Puchar miłości

Kornwalia, 1813-1815

W ciemnej jaskini, wśród stosu zrabowanych kosztowności, leży zapomniany srebrny puchar z wygrawerowanym napisem Amor gignit amorem - ,,Miłość rodzi miłość'. To niewielkie naczynie będzie miało ogromny wpływ na dalsze losy dwóch zwaśnionych rodzin Poldarków i Warlegganów, a zapisana na nim sentencja stanie się przepowiednią, w której moc uwierzą wszyscy spragnieni miłości.

Wojna z Napoleonem dobiega końca. Rose, Demelaza oraz potężny sir George obserwują, jak ich dzieci wkraczają w dorosłość. Jeremy i Clowance oraz arogancki Valentine stają przed kluczowymi w ich życiu wyborami. Decyzje, które podejmą, ukształtują przyszłość nie tylko ich samych, ale również kolejnych pokoleń...

Winston Graham jest autorem czterdziestu powieści. Jego książki przełożono na wiele języków, a głośna saga rodu Poldarków stała się kanwą dwóch seriali telewizyjnych emitowanych w dwudziestu czterech krajach. Na podstawie ósmej części cyklu o Poldarkach, Przybysz z morza, powstał film telewizyjny. Pięcioodcinkowy serial oparty na wczesnej powieści The Forgotten Story zdobył srebrny medal na Nowojorskim Festiwalu Filmowym. Sześć książek pisarza zaadaptowano na potrzeby kina; najbardziej znana ekranizacja to Marnie w reżyserii Alfreda Hitchcocka. Winston Graham był członkiem Królewskiego Towarzystwa Literackiego i w 1983 roku otrzymał Order Imperium Brytyjskiego. Zmarł w lipcu 2003 roku.

Informacje dodatkowe o Puchar miłości:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2018-08-01
Tytuł oryginału: The Loving Cup

Kup książkę Puchar miłości

Puchar miłości - opinie o książce

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2018-09-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

Jeśli jesteście ciekawi, dlaczego warto sięgnąć po tę książkę, powinniście zajrzeć tu:
http://magicznyswiatksiazki.pl/puchar-mi losci-winston-graham/ Zapraszam ?

Avatar użytkownika - Aila92
Aila92
Przeczytane:2018-08-08, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

„Puchar miłości” zabrał mi więcej czasu niż poprzedzający go Taniec młynarza, ale chyba mogę zrzucić winę na okropne upały, które nie pozwalały się na niczym skupić ;)

Jest to 10 tom sagi Poldarków. Skupia się on zdecydowanie na dzieciach Rossa i Demelzy – Jeremym i Clowance.

Geoffrey Charles Poldark przybywa do Trenwith z ze swoją małżonką, Amadorą. Chce, podobnie jak przed wielu laty jego stryj Ross, odzyskać majątek rodzinny.

Coraz bardziej mieszance uczucia mam w stosunku do Valentine’a. Bardzo jednak podobało mi się, jak wyrolował mojego „ulubionego” Warleggana. Po sytuacji z Seliną Pope można zauważyć, że chyba jednak bliżej mu do Poldarków niż Walegganów (czego nie można powiedzieć o małej Ursuli, która, chociaż prawie się nie pojawia, ma w sobie ewidentnie krew Warlegganów).

Clowance i Stephen – myślałam, że nie da się go bardziej nie lubić. A jednak się myliłam. Nadal nie mogę znieść myśli, że Carrington jednak nie zniknął z życia dziewczyny. A nawet gorzej – zakotwiczył się w nim jeszcze bardziej.

Trzymam mocno kciuki za Jeremy’ego! Mam nadzieję, że podjęta decyzja nie okaże się tą złą (chociaż miałam nadzieję na taki rozwój sprawy od samego początku ;) ).

Cieszę się, że wspomnieni zostali Drake i Morewnna. Co prawda nie było ich dużo, ale ich pojawienie się wywołało ogromny uśmiech na mojej twarzy.

Teraz pozostaje mi (nie)cierpliwie czekać na 11, a zarazem przedostatni, tom sagi.

Avatar użytkownika - NicoMinoru
Przeczytane:2018-04-21, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, Domowa biblioteczka,
Fala gniewu
Winston Graham0
Okładka ksiązki -  Fala gniewu

Kornwalia, 1798-1799 Ross Poldark zasiada w Izbie Gmin jako poseł z Truro - dzieli swój czas między Londynem a Kornwalią i przeżywa rozterki związane...

Jeremy Poldark
Winston Graham0
Okładka ksiązki - Jeremy Poldark

Kontynuacja bestsellerowej historii rodziny Poldarków. Kornwalia, 1790 rok. Ross Poldark musi zmierzyć się z najciemniejszym momentem w swoim...