Pułapka na ktosia

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 3-5 lat
ISBN: 9788323760498
Liczba stron: 64
Język oryginału: polski
Tłumaczenie: brak
Ilustracje: Joanna Rusinek

Ocena: 4 (2 głosów)

Połykam strony, trzeci poziom serii Czytam sobie, to świetny sposób na utrwalenie nauki czytania. Wciągające historie, napisane dłuższymi i bardziej złożonymi zdaniami, są dziełem wybitnych polskich autorów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami daje poczucie obcowania z prawdziwą książką. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.
 
 

Kup książkę Pułapka na ktosia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Pułapka na ktosia

Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Przeczytane:2017-01-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2017 r.,
Hania i Artur pojechali z tatą na wakacje do Borów Tucholskich. Wynajęli domek od rolnika. Dzieci w tajnym miejscu budują szałas (jest instrukcja budowy). Ginie jedzenie, padają wzajemne oskarżenia - dzieci są oskarżane o kradzież i niewykonywanie obowiązków, a przecież: ,,Nikt nie lubi być oskarżany, gdy jest niewinny". (s. 17) Hania i Artur postanawiają złapać nieznanego ktosia-złodzieja i zastawiają na niego pułapkę... Pomysły na złapanie złodzieja łakomczucha, winowajcy niesłusznych oskarżeń to nie tylko dziecięca wyobraźnia, ale przede wszystkim wiedza - Artur czyta dużo książek. Barwna i interesująca wakacyjna przygoda, z dynamiczną akcją i tajemniczym bohaterem dostarczy młodemu czytelnikowi całej gamy uczuć. Dziecko zrozumie, jak ważne są obowiązki domowe i ich wykonanie na czas, jak się czuje ktoś niewinnie oskarżony i jak nie szafować bezpodstawnymi zarzutami. W trakcie czytania tekstu dziecko ma możliwość sporządzania notatek na specjalnych stronach umieszczonych na końcu książki. Po przeczytaniu mały czytelnik otrzymuje ,,Dyplom sukcesu" z wybraną przez siebie naklejką. Rodzic może sprawdzić stopień zrozumienia treści dzięki pytaniom sprawdzającym umieszczonym na skrzydełku. I jeszcze jedna ważna rzecz - dziecko wzbogaca swoje słownictwo o nowe wyrazy. Są one w tekście zaznaczone gwiazdką i zebrane na końcu książeczki w ,,Alfabetycznym słowniczku trudniejszych wyrazów". Mniejsza ilość ilustracji, w dodatku czarno-białych, sprawia wrażenie, że młody czytelnik ma do czynienia z książką dla dorosłego.
Link do opinii
Avatar użytkownika - CicheBaBum
CicheBaBum
Przeczytane:2016-05-01, Ocena: 3, Przeczytałam,
Książeczkę dostaliśmy w prezencie. Ma pomóc w nauce czytania. Duża czcionka, rysunki- nie wciągnęła moich 9- cio i 3- letniego syna. Mnie też, niestety. Może za innym podejściem?
Link do opinii
Inne książki autora
Kot, który zgubił dom
Ewa Nowak0
Okładka ksiązki - Kot, który zgubił dom

Ta historia wydarzyła się naprawdę. I skończyła happy endem. Rodzina uciekająca z Iraku ruszyła do Europy wraz ze swoim kotem, Kunkushem. W trakcie wędrówki...

Janek i tata. Na dachu świata
Ewa Nowak0
Okładka ksiązki - Janek i tata. Na dachu świata

Janek i jego tata to Ratownicy Świata, i to nie byle jacy! Należą do prastarego rodu Witeziów, mają supermoce, kochają nowe technologie i poradzą sobie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Dom marionetek
Natasza Socha
Dom marionetek
Oszukany czas
Kinga Tatkowska
Oszukany czas
Szukając nadziei
Adrianna Klara Kłosińska
Szukając nadziei
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Pani z wieży
Magdalena Wala
Pani z wieży
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy