Przyjaciel wesołego diabła

Janek, bohater tej książki, zaprzyjaźnia się z pewnym sympatycznym, zabawnym, młodym diabłem. Wraz z nim wyrusza w tajemniczą, niebezpieczną, ale i pełną fascynujących przygód podróż. Opowieść o wielkiej odwadze, poświęceniu i przyjaźni, która pomaga pokonać wszelkie przeciwności losu.

Informacje dodatkowe o Przyjaciel wesołego diabła:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2007 (data przybliżona)
ISBN: 83-7435-255-8
Język oryginału: Polski

Kup książkę Przyjaciel wesołego diabła

Dodaj cytat

Przyjaciel wesołego diabła - opinie o książce

Książkę cechuje piękny, literacki język. To od razu zwraca uwagę, bo teraz już tak się nie pisze. Ale z drugiej strony wahałabym się czy podsunąć książkę synowi, bo to straszna historia. Z morałem, ale co się człowiek przestraszy w trakcie, to jego. Pamiętam ze swojego dzieciństwa, że tato mi podsuwał takie dziecięce 'hity' swojego dzieciństwa, mówiąc, że to pouczające. A ja spać nie mogłam po 'Sercu' Amicisa czy 'O krasnoludkach i sierotce Marysi'. Dzięki Bogu, że tego nie znał. Tu jest tragedia, rozstania, zło i beznadzieja. Dziecko ma z tego wyrosnąć podbudowane, że trzeba być dzielnym. I tak pomyślałam smutno, że to książka z roku 1930, którą czytały późniejsze dzieci wojny. Nie można zaprzeczyć, że ta powieść oddaje ich późniejsze losy. Skąd taka intuicja autora? Obym ja swojego dziecka nie musiała przygotowywać na męki.
Poza tym to historia inicjacyjna, to schemat bajki tradycyjnej, w której bohater wyrusza w podróż, aby odbyć próbę.

Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki ks.1
Kornel Makuszyński0
Okładka ksiązki - Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki ks.1

Bajka dla dzieci....

Awantura o Basię
Kornel Makuszyński0
Okładka ksiązki - Awantura o Basię

Nowe wydanie. Z pokolenia na pokolenie "Awantura o Basię" nieodmiennie bawi, śmieszy, ale też wyciska łzy z oczu.Ta ulubiona lektura dziewcząt...

Ostatnia tajemnica
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko