Przyjaciel. Moje serce wciąż pamięta

Tom 2 cyklu Przyjaciel

Twoje serce wciąż będzie pamiętać, nawet jeśli Ty zapomnisz

Wypadek Lilki wstrząsa Jacobem. Mężczyzna nie potrafi pogodzić się z tym, że mimo jego czystych intencji - jakimi kierował się, kiedy zrywał z Lilką, aby uchronić ją przed Pawłem - sytuacja przybrała tak tragiczny obrót. Tęsknota, ból i strach coraz mocniej odciskają na nim swoje piętno. Dławiony wewnętrznymi rozterkami Jacob szuka chwili wytchnienia w narkotykach.

Tymczasem, gdy Lilka odzyskuje wreszcie przytomność, lekarze stawiają diagnozę, która wywraca jej świat do góry nogami. Kiedy o wszystkim dowiaduje się Jacob, postanawia raz jeszcze zawalczyć o dziewczynę. Nie spodziewa się jednak, na jak wiele trudnych pytań o przeszłość będzie musiał udzielić odpowiedzi. Czy odważy się wyznać Lilce wszystkie swoje grzechy, by raz jeszcze zacząć budować wspólne szczęście?

Informacje dodatkowe o Przyjaciel. Moje serce wciąż pamięta:

Przyjaciel. Moje serce wciąż pamięta - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2023-04-02,

Tytuł: "Przyjaciel. Moje serce wciąż pamięta"
Autor: Agnes Sour
Data premiery: 07.10.2022r.
Wydawnictwo: Novae Res

Jeszcze nie tak dawno umieściłam tutaj recenzję pierwszej części powyższego tytułu. Nie mogłam czekać dłużej, sięgnęłam po kontynuację i... Co tu się działo to głowa mała!🥹
Lilka nie mogła zostawić Jacoba bez wyjaśnienia całej sytuacji między nimi. Szła do niego...
Było ciemno...
Samochód jej nie widział...
Uderzenie.
Szpital.
Operacja.
Śpiączka.
Lilka pokonała śpiączkę. Wygrała z nią.
Tylko...
Pamięć nie wróciła.
Nie poznała brata, mamy, przyjaciół i jej miłości-Jacoba...
Co teraz będzie?
Kiedy Jacob się dowiedział się o wypadku, wróciły jego demony z przeszłości, a mianowicie #NARKOTYKI ... Nie potrafili sobie poradzić ze smutkiem, z samotnością, z poczuciem bezradności...z tym, że jego ukochana Lilka leży w śpiączce. W tym momencie bezradność wygrała i chłopak przepadł... Dobrze, że obok był Dawid - jego najlepszy przyjaciel. Razem z rodziną nie pozwolili mu upaść. Namówili go na odwyk.
Zgodził się.
Tam poznaje Wiktora.
Czy chłopakom uda się wyjść z tego bez szwanku?
Narkotyki to świństwo!
Jak ktoś jest słaby to zostaje przez nie pokonany...🥺
Jeżeli nikt nie wyciągnie w stronę uzależnionych pomocnej ręki... oni przepadną.
Dobrze, że Jacob miał kochających ludzi wokół.
Kibicowałam mu z całego serca. Bardzo go polubilam❤️
Więcej nie opowiadam, bo musiałabym kolejną część napisać 😁
Napiszę Wam jedno:
CZYTAJCIE!
Ta książka przeczołga Was emocjonalnie...
Warto ją mieć w swojej biblioteczce!
Ja na pewno wrócę kiedyś do tej trylogii, bo naprawdę warto💚
Tak bardzo polubiłam Lilkę, Jacoba i Dawida, że nie chciałam się z nimi rozstawać!
Dobrze, że przede mną ostatnia część trylogii...że jeszcze będę mogła spędzić z nimi teoche czasu 💚

Chciał tylko ją chronić, chciał sprawić, aby Paweł nie dorwał, a zamiast tego doszło do tragedii. Jacob nie może sobie poradzić z wypadkiem Lilki, tym bardziej, kiedy mijają kolejne dni, a ona się nie budzi. To wszystko zaczyna go przytłaczać, chociaż obiecał, że nigdy już tego nie zrobi, znowu sięga po narkotyki i nikt nie potrafi przemówić mu do rozumu. Im dłużej ona się nie budzi, tym bardziej on się stacza. Zarówno Dawid, jak i jego matka nie wiedzą co, mają już robić. Jednak nadchodzi dla niego opamiętanie, a jest nim moment, w którym Lilka budzi po półrocznej śpiączce.
Lilka się budzi, jest zagubiona i nie ma pojęcia, co się dzieje. Dziewczyna traci pamięć i nie wiadomo kiedy odzyska. Po tak długiej braku aktywności, powrót do „normalności” nie jest łatwy, na dodatek ma wrażenie, że bliscy nie mówią jej wszystkiego. W jej życie wkrada się Paweł, a ona znajomość z nim ukrywa, nie wiedząc kim, jest tak naprawdę. Czy Jacob poradzi sobie z nałogiem? Jak zareaguje na niego Lilka? Czy powróci do pełnej sprawności? Czy przypomni sobie miłość do Jacoba?

Pierwszy tom dosłownie mnie zachwycił i nie wiem, jak to się stało, że nie dopilnowała premiery drugiego. No cóż, zdarza się, ale nic straconego, mam okazję przeczytania drugiego, a za chwilę trzeciego. Jakie wrażenia? Uważam, że jest tak samo świetny, jak pierwszy.
To historia ciekawa, wciągająca, niebanalna. W książce naprawdę sporo się dzieje, a czytelnik przeżywa wszystko z bohaterami. To historia pełna bólu, tajemnic, szukania własnej drogi.

Bohaterowie pozostali ciekawi, chociaż się zmienili.
Lilka nie pamięta swojego życia, tak naprawdę zaczyna wszystko od nowa i wcale nie jest jej łatwo. Jest zagubiona, często się złości, a jednocześnie pozostała silna, uparta.
Jeśli chodzi o Jacoba, to miałam wrażenie, że się poddał, załamał, nie widział wyjścia z sytuacji. Na szczęście obudzenie Lilki sprawia, że zaczyna walkę o siebie, a później o nią.
Tak samo, jak w pierwszym tomie, tak i tym razem mocno kibicowałam obojgu.

„Przyjaciel. Moje serce wciąż pamięta” to książka pełna emocji, z niebanalną historią, którą z przyjemnością polecam. Mnie dosłownie zachwyciła.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - booksinpink
booksinpink
Przeczytane:2023-01-22,

"Przyjaciel. Moje serce wciąż pamięta"

Dziękuję za egzemplarz do recenzji @wydawnictwo_novaeres ❤️

Wypadek Lilki jest dla wszystkich niewyobrażalnie mocnym ciosem, a szczególnie dla Jacoba. Trwając przy dziewczynie nie może oprzeć się wrażeniu, że to wszystko jego wina i to dlatego postanawia wybrać najprostszą drogę w pozbyciu się natrętnych myśli. Najbliżsi nie dają mu wyboru i musi wybrać się na odwyk mimo, że jedynie czego pragnie to zostać przy ukochanej. Gdy wraca już nic nie jest takie samo. Lilka straciła pamięć, ma za złe mężczyźnie, że nie było jej przy niej, a do tego musi ukrywać prawdę, co tak naprawdę stało się w przeszłości.

Moja ocena to 7/10.

Początek książki był dla mnie trudny. Książka nie zainteresowała mnie, a powtarzające się sceny zaczynały być delikatnie nużące. Przedstawianie ciągłego bólu Jacoba było bardzo pochłaniające po raz pierwszy, ale po kilku kolejnych robiło się to nudne. Zainteresowania nabrałam, gdy akcja przeniosła się do Złotej, Lilka zaczynała nabierać sił i wracać do poprzedniego życia w tym jej zadziornego charakterku. W tej części również spodobała mi się jej samodzielność w decyzjach, mimo iż każdy chciał ją kontrolować, ona się nie dawała i prowadziła swoje życie, tak jak sama pragnęła.

Będąc szczerą mocno zaskoczyła mnie rozwaga Jacoba w prowadzeniu jego relacji z Lilą. Ostatnie czego się spodziewałam to jego rozwaga, sądziłam, że jak najszybciej będzie próbował wrócić do ich poprzedniego stanu, a ten z ostrożnością i delikatnością wprowadzał ją w ich relacje. Naprawdę podoba mi się ta zmiana i nie mogę się doczekać, aż poznam reakcje kobiety na ich przeszłość, bo niestety nie zostało nam to przedstawione, nad czym naprawdę ubolewam.

