Przyjaciółka diabła

Pośród opuszczonych nadmorskich klifów, znaleziono ciało sparaliżowanej kobiety z podciętym gardłem. Kilka kilometrów od tego miejsca, w Eastvale, w mrocznym labiryncie średniowiecznych uliczek, odkryto zwłoki zamordowanej i... zgwałconej 19-latki. Inspektor Anna Cabbot próbuje odkryć, kto chciał zamordować kobietę, która od lat nie odezwała się do nikogo. Detektyw Alan Banks musi w tym czasie zmierzyć się z tajemnicą morderstwa w Eastvale. Kiedy Cabott odkrywa prawdziwą tożsamość kobiety z klifu, oba śledztwa zaczynają się łączyć – para detektywów po raz kolejny musi stawić czoła zbrodni. Peter Robinson z równie wielką uwagą opisuje szczegóły śledztwa, jak i skomplikowane relacje pomiędzy bohaterami opowieści, tworząc postacie, które na zawsze zapadną w pamięć każdemu miłośnikowi dobrych kryminałów.

Informacje dodatkowe o Przyjaciółka diabła:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2009-07-30
ISBN: 97883-7508-1626

Kup książkę Przyjaciółka diabła

Przyjaciółka diabła - opinie o książce

Avatar użytkownika - Psotka88
Psotka88
Przeczytane:2019-03-10,

Bardzo dobrze pamiętam swoje pierwsze spotkanie z Robinsonem. Było nieudane z mojej strony. Książka była brana i odkładana. Nie umiałam się odnaleźć w jego stylu. Aż nagle przyszedł ten dzień. Wzięłam, przeczytałam i koniecznie chciałam więcej. Poszła, więc kolejna. A teraz nie wyobrażam sobie życia bez Petera i jego serii z inspektorem. Zdecydowanie muszę nadrobić zaległości.

Anglia. Eastvale. Starszy inspektor Banks prowadzi kolejną sprawę. Tym razem zamordowano i zgwałcono młodą dziewczynę. Do zabójstwa doszło w tak zwanym labiryncie, czyli mrocznym skupisku średniowiecznych uliczek. Pada aluzja do pojawienia się seryjnego mordercy, ale jakoś nikt nie pała, by w to uwierzyć.
W tym samym czasie Inspektor Anna Cabbot dostaje do rozwiązania zagadkę zabójstwa niepełnosprawnej kobiety. Jej ciało na wózku inwalidzkim znajduje spacerowicz z psem. Kobieta miała poderżnięte, gardło co wszystkich szokuje. Nie mówiła, nie poruszała się. Nie wiadomo czy w ogóle rejestrowała cokolwiek z otoczenia. Jednak komuś zależało na jej zabiciu. Miejsce znalezienia ciała jest specyficzne. To brzeg klifu, a to oznacza, że można ją było po prostu zepchnąć i "nie brudzić sobie rąk". A jednak ktoś wybrał całkiem inną metodę. Okazuje się, że Cabbot i Banks będą musieli połączyć swoje siły, aby rozwiązać wydawało, by się dwie różne zagadki. To, co najbardziej szokuje Alana i Anne to prawdziwa tożsamość niepełnosprawnej ofiary. Wszystko wskazuje bowiem na powrót dwójki sadystycznych morderców, z którymi oboje mieli styczność w przeszłości.

Peter Robinson ma jeden ogromny plus. To znaczy, ma ich wiele, ale ten uderzył centralnie we mnie. Jego bohaterami są prości, codzienni ludzie. Mają problemy, jak każdy z nas, nie prowadzą życia innego niż my. Nie są pracoholikami. To naprawdę wyjatkowe na tle tego, z czym mamy doczynienia aktualnie w literaturze. Nie umiem sobie darować, że jeszcze kilka lat temu nie potrafiłam się do tego autora przekonać. Dziś nie wyobrażam sobie bez niego mojego kryminalnego życia. Cieszę się, że nie odczułam braku poprzednich części w trakcie czytania 17 już tomu przygód Banksa, ale zdecydowanie muszę to nadrobić. Szczególnie że akurat ta część ma swój początek w książce pt. "Kameleon" i nie odpuszczę zapoznania się z nią. To, co mi się podoba to styl Petersona. To nie są zdania proste złożone raptem z kilku słów, a zarazem nie jest to lanie wody. Wszystko ma tu swoje miejsce, jest poukładane i potrzebne. Do tego dobre tempo oraz intrygująca fabuła. Czego może chcieć więcej miłośnik kryminałów? Ja odnalazłam tu komplet swoich potrzeb. Polecam i w odróżnieniu ode mnie zachęcam do czytania po kolei.

Avatar użytkownika - beatrycze66
Przeczytane:2014-11-19, Ocena: 6, Przeczytałam, z_Przeczytałam przed 2013,
Kameleon
Peter Robinson0
Okładka ksiązki - Kameleon

Kiedy policjanci interweniują w sprawie rodzinnej awantury przy ulicy Hill nr 35, na miejscu dokonują przerażającego odkrycia. Seryjny morderca przypadkiem...

W czas posuchy
Peter Robinson0
Okładka ksiązki - W czas posuchy

Jest upalne, suche lato. Wody sztucznego zalewu Thornfield opadły tak bardzo, że odsłoniły ruiny zatopionej przed wielu laty niewielkiej wioski Hobb`s...