Przewodnik po emocjach. Jak lepiej rozumieć własne uczucia

"Przewodnik po emocjach" to pionierski na polskim rynku poradnik psychologiczny, będący przewodnikiem po dwudziestu podstawowych emocjach, których doświadczamy w swoim życiu. Autorka nie tylko tłumaczy, czym są emocje i dlaczego są ważne, ale przede wszystkim pokazuje, co się dzieje, kiedy ich nie rozumiemy, nie wyrażamy lub tłumimy. Książce towarzyszy też część ćwiczeniowa, między innymi pozawalają zrozumieć, jak nie tłumić emocji, jak zauważać emocje w ciele, jak praktykować uważność i pracować nad słownikiem emocji. Poradnik ilustrują grafiki znakomitej Mary Zalewskiej.

Informacje dodatkowe o Przewodnik po emocjach. Jak lepiej rozumieć własne uczucia:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2022-10-26
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788383182025

Kup książkę Przewodnik po emocjach. Jak lepiej rozumieć własne uczucia

Przewodnik po emocjach. Jak lepiej rozumieć własne uczucia - opinie o książce

Okładka ma twardą oprawę, co jest na plus uważam, bo chroni ją przed uszkodzeniami mechanicznymi. Miła tekstura w dotyku - ze względu na matowo śliskie wykończenie. Stronice są kremowe, czcionka wystarczająca dla oka. Literówek brak. W środku mamy ilustracje, które naprawdę są świetnym dodatkiem, wpasowują się w klimat. Podzielona na rozdziały, podrozdziały.

Książka napisana w lekki i przystępny sposób, nie sprawia problemów podczas czytania. Autorka nie posługiwała się wyrazami, których nie moglibyśmy zrozumieć... Mam w niej sporo znaczników, ponieważ kilkanaście fragmentów wydało mi się tak ważnych dla mnie, że musiałam je zaznaczyć. I jak z tego możecie się domyślić - jestem zadowolona. Wyciągnęłam z niej wiele, zrozumiałam troszkę siebie. Mamy tutaj omówione sporo emocji, skąd się biorą, co mogą oznaczać. Bo nie każda emocja ma tylko jedno znaczenie i to albo negatywne, albo pozytywne. Mamy tutaj odniesienia do literatury fachowej, bo jest spis wszystkich źródeł. W takiej pozycji jest to niezbędne i wyszło dość profesjonalnie. Jest część teoretyczna, ale i praktyczna również ma miejsce. Podpowiada nam między wierszami, po jakie inne tytuły możemy sięgnąć - ja sama zanotowałam sobie jedną lekturę, która prawdopodobnie przypadnie mi do gustu.

Jeżeli nie rozumiemy swoich emocji, jeśli mamy problem z nimi - to ten poradnik będzie idealny. Widać, że autorka dołożyła wszelkich starań, by nie tylko wizualnie się jej "dziecko" prezentowało. Bo i w środku, wszystko jest idealnie rozłożone, tekst nie męczy, a wręcz przeciwnie, nas, jako czytelników wciąga i nie raz nie chce wypuścić z rąk.

Reasumując uważam, że wiele wniosła do mojej głowy, wiele wysnuwało mi się wniosków podczas czytania i wierzę, że z Wami będzie podobnie. Zdecydowanie Wam ją polecam, bo jest tego warta. Już trochę książek poradników jest za mną i szczerze, plasuje się ona na drugim miejscu, zaraz po książce Kasi Kucewicz. Śmiało daje dziewięć na dziesięć gwiazdek, jest naprawdę bardzo dobrze i fachowo napisana. Udało mi się ją kupić za połowę ceny na stronie empiku, gdyż pojawił się kod zniżkowy udostępniony na Instagramie autorki. Więc jak tu można było nie skorzystać? :D POLECAM!

Avatar użytkownika - PannaPinko
PannaPinko
Przeczytane:2022-11-07, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Czasami czujesz, że zaraz wybuchniesz, ale kompletnie nie wiesz z jakiego powodu? A może łzy cisną Ci się do oczu, choć słowa drugiej osoby powinny wywołać uśmiech na Twojej twarzy? Nierzadko mamy problem z określeniem naszego nastroju; przyzwyczailiśmy się do podejścia "zero- jedynkowego"- jest nam albo źle, albo dobrze. A gdzie bardziej szczegółowe rozróżnienie?

Pani Anna Cyklińska w swojej najnowszej książce pomoże nam zrozumieć każdą emocję, jaka towarzyszy nam w życiu codziennym. Będzie naszym niecodziennym przewodnikiem po świecie, o którym często zapominamy.

Choć wcześniej zarzekałam się, że poradniki to ostatnie, co trafi na moją półkę "must read", to ostatnio idę właśnie w tym kierunku. Nie intensywnie, całą sobą, lecz delikatnie- szczególnie interesuje mnie tematyka emocji i oczywiście to, jak sobie z nimi radzić. Z roku na rok przybywa tylko stresu, a sposobów na poradzenie sobie z nim brak. Dlatego też skierowałam swoją uwagę na książki, które w jakiś sposób mogą mnie naprowadzić na właściwą ścieżkę.

Pierwszym, co rzuca się w oczy, jest piękne wydanie- aż chce się je jak najdłużej trzymać w dłoniach. Wszystko jest jasne i przejrzyste, a w środku czeka na czytelnika także kilka ilustracji czy różnego rodzaju wykresów/ diagramów. Do tego uwielbiana przez większość twarda oprawa i mamy już sposób na sukces.

Tytuł dokładnie odzwierciedla to, co czeka na nas wewnątrz- dokładne opisy emocji towarzyszących każdemu z nas praktycznie na co dzień. Oczywiście umieszczono tam również kilka ćwiczeń, mających pomóc w radzeniu sobie z pewnymi uczuciami, aczkolwiek niezbyt wiele. Tak jak wspomniałam, jest to w gruncie rzeczy przewodnik po uczuciach, nie zaś poradnik mający pomóc nam z nimi w pełni walczyć. To taki swoisty podręcznik, który może nas jakoś nakierować na to, jaka emocja towarzyszy nam najczęściej- a później zostaje tylko szukanie odpowiedzi na to, jak sobie z nią radzić. Dlatego też tę pozycję można w dużej mierze traktować jako kompendium wiedzy o emocjach. Czy to wada? Nie, bowiem samo rozpoznanie uczuć to już połowa sukcesu.

Książkę czyta się bardzo dobrze, a to w dużej mierze dzięki swobodnemu podejściu autorki do tematu. Nie znajdziemy tutaj skomplikowanych nazw, które swoją złożonością mogłyby nas odstraszyć od kontynuowania lektury. Pani Anna wrzuca nam również do treści przykłady z własnego życia, gdy narodziła się jakaś emocja.

Jeżeli jesteście ciekawi emocjonalnych rozróżnień, to nie pozostało Wam nic innego, tylko sięgnąć po Przewodnik po emocjach. Myślę, że tak jak ja spędzicie z nim dobrze czas.

Avatar użytkownika - zaBOOkowana
zaBOOkowana
Przeczytane:2022-11-01, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Emocje to integralna część człowieka. Ten poradnik psychologiczny pozwoli Wam zrozumieć siebie, swoje emocje, które często nie są zrozumiałe dla nas samych. Często przecież miotamy się w sobie, nie wiedząc co się z nami dzieje. Ile razy zdarza się, że emocje biorą górę nad rozumem i nie wychodzi z tego nic dobrego?

Przewodnik po emocjach jak sama jego nazwa wskazuje - nawiguje nas po emocjach i pokazuje, jak sobie z nimi radzić. Myślę, że jest to uniwersalna książka, ponieważ wszyscy jesteśmy ludźmi i naszą wspólną cechą jest odczuwanie emocji. O ile łatwiej będzie sobie z nimi radzić po lekturze poradnika.

Aby żyć w zgodzie ze sobą, warto poznać swoją mapę emocji. A po lekturze na pewno otworzycie oczy na wiele sytuacji i związanych z nimi uczuciami, na które wcześniej nie zwracaliście uwagi. Polecam!