Jeśli przeczytaliście już pierwszą część to koniecznie po nią sięgajcie. Zastaniecie w niej kilka odpowiedzi na pytania z poprzedniej, ale też nowe zagadki, które wręcz przymuszą was do oczekiwania na finał trylogii.

Avatar użytkownika - annakubera
annakubera
Przeczytane:2022-12-23, Ocena: 5, Przeczytałam,

„Twoje serce wciąż będzie pamiętać, nawet jeśli ty zapomnisz”

Po wypadku Lilki życie Jacoba wywraca się do góry nogami, a on sam popada w narkotykowy nałóg, który czyni z niego wrak człowieka. Kiedy dziewczyna po kilku miesiącach wybudza się ze śpiączki, lekarze stawiają diagnozę, która diametralnie zmienia jej życie. Jacob po raz kolejny chce jednak zawalczyć o dziewczynę. Wiązać się to jednak będzie z powrotem do przeszłości i zmierzenie się z własnymi słabościami. Czy mężczyzna znajdzie w sobie tyle siły, aby przypomnieć Lilce o ich wielkiej miłości?

Po zakończeniu tomu pierwszego zaczęłam czytać tom drugi z wielką zachłannością, żeby jak najszybciej dowiedzieć się, co też autorka zaplanowała dla Lilki po wypadku, jaką drogę dla niej wybrała. Jednak tego, co się wydarzyło zupełnie się nie spodziewałam. Mimo, że podtytuł i cytat na okładce wiele sugerują, to moje myśli popłynęły w zupełnie innym kierunku.

To była naprawdę świetna kontynuacja poznanej już historii, jednak miałam delikatne wrażenie, że przeżywam deja vu ze względu na liczne powroty do przeszłości. Niemniej naprawdę uwielbiam wykreowanych przez autorkę bohaterów. Jacob potrafi doprowadzić czytelnika na skraj emocji i wyrozumiałości dla jego osoby, ale przy tym cały czas nie pozwala, żeby zapomniał o tej jego drugiej, wrażliwszej stronie.

Kolejnym plusem jest ekspresowe tempo czytania. Kiedy zabierałam się za lekturę miałam poczytać kilka stron, a tu ani się obejrzałam, a miałam za sobą pół książki. To świadczy o tym, jak bardzo wciągająca jest to książka i jak przyjemnie ją się czyta.

Autorka nie unikała również w swojej historii trudnych sytuacji życiowych, jak choćby wypadek Lilki i niepokój o jej życie jej bliskich, czy też walka z nałogiem Jacoba. Uważam, że wewnętrzna walka Jacoba ze swoimi emocjami, z lękiem i strachem o miłość jego życia była przedstawiona bardzo realnie i łatwo było wczuć się w to, co czuje bohater.

Oczywiście, to jeszcze nie koniec historii Lilki i Jacoba, więc z niecierpliwością czekam na jej kontynuacje. Sięgając po serię „Przyjaciel” pamiętajcie, aby rozpoczynać od tomu pierwszego, gdyż łączą się one w jedną całość.

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2022-11-08, Ocena: 6, Przeczytałam,

📚Życie w świecie,gdy nie pamięta się niczego musi być niesamowitą trauma dla tej osoby.Pragnienie powrotu wspomnień i przeżyć staje się głównym celem.Także u naszej bohaterki tak jest.Chciałaby wiedzieć kto kim jest…
Rozdziały z perspektywy Jacoba i Lilki dają pełny obraz myśli,rozterek i popełnianych błędów.Jest to jakby spowiedź okupiona cierpieniem oraz walka o wspólną przyszłość.Nie jest to proste,bo życie rzuca kłody pod nogi.Walczą nie tylko z własnymi słabościami,ale także o jutro,które jest niepewne.Oboje błądzą,by nie sprawić drugiemu przykrości,albo nie pogorszyć stanu psychicznego tej osobie.

Bohaterka pomimo wsparcia najbliższych musi zmagać się z osobistym cierpieniem i traktowaniem jej jak małe dziecko…chciałaby normalnie żyć..
Przez dużą ilość powieści miałam łzy w oczach.Razem z bohaterami przeżywałam ich codzienność i walkę o siebie.Trzymałam kciuki,by wreszcie odnaleźli wspólna drogę.By nie ufali nieodpowiednim osobom oraz potrafili cieszyć się z życia,takim jakim jest.

Historia porusza istotne tematy jakim są używki m.in narkotyki i konsekwencje z nimi związane.
W przypadku bliskiej osoby Jacoba—sięgniecie po nie i nieodwracalne skutki z nimi związanymi.

Pomimo ponad czterystustronicowej lektury czytanie sprawiło mi przyjemność.Zakończenie spowodowało mój niepokój i chęć poznania dalszych losów bohaterów na które czekam🔥

Kiedy przeczytałam pierwszy tom byłam zachwycona tą historią. Ale autorka zaskoczyła mnie na sam koniec zakończeniem, które do tej pory mnie rozstraja emocjonalnie. Dlatego ciesze się, że kontynuację historii mogłam objąć patronatem. Jestem świeżo po lekturze drugiej części i już wiem, że emocje w tej części są dużo mocniejsze.

Lilka po wypadku jest w stanie śpiączki. Kiedy się budzi nic nie jest już takie samo. Lilka nic nie pamięta, musi na nowo uczyć się wszystkiego. W dodatku czuje, że coś przed nią się ukrywa. Lilka powoli odzyskuje sprawność, stara się poukładać swoje życie na nowo. Czy uda jej się odzyskać pamięć? Czy zaufa na nowo Jacobowi? Czy wszyscy w jej otoczeniu są jej życzliwi?

Jacob odrzucił Lilkę bo myślał, że dzięki temu ja ochroni. Jedna los  sobie zadrwił i Lilka uległa wypadkowi. Od tej pory Jacob powoli traci nad sobą panowanie. Alkohol i narkotyki to jego sposób na poradzenie sobie z dramatem. Kocha Lilke ale wyrzuty sumienia coraz bardziej go pogrążają. Kiedy już sięgnął prawie dna trafia na odwyk. Tam przepracowuje  wszystko i poznaje Wiktora. Dzięki niemu zrozumiał wiele i zyskał przyjaciela. Czy Jacob odzyska Lilkę?

Muszę przyznać, że czytałam historię z wypiekami na twarzy. Lilka to twarda sztuka, mimo wszystko nie straciła swojej zadziorności. Popełnia błędy, próbuje odzyskać wspomnienia ale nikt nie che udzielić jej odpowiedzi na pytania. Jednocześnie czuje, że Jacob jest dla niej czymś więcej niż sam twierdzi. Czy Lilka odkryje prawdę? Dla Jacoba jest wszystkim, tylko  dla niej postanowił zmienić swoje życie. Che odzyskać dziewczynę i naprawić to co zawalił. Tylko czy nie jest za późno.

Postacie są świetnie opisane, fabuła idealnie przemyślana. Nie ma nieścisłości, a wątki są klarowne, spójne i ciekawe. Muszę przyznać, że autorka dalej namiesza nam w głowie. Wprowadzi nam postać Wiktora, młodego człowieka, który pomoże Jacobowi w najtrudniejszym dla niego momencie. Dodatkowo jego nie da się nie lubić. Wiktor stanie się nie tylko podporą dla Jacoba, ale także dla Lilki. Polubi go także Dawid. W naszej historii nie zabraknie osób, które namącą. Taką osobą będzie Hugo, którego polubiłam, a potem zonk odwalił taki numer. No i jest Paweł, który wykorzysta amnezje Lilki, by się do niej zbliżyć. Jeśli czytaliście poprzedni tom, to wiecie co zrobił. Czy Paweł się zmienił? A może to dalszy ciąg realizacji jego planu?

Od początku kibicowałam Lilce  w jej powrocie do zdrowia. Miałam żal do Jacoba, że tak się posypał. Z jednej strony mu współczułam z drugiej chciał nim potrząsnąć by się opamiętał. Historia wzbudza wiele emocji. Autorka sprawiła, że nie sposób się od niej uwolnić. I na koniec ale. Otóż cała historia jest piękna, emocjonalna. Pokazuje nam siłę przyjaźni, rodzinne więzi, walkę o siebie. I już to samo w sobie wzbudzało we mnie silne emocje. Ale zakończenie powaliło mnie na łopatki. Nie spodziewałam się tak dramatycznych scen. Do tej pory mam ciarki i łzy same się kręcą w oku. Nie mogłam uwierzyć w to co czytam.  Dodatkowo historia kończy się w takim momencie, że jestem rozbita. Autorce gratuluje kolejnej świetnie napisanej książki. I czekam z niecierpliwością na tom trzeci. Mam nadzieje, że będzie bo innej opcji nie widzę. Polecam wam oba tomy. Ta historia wami wstrząśnie.

,,prawdziwe jest tylko to,

co można poczuć"

Gdy się kogoś kocha, chcemy zapewnić ukochanej osobie bezpieczeństwo i jak najmniej problemów. Zdarza się tak, że czasami troska o drugą osobę może być przytłaczająca i przynosić skutki odwrotne do tych, które się oczekiwało. Doskonale zostało to ukazane w książce ,,Moje serce wciąż pamięta", która jest drugą częścią serii ,,Przyjaciel". Poprzedni tom pt.: ,,Lubię Cię za bardzo" pochłonęłam w zawrotnym tempie i z nadzieją na równie dobrą lekturę sięgnęłam po jej kontynuację. I ponownie dałam się porwać lekturze towarzysząc Lilce i Jacobowi w ich drodze do siebie.

Wszyscy z wytęsknieniem czekają aż Lilka wybudzi się ze śpiączki, w której znajduje się od 5 miesięcy. Każdy ma nadzieję, że gdy do tego dojdzie, wszystko wróci do stanu sprzed wypadku. Do tego momentu opowiada nam o tych dniach Jacob, który nie radzi sobie z sytuacją, więc szuka ukojenia w alkoholu i narkotykach. W końcu nadchodzi ten dzień, gdy Lilka powraca do świata żywych, ale okazuje się, że wszystkich czeka długa droga do normalności. Dla dziewczyny najprostsze czynności są problemem i będzie musiała poddać się długotrwałemu leczeniu, a po nim rehabilitacji. Utrudnieniem jest też całkowita amnezja pacjentki, dla której przeszłość ma postać czystej kartki. Z ufnością i ciekawością poznaje nowe doznania, otaczające ją osoby i siebie. To sprawia, że nieświadomie tworzy relacje ze swoim wrogiem, którego teraz postrzega, jako kogoś przychylnie do niej nastawionego. Nową postacią jest Wiktor, którego polubiłam od razu za jego szczerość, przyjacielską postawę, lojalność i o nim nie napiszę nic więcej, gdyż nie chcę zdradzać zbyt wiele. Pojawia się też w jej życiu ktoś, kto pomaga jej na nowo odkrywać swoje ciało i namiętność. I nie jest to Jacob, który chcąc być kimś ważnym w życiu Lilki, najpierw musi poradzić sobie ze swoimi problemami. Dociera do niego, że powinien poddać się leczeniu, jeżeli chce zawalczyć o uczucia ukochanej dziewczyny.

Fabuła drugiej części zaczyna się tam, gdzie skończył się tom pierwszy, ale wydarzenia najpierw przedstawiane są z punktu widzenia Jacoba. Po jakimś czasie, wraz ze swoim przebudzeniem, włącza się też Lilka, by w dalszym ciągu zdarzeń opowiadać nam wszystko naprzemiennie ze swoim przyjacielem. Dzięki temu zabiegowi wnikamy w ich stan umysłu i wewnętrznych rozterek dogłębnie, gdyż autorka oddaje to w sugestywnych słowach i opisach. W tej odsłonie historii o szczególnych więzach przyjaźni, dominuje wiele bólu, cierpienia, tęsknoty, walki z samym sobą i woli powrotu do normalności. Teraz role się odwracają, gdyż to Jacob musi starać się o względy Lilki, a przy tym zdaje on sobie sprawę, że obecna sytuacja jest niejako też z jego winy.

Lilka tym razem wzbudzała u mnie mieszane uczucia. Czasami reagowała na niektóre sytuacje zbyt emocjonalnie, a już całkowicie nie byłam po jej stronie w końcowych wydarzeniach, gdzie zabrakło z jej strony wczucia się w stan drugiej osoby. Z jednej strony rozumiałam jej frustrację, gdy widziała, że wszyscy wokół niej nie mówią jej prawdy, więc czuje się zagubiona i niepewna siebie. Dziewczyna ma problemy ze zrozumieniem tego, co się wokół niej dzieje. Czuje, że wszyscy coś ukrywają i zaczyna ją drażnić taka postawa.

Zdecydowanie łatwiej jej było dojść do sprawności fizycznej, niż intelektualnej, gdyż wciąż trudno jej odnaleźć dawną siebie. Sprawy nie ułatwia rodzina, ani przyjaciele ani ten najważniejsza osoba: Jacob. Każdy z nich ma powody, by ukrywać przed nią dramatyczne przejścia, które doprowadziły do obecnej sytuacji. Chcąc ją ochronić przed negatywnymi skutkami wiedzy o tym, co się wydarzyło kilka miesięcy temu, nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, że robią więcej szkody niż pożytku. Zabrakło tutaj po prostu szczerej rozmowy, co jest przewodnim motywem w tej opowieści wraz z problemami z narkotykami i walką o siebie

Autorka doskonale pokazała stan umysłu osoby zmagającej się z konsekwencjami wypadku i problemami z pamięcią. Oddaje odpowiednio dobranymi słowami to, co dzieje się z Lilką i innymi osobami, podkreślając to sugestywnymi określeniami i działając w ten sposób na wyobraźnię. Dzięki temu z łatwością możemy wczuć się w ich samopoczucie i sytuację.

,,Każdy potrzebuje bliskości. Chcemy czuć się ważni, potrzebni, bezpieczni i pieszczeni. To normalna część naszego życia."

Pani Agnes Sour całkowicie zaskoczyła mnie tą historią. Już pierwsza część była pełna niesamowitych wydarzeń wywołujących mnóstwo gwałtownych i różnorodnych emocji. Tom drugi dorównuje jej swoim charakterem, gdyż także nie brakuje w niej wielu burzliwych, poruszających serca przeżyć, napięć i natężenia wydarzeń. Wprawdzie cały czas natrafiałam na opisy różnych kolorów tęczówek i włosów, jako zamiennik użycia imion danej osoby czy też określenia wyglądu, ale są to drobiazgi, które nie przeszkadzają w poznawaniu tej historii.

Tego rodzaju historia nie byłaby pełna bez scen erotycznych, których nie brakuje, ale ujęte one zostały w ładne opisy, bez wdawania się w szczegóły, ukazujące bardziej odczucia niż fizyczne detale, a poza tym nie są one dominujące w fabule, więc w żadnym przypadku nie rażą. Pokazują piękno chwili, siłę pożądania, ciekawość nowych doznań, jeżeli chodzi o Lilkę, dla której także ta sfera jest czymś zupełnie nowym. W przypadku Jacoba ukazuje potęgę miłości.

Sięgając po kontynuację "Przyjaciel" miałam nadzieję, że wszystko się ułoży według jakiegoś klasycznego schematu. Zakończenie całkowicie rozłożyło mnie emocjonalnie, gdyż byłam przekonana, że cała historia zakończy w tym tomie, więc ogromnie zaskoczył mnie napis c.d.n. na ostatniej stronie książki. Pojawił się on w najmniej oczekiwanym momencie. Autorka ponownie zostawiła swoich czytelników z niedokończoną historią, a przy tym z wieloma niewiadomymi, a mnie z burzą emocjonalną, więc z niecierpliwością będę wyczekiwać kontynuacji.

Książkę przeczytałam, dzięki wydawnictwu Novae Res

Avatar użytkownika - Niegrzeczne_lite
Niegrzeczne_lite
Przeczytane:2022-12-02, Ocena: 6, Przeczytałem, Patronaty,

Macie czasami wrażenie, że autor pomiędzy fabuła, wkrada się do Waszego umysłu?

????????????

Jackob i Dawid muszą zmierzyć się z wypadkiem Lilki. Stają przed ogromnym trudem, a każdy kolejny dzień, nie przynosi oczekiwanej wiadomości. Pogłębiająca się śpiączka tylko wyzwala demony, z którymi ich wspólny przyjaciel próbował uporać się przez lata. Kiedy los zaczyna wykrzywiać usta w grymasie uśmiechu, szybko okazuje się, że przysłania mu cień ironii...

To szczególny patronat. Dlaczego? Ponieważ od pierwszych chwil zakochałam się w historii bohaterów. Autorka ma niesamowity dar wkradania się do umysłów czytelników!

Jackob ponownie zajął szczególne miejsce w moim sercu. Płakałam razem z nim i odczuwałam każdy bodziec, jaki go dotykał. I choć główna bohaterka nadal pozostaje Lilka, to w moim odczuciu, to ten mężczyzna jest w tej historii numerem jeden.

Autorka ani razu nie poszła na skróty, dzięki czemu mogę śmiało powiedzieć, że ta seria nie jest przebieżka. To maraton, z którym przyjdzie się zmierzyć nie tylko bohaterom.

Kiedy skończyłam czytac, wróciłam do swoich notatek. I wiecie co? Miałam ochotę wejść do książki i potrząsnąć bohaterami. Wszystko to za sprawą niesamowitego realizmu, którym kieruję się Agnes. Pokazuje, jak można być jednocześnie silnym i słabym.

Oczywiscie przeklinałam w duchu na ostatnie słowa, jakimi zakończyła ten tom. Jednocześnie nie mogę się już doczekać kolejnego! I to nie tylko tak, żeby dowiedzieć się, jak wszystko się zakończy. Pragnę, aby Jackob wyszedł na prostą, a Lilka odnalazła samą siebie. Potrzebuję kontynuacji dla bohaterów. Dla samej siebie. To najpiękniejsza seria jaka kiedykolwiek czytałam.

Dziękuję Ci za możliwość wzięcia jej pod skrzydła. Nawet nie wiesz, ile to dla mnie znaczy.

Gdy Jacob dowiaduje się o wypadku Lilki, rzuca wszystko i jedzie do szpitala. Tam na miejscu wraz z bratem dziewczyny dowiaduje się o stanie w jakim jest aktualnie, cóż.. Jej stan jest bardzo ciężki, a dziewczyna przebywa w śpiączce. Jacob bardzo ciężko to znosi, nie umie wręcz sobie już z tym poradzić i ucieka w nałóg.. Jednak ma obok siebie przyjaciół którzy nie pozwalają mu się stoczyć, chłopak wyjeżdża na leczenie by stoczyć swoją własną walkę o siebie, by porę móc ponownie być przy ukochanej... Tylko, że niestety nic nie jest takie łatwe jak się wydaje, a los rzuca im kolejne kłody pod nogi.. Jak sobie tym razem poradzą? Czy Lilka się obudzi? Czy będzie pamiętała czemu rozstała się z Jacobem? Tego dowiecie się już z lektury .

Od razu Wam mówię, że jest to seria, którą trzeba czytać po kolei wtedy najlepiej wczujecie się w całą historię i ją zrozumiecie. Ta część była zupełnie inna niż pierwsza, tutaj było więcej trudności, przemyśleń, problemów i zmagań bohaterów. Akcja zdecydowanie zwolniła, jednak uważam, że było to potrzebne, Autorka skupiła się na tym by dokładnie zapoznać nas z sytuacją bohaterów.. a na sam koniec, wręcz rozwaliła moje serce! Mam nadzieję, że nie będziemy długo czekać na kontynuację ??

Przyjaciel. Lubię cię za bardzo
Agnes Sour0
Okładka ksiązki - Przyjaciel. Lubię cię za bardzo

Niebezpiecznie jest balansować na granicy przyjaźni i pożądania. Lili na co dzień żyje w cieniu swojego nadopiekuńczego brata, Dawida, który stara się...

Przyjaciel. Jesteś dla mnie wszystkim
Agnes Sour0
Okładka ksiązki -  Przyjaciel. Jesteś dla mnie wszystkim

Można oszukać umysł i wszystkie zmysły, ale serce nie myli się nigdy. Kiedy Lila odzyskuje świadomość po wypadku, rodzi się na nowo. Jej głowa jest jednak...