Przekora

Z okładki: A oto kolejna książka z SERII Z RÓŻOWĄ KAMELIĄ, do której z pewnością przyzwyczaiły się już młode Czytelniczki, i której "trącący myszką" wdzięk zdążyły polubić. Polubić i docenić, tak jak ceni się piękne stare koronki, cieniutką porcelanę prababek, sędziwe srebrne cukiernice, kryształowe solniczki, przechowywane z największą dbałością drobiazgi. Tym razem spośród literackich pamiątek Wydawnictwo Siedmioróg prezentuje kolejną książkę o miłości z dawnych lat: "Przekorę" pióra austriackiej pisarki Emmy von Rhoden. Stareńka to książka, bo jej pierwsze polskie wydanie ukazało się w 1919 roku, jest więc powód do zadumy: tyle lat minęło, świat zmienił się tak bardzo, a Wy czytając teraz powieść Emmy von Rhoden odnajdziecie w niej sprawy, które pozostały ważne do dziś. Młodziutka bohaterka tej książki, przekorna, samowolna Ilza przeżywa rodzinne nieporozumienia, głębokie rozterki, prawdziwą przyjaźń i pierwszą miłość. Czy odczuwa to wszystko inaczej niż współczesne dziewczęta stojące przed podobnymi problemami? Myślę, że porównanie własnych reakcji z uczuciami Ilzy będzie dla Was dodatkową atrakcją przy czytaniu "Przekory". Cieszę się, że Wydawnictwo Siedmioróg zwróciło się do mnie z prośbą o polecenie Wam tej książki, pamiętam ją dobrze z własnego dzieciństwa. Krystyna Siesicka

Informacje dodatkowe o Przekora:

Kup książkę Przekora

Przekora - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2016-06-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 (285) książki w 2016 roku, Audiobooki, Mam,
Klasyka literatury dla młodzieży sprzed ponad stu lat. Pełna jest wzorców do naśladowania. Główną bohaterkę poznajemy, kiedy ma 15 lat, jest nieokrzesana i ojciec oraz macocha umyślają wysłać ją do szkoły z internatem. Przekornej dziewczynie początkowo trudno jest się pogodzić ze szkolnymi zwyczajami, ale poznani tam przyjaciele pomagają jej przystosować. Wcześniej nie słyszałam o tej książce niemieckiego autora. Doskonale sprawdzi się dla fanów książek typu Pollyanna czy Ania z Zielonego Wzgórza. Jest pełna ciepła, ale i nie szczędzi czytelnikom smutnych momentów. Jak to w życiu bywa.
Powrót matki
Danuta Awolusi ;