erotycznych uniesień również znajdą się sceny, które wywołają rumieniec na twarzy, bo agent Blake jest dobrze zbudowanym, bardzo seksownym mężczyzną, a o jego uwodzicielskie cechy charakteru zadbała już autorka.

Miasteczko, które skrywa sekrety ciekawie ujęte przez autorkę. Bohaterowie naturalni, a gdy ich temperamenty się zderzą, to iskry tak lecą, że tworzy się ogień pożądania. Zwroty akcji i elementy sensacyjne nie pozwolą się nudzić. A magia unosząca się w powietrzu i rytuały voodoo wciągają nas w świat, gdzie to, co zrozumiałe miesza się z mistycyzmem.

Avatar użytkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2022-01-16, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

"Nie wierzę w zabobony, ale w moją intuicję już tak, ale ja ją sprawdziłam. Niezliczenie wiele razy. Nigdy mnie nie zawiodła, więc jestem pewna, że nie zwiedzie i teraz."

@ludkaskrzydlewska_autorka

Dziennikarka śledcza stała się niewygodnym świadkiem, którego ktoś próbuje się pozbyć. Na czas śledztwa zostaje usunięta do spokojnego miasteczka Belleville. Zamieszkuje z Wesley'em, agentem FBI, który ma być jej ochroniarzem. Sielankowe i piękne miasteczko, stało się więzieniem dla tej dwójki. Próbują normalnie żyć. Roxanne jest niespokojną duszą, od razu rusza by poznać miejsce, w którym przyszło jej mieszkać. Cudowna okolica, jest urokliwa ale instynkt Roxie podpowiada, że nie będzie jej się tutaj nudzić. Znajduje pracę w lokalnej gazecie i od razu łapie kilka ciekawych tematów. Miasteczko skrywa wiele mrocznych tajemnic, sekretów, niewyjaśnionych zaginięć, których odkrycie może sprowadzić ogromne niebezpieczeństwo, zwłaszcza na nią i Wesa. Urokliwa Roxie jest niczym burza siejąca zamęt, także w duszy agenta, z którym połączą ją gorące chwile. To miał być dla nich odpoczynek, zaczęła się najcięższa w życiu praca. Magia spowiła to miejsce, które może ściągnąć niebezpieczne demony.

Bardzo zaskakująca i odmienna książka Ludki. Połączenie romansu, kryminału, thrillera, nadprzyrodzonych mocy i wiary voodoo. Czyta się książkę z zapartym tchem i ciężko się od niej oderwać. Historia, z wątkiem kryminalnym, miłosnym, chęcią usunięcia niewygodnego świadka i agenta FBI na przymusowym urlopie. Mimowolnie zostaje on wciągnięty w sprawy, których dowody odrywa Roxie. Każda chwila staje się ciekawsza i coraz bardziej skomplikowana. Począwszy od pierwszej podejrzanej sprawy i dowodów, aż do następnych. Wszystko wydaje się łączyć ze społecznością miasteczka i sytuacjami, które starannie chcą ukryć. Małomiasteczkowe życie, skrywa mroczne sekrety, voodoo, które opętało lokalnych mieszkańców. Do tego romans, który wywiązuje się między Roxie i Wase'm jest niewygodny dla innych. Burzy pewne plany. Starcie, które ich czeka będzie mroczne, skomplikowane i jeszcze może zniszczyć ich związek nim tak naprawdę porządnie się rozwinął. Szczerze polecam, książka jest mega.

Avatar użytkownika - magdalenalesz
magdalenalesz
Przeczytane:2022-03-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 2022,
Łatwopalna
Ludka Skrzydlewska0
Okładka ksiązki - Łatwopalna

Niektórych rodzajów ognia nie da się ugasić... Gdy miałam siedem lat, zabiłam swojego brata. Teraz, dwadzieścia lat później, tamta noc ciągle powraca...

Król Kier
Ludka Skrzydlewska0
Okładka ksiązki - Król Kier

Przez lata żył jedynie pragnieniem zemsty. Teraz nie wie, czy zdoła jej dokonać Kiedy Persia Grant, skromna krupierka z Las Vegas, spędza kilka upojnych...