Przywoływacz Dusz

Wydawnictwo: Dwójka bez sternika
Data wydania: 2011-04-06
ISBN: 978-83-62432-05-9
Dodał/a książkę: Tala_1986

Wygodne życie Martrisa Drayke’a, drugiego syna króla Bricena z Margolanu, legło w gruzach, gdy jego starszy, przyrodni brat Jared wraz z mrocznym magiem Arontalą zabijają króla by przejąć tron. Tris ucieka z trójką przyjaciół: kapitanem gwardii Soteriusem, nadwornym mistrzem bardów Carroway’em oraz Harrtuckiem, królewskim gwardzistą. W świecie, w którym duchy ukazują się otwarcie i wpływają na sprawy żywych ludzi, Tris skrywa głęboką tajemnicę. Podejrzewa, iż może być spadkobiercą magicznej mocy swojej babki, która była potężną czarodziejką. Taka magia uczyniłaby z Trisa Przywoływacza Dusz, obdarzonego rzadkim magicznym darem pozwalającym na pośredniczenie pomiędzy żywymi a umarłymi. Czytelnicy fantasy poszukujący dobrej opowieści z interesującymi postaciami nie będą mogli się oderwać od Przywoływacza Dusz Gail Z. Martin. Atutami tej książki jest dobre tempo narracji, realistycznie poprowadzona akcja, ciekawe wykorzystanie nadprzyrodzonych i magicznych elementów oraz dobrze przemyślana, pozbawiona dłużyzn fabuła. Akcja rozwija się sprawnie, a sceny walki są ekscytujące i wiarygodne. Ta książka to wartko płynąca opowieść, której umiejętnie skonstruowana narracja nie pozwala czytelnikowi się nudzić. – Fantasy Book Review Gail Z. Martin ma świetne wyczucie tempa narracji i przeplata barwną historię wieloma scenami walk, ucieczek i pościgów. Średniowieczna sceneria została przedstawiona przekonująco i ze szczegółami, a cele działań i motywacja postaci są wiarygodne. – SF Site

Kup książkę Przywoływacz Dusz

Opinie o książce - Przywoływacz Dusz

Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-04, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Wygodne życie drugiego księcia bez ambicji do zostania królem kończy się w momencie zamordowania jego rodziny przez własnego brata, a jakby tego było mało okazuję sie że posiada on moce przywoływania duchów i odsyłania ich. Lecz teraz musi uciekać i nie ma czasu na naukę aby zapanowac nad tą mocą. Tak zaczyna się wciągająca i wielowątkowa historia Martisa Drayke`a i jego przyjaciół ;)
Avatar użytkownika - Tula
Tula
Książka jest podobno bardzo dobra, ma nadzieje, że znajdę w końcu fundusze na jej zakup.
Avatar użytkownika - aurora16
aurora16