Pustynna włócznia. Księga 1

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2012-05-03
ISBN: 978-83-7574-268-8

Tom 3 cyklu Cykl Demoniczny

Sto tysięcy ludzi walczących ramię w ramię liczy się o wiele więcej niż sto milionów kulących się ze strachu. Dlaczego cierpimy? Przez alagai! Dlaczego Hannu Pash jest konieczna? Przez alagai! Bez alagai cały ten świat byłby niebiańskim rajem, spoczywającym w objęciach Everama... Jaki masz cel w życiu? Chcę zabijać alagai! A jak umrzesz? W szponach alagai! Dal’Sharum nie umierają w łóżkach ze starości! Nie padają ofiarą słabości bądź głodu! Dal’Sharum giną w bitwie, walczą, póki nie zasłużą na raj. Śmierć alagai! Chwała Everamowi!

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Pustynna włócznia. Księga 1

Opinie o książce - Pustynna włócznia. Księga 1

Nie spodziewałam się, że ta książka aż tak mi się spodoba. Naprawdę! Poprzednie dwa tomy były fajne, ale bez większego szału. Natomiast tutaj zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona. W końcu akcja nabrała tępa. Coś zaczęło się dziać. Na dodatek czytelnik miał okazję poznać inną, ciekawą choć kontrowersyjną kulturę, w której nie brakuje brutalności, intryg oraz nieustającej walki. Wszystko to stworzyło bardzo ciekawą i wciągającą lekturę, choć trzeba przyznać, że Jardir jest postacią nie do końca budzącą pozytywne emocje.
Zaintrygowana wydarzeniami z księgi pierwszej z przyjemnością sięgnę po następną. Gorąco polecam.

Aleksandra

Avatar użytkownika - saphereaude
saphereaude
Przeczytane:2017-07-28, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, "Wyzwanie - fantastyka 2017",

Odrobinę zawiodłam się na tej książce. Spodziewałam się czegoś równego "Malowanemu Człowiekowi", a dostałam chłopca, który aby zostać Wybrańcem musi słuchać się żony, słabą akcję i jeszcze słabszych bohaterów. Fragmenty o Arlenie i jego przyjaciołach jakoś poprawiły mi humor, ale ogólnie książka mi się nie spodobała.

Avatar użytkownika - aga95
aga95
Przeczytane:2016-06-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2016,
równie wciągająca co poprzednie części
Jardir niezbyt mi przypadł do gustu, a i małe zamieszanie chronologiczne również nie do końca mnie "urzeklo" ;) niemniej jednak to nadal wciągająca pozycja! Pojawiają się nowe demony i nowi bohaterowie, a historia znanych nam już postaci pochłania i budzi chęć na więcej. Atutem całości jest dość lekką formuła, która sprawia że czyta się szybko i z przyjemnością.
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-18, Ocena: 4, Przeczytałem, Wyzwanie Initium - fantastyka,
W tej części bliżej poznajemy historię Jardira, który w "Malowanym człowieku" pojawił się na chwilę i z pewnością nie zyskał mojej sympatii. Po "Pustynnej włóczni" da się go już choć trochę rozgrzeszyć i polubić, mimo że nadal nie jest bohaterem nazwijmy to - do końca pozytywnym. Tak jak poprzednie części serii i ta wciąga w swoje szpony, trzyma mocno i nie puszcza do ostatniej strony. Czyta się ją szybko, lekko i bardzo przyjemnie :)
Avatar użytkownika - krasu
krasu
Przeczytane:2015-07-04, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2015,
Tym razem akcja książki przenosi się do Krasji. Tam poznajemy historię Jardira. Chłopak jest jedynym synem wdowy, która została uznana za przeklętą po tym jak urodziła przed nim 3 dziewczynki. Chłopak w dniu Hanu Pash zostaje zabrany na trening, który ma go przygotować do walki z alagai w alagai sharak. Poznaje Inevere, która pomoga mu zostać Shar Dama Ka przy użyciu kości z demonów. W tej części pojawia się również nowy typ demona. Krasjanie przypuszczają atak na południe królestwo Rizon. Ciekawa, bardzo dobrze przemyślana czyta się bardzo przyjemnie w ciągu jednego dnia i czuje niedosyt czekając na kolejną przygodę.
Avatar użytkownika - karolina_c
karolina_c
Przeczytane:2015-07-10, Ocena: 5, Przeczytałem,
Tym razem historię Wybawiciela poznajemy od strony Jardira. Od najmłodszych lat marzy o zdobyciu chwał i trafieniu do Nieba, o pokonaniu wszystkich alagai. W drodze do swych marzeń nie jest sam- kieruje nim Inerwa- Damajing która zostaje jego żoną i wróży mu przyszłość z kości demona. Po zdobyciu włóczni Kajiego zostaje obwołany Wybawicielem. Jest ich zatem już dwóch- Arlen oraz Jardir. Niegdyś przyjaciele teraz wrogowie.
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2014-08-22, Ocena: 6, Przeczytałam, fantastyka, SF, przygoda,
Oprócz inwazji Krasjan na północne krainy ukazana jest historia Jarida. Jest to kolejna świetna książka tego autora, jak i kontynuacja malowanego człowieka.
Avatar użytkownika - Zetka_Siedlce
Zetka_Siedlce
Przeczytane:2014-01-04, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014, Posiadam,
Kolejne losy bohaterów poznanych w "Malowanym człowieku". Niesamowicie wciągająca książka. Interesujące postacie i wydarzenia. Nie sposób się oderwać. Plus za szczegółowe opisy Krasji i panujących tam zwyczajów.
Avatar użytkownika - Ivor123
Ivor123
Przeczytane:2013-12-12, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Polecam wszystkim miłośnikom Fantasty
Avatar użytkownika - kpt_Yossarian
kpt_Yossarian
Przeczytane:2012-07-31, Ocena: 5, Przeczytałem,
W porównaniu do Malowanego Człowieka mamy tu nowych bohaterów i większy rozmach. Więcej, ładniej, lepiej!
Avatar użytkownika - wwwiolka
wwwiolka
Przeczytane:2011-01-27, Ocena: 5, Przeczytałam,
Druga część cyklu po „Malowanym człowieku” nie zawodzi. Historia niby ta sama, ale zupełnie inne emocje i bohaterowie. Widać, że autor ma ciekawą koncepcję prowadzenia tej historii. Jedna z lepszych pozycji współczesnej fantastyki.
Avatar użytkownika - Geronimo26

Przeczytane:2017-10-30, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Wielki Bazar, Złoto Brayana
Peter V. Brett0
Okładka ksiązki - Wielki Bazar, Złoto Brayana

Strach. Strach przed otchłańcami. Strach przed nocą. Strach przed śmiercią.\r\n\r\nStrach to dobra rzecz. Dzięki niemu żyjemy\r\nJeph Bales z Potoku Tibbeta...

Malowany człowiek, księga I
Peter V. Brett0
Okładka ksiązki - Malowany człowiek, księga I

Zaszczuta i zdziesiątkowana ludzkość przeklina noc. Z każdym zmierzchem, w oparach mgły, nadchodzