Psia chata

Pieski świat jest pełen przygód, o jakich nie śniliście.

Czym jest ,,pieskie szczęście"? Jeśli jeszcze tego nie wiecie, koniecznie odwiedźcie Tajemniczy Dom! Poznacie tutaj pięć niesamowitych psiaków, które opowiedzą Wam o swoich najbardziej szalonych przygodach. Chcecie się przekonać, w jaki sposób zwierzęta pocieszyły smutnego Szczeniaka, który martwił się swoim białym futerkiem? Jakie zagadki rozwiązało Psie Biuro Detektywistyczne? A może chcecie posłuchać do snu Opowieści z trzciny i tataraku? W tej krainie nie brakuje fantastycznych historii, które sprawią, że spojrzycie na świat oczami swoich czworonożnych przyjaciół!

Informacje dodatkowe o Psia chata:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2021-10-15
ISBN: 9788382195484

Kup książkę Psia chata

Psia chata - opinie o książce

Dzisiaj dla odmiany mam dla was kilka słów o pozycji dla dzieci, a mianowicie o przygodach psich bohaterów. Psia chata to opowieść o domu, w którym znajduje się cała zgraja zwierzęcych przyjaciół, bo oprócz psów są też i koty. Głównym narratorem w tej historii jest w większości pies Lungo, który będzie opowiadał wam różne historie.
Pomiędzy tymi historiami poznamy również różne Opowieści z trzciny i tartaku do snu.

Życie piesków może być niezwykle ciekawe, nie zawsze wszystko jest dla nich zrozumiałe o czym sami wam opowiedzą. Oprócz różnych ciekawych i przyjemnych historii, zostaną opowiedziane również te mniej przyjemne, jak życie w schronisku, porzucenie przez właściciela czy odejście psiego przyjaciela. Wśród tych historii odnajdziecie ogrom ciepłych słów, ale także i morały. Dzieci nauczą się, że posiadanie zwierzęcia wiąże się z wieloma obowiązkami oraz ogromem emocji. Bowiem każdy zwierzak chce kochać i być kochany.

„- I wciąż marzyłem o domu. Bo dom to nie ściany i dach. Dom to miejsce, gdzie czujesz się bezpieczny i kochany. Dom to przyjaciele, ludzie, którzy cię kochają i dbają o ciebie. Dom to rodzina, którą się kocha i jest się jej częścią… - wyjaśnił.”

Książka została wyposażona w ilustracje wykonane przez Piotra Letachowicza, które bardzo dobrze komponują się z treścią. Są wyraziste, kolorowe i bez wątpienia oddziałują na dziecięcą wyobraźnię. Czcionka w tej pozycji jest dość duża, więc czytanie nie powinno sprawiać kłopotu. Rozdziały nie są długie, a sami bohaterowie niezwykle ciekawi. Z całą pewnością ta książka znajdzie zainteresowanie wśród dzieci, które kochają zwierzęta.

"Psia chata" to książka, która pozwoli waszym dzieciom miło spędzić czas. Zabierze ich w świat, w którym poznają nie tylko psie i kocie przygody, ale po drodze również spotkają inne zwierzęta m.in. bobry, jeże, misie czy też wiewiórkę. Polecam.

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2021-10-31,

Książka swoją premierę miała zaledwie tydzień temu i jest jak najbardziej godna polecenia małemu czytelnikowi.
Poznajemy historie pięciu cudownych psiaków. Zabierają nas w świat swoich przygód.
Spotkają się z nami w Tajemniczy domu.
Wszyscy mieszkają razem z ludźmi. Dacie wiarę. 😉
Poznajemy Lungo, Gucia, Pako, a do tego koty, rybki. Istne szaleństwo.
Zabiorą nas w swój świat, gdzie szczeniak może stać się kolorowy, a pełnia księżyca może mieć wpływ na samopoczucie.
I jak to pięknie napisała autorka... Zamknij oczy i sluchaj.
Wtedy moja córka to zrobiła, a ja zaczęłam jej czytać historię o misiach.
Książka zawiera też historię o odejściu psa, o jego śmierci. Tu musicie sami zadecydować czy przeczytać czy pominąć zależy to od wieku i dojrzałości waszej pociechy.
Ja ominęłam, bo byłoby to dla niej ciężkie do zrozumienia.
Książka zawiera piękne ilustracje. Można oglądać w nieskończoność. Jestem zachwycona.
Język bardzo przystępny, dużo dialogów.
Zainteresowanie u mojej testerki wzbudzone, nawet doczekała do samego końca. Dużo uwagi poświęcała ilustracjom.
Polecamy.

Pieski świat jest pełen przygód i właśnie Was do tego świata zabieram.
Poznajemy historie pięciu cudownych psiaków, które zabierają  nas w świat swoich szalonych przygód.
Spotkają się z nami w Tajemniczy domu. Wszyscy mieszkają razem z ludźmi. Możecie w to uwierzyć?
Poznajemy Lungo, Gucia, Pako, a do tego koty, rybki. Dosłownie istne szaleństwo.
Zwierzaki zabierają nas w swój świat, gdzie szczeniak może stać się kolorowy, a pełnia księżyca może mieć wpływ na samopoczucie.
I jak to pięknie napisała autorka Ewa Letachowicz ... Zamknij oczy i słuchaj.
Więc słuchajmy razem....

Książka zawiera też historię o odejściu psa, o jego śmierci. Bo niestety pieski też odchodzą i wtedy jest nam bardzo smutno.
Bardzo się wzruszyłam.

Książka to krótkie,  XXII rozdziały - idealne do czytania wieczorem do poduszki. Zawiera piękne ilustracje Piotra Letachowicza. Jestem nimi zachwycona.
Polecam.

Nagle w górze rozległo się bzyczenie: — Bzzzz…... bzzzzz…... hej dziewczyny! Widzicie ten piękny kolorowy kwiatek pod nami? Jest tak duży, że starczy słodkiego pyłku dla całego roju!
— Bzzz… … lotem nurkowym lądujemy! Spotykamy się na dole!
— Ratunku! Ratunku! To ja Szczeniak! Nie jestem żadnym kwiatkiem! Ratuj się kto może!
Plum! Rozległo się wielkie plaśnięcie i na chwilę Pako po czubek noska pogrążył się w wodzie, gdzie mieszkały karpie.

Książka Psia chata pochodzi z wydawnictwa Novae Res Wydawnictwo Innowacyjne. Autorem książki jest Ewa Letachowicz. Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, literatura dziecięca. Książka Psia chata liczy 188 stron. Oprawa jest miękka.

Avatar użytkownika - klaudyna96
klaudyna96
Przeczytane:2021-11-09, Ocena: 5, Przeczytałem,

Czytacie czasem książki dla dzieci? Muszę przyznać, że mi nieczęsto się to zdarza. Nie mogłam jednak przepuścić książki, której tytuł nawiązuje do psów, nawet jeśli jej docelowym odbiorcą jest czytelnik znacznie ode mnie młodszy.

,,Psia chata" Ewy Letachowicz to zbiór pogodnych opowiadań, których bohaterami są psy i koty mieszkające w Tajemniczym Domu. Pięć psiaków przytacza swoje najbardziej szalone przygody. W niemal każdej z nich ukazana jest wspaniała przyjaźń łącząca zwierzaki.

Książkę czyta się bardzo szybko, a co może być istotne dla młodego czytelnika, druk jest duży, a rozdziały krótkie. Na pewno przedstawię ją swojej siostrzenicy.