Pułapka na ktosia

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 3-5 lat
ISBN: 9788323760498
Liczba stron: 64
Język oryginału: polski
Tłumaczenie: brak
Ilustracje: Joanna Rusinek

Ocena: 4 (2 głosów)

Połykam strony, trzeci poziom serii Czytam sobie, to świetny sposób na utrwalenie nauki czytania. Wciągające historie, napisane dłuższymi i bardziej złożonymi zdaniami, są dziełem wybitnych polskich autorów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami daje poczucie obcowania z prawdziwą książką. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.
 
 

Kup książkę Pułapka na ktosia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Pułapka na ktosia

Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Przeczytane:2017-01-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2017 r.,
Hania i Artur pojechali z tatą na wakacje do Borów Tucholskich. Wynajęli domek od rolnika. Dzieci w tajnym miejscu budują szałas (jest instrukcja budowy). Ginie jedzenie, padają wzajemne oskarżenia - dzieci są oskarżane o kradzież i niewykonywanie obowiązków, a przecież: ,,Nikt nie lubi być oskarżany, gdy jest niewinny". (s. 17) Hania i Artur postanawiają złapać nieznanego ktosia-złodzieja i zastawiają na niego pułapkę... Pomysły na złapanie złodzieja łakomczucha, winowajcy niesłusznych oskarżeń to nie tylko dziecięca wyobraźnia, ale przede wszystkim wiedza - Artur czyta dużo książek. Barwna i interesująca wakacyjna przygoda, z dynamiczną akcją i tajemniczym bohaterem dostarczy młodemu czytelnikowi całej gamy uczuć. Dziecko zrozumie, jak ważne są obowiązki domowe i ich wykonanie na czas, jak się czuje ktoś niewinnie oskarżony i jak nie szafować bezpodstawnymi zarzutami. W trakcie czytania tekstu dziecko ma możliwość sporządzania notatek na specjalnych stronach umieszczonych na końcu książki. Po przeczytaniu mały czytelnik otrzymuje ,,Dyplom sukcesu" z wybraną przez siebie naklejką. Rodzic może sprawdzić stopień zrozumienia treści dzięki pytaniom sprawdzającym umieszczonym na skrzydełku. I jeszcze jedna ważna rzecz - dziecko wzbogaca swoje słownictwo o nowe wyrazy. Są one w tekście zaznaczone gwiazdką i zebrane na końcu książeczki w ,,Alfabetycznym słowniczku trudniejszych wyrazów". Mniejsza ilość ilustracji, w dodatku czarno-białych, sprawia wrażenie, że młody czytelnik ma do czynienia z książką dla dorosłego.
Link do opinii
Avatar użytkownika - CicheBaBum
CicheBaBum
Przeczytane:2016-05-01, Ocena: 3, Przeczytałam,
Książeczkę dostaliśmy w prezencie. Ma pomóc w nauce czytania. Duża czcionka, rysunki- nie wciągnęła moich 9- cio i 3- letniego syna. Mnie też, niestety. Może za innym podejściem?
Link do opinii
Inne książki autora
Prawda nas wyzwoli
Ewa Nowak0
Okładka ksiązki - Prawda nas wyzwoli

,,Najlepiej modli się ten, kto uczciwie żyje" - przysłowie angielskie "Ewo, Twoja inicjatywa wyśmienita, temat znakomity, dialog konieczny, choć spóźniony...

Polska młodzież w Austrii w XIX i XX wieku
Ewa Nowak0
Okładka ksiązki - Polska młodzież w Austrii w XIX i  XX wieku

Monografia zawiera analizę działalności polskich stowarzyszeń młodzieżowych prowadzonej w czasie ostatnich dwóch stuleci. Przedstawia także społeczno-prawne...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Podziały nocy
Eliza Korpalska
Podziały nocy
Dlaczego mnie zabiłaś?
Andrzej Marek Grabowski
Dlaczego mnie zabiłaś?
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Gorath. Uderz pierwszy
Janusz Stankiewicz
Gorath. Uderz pierwszy
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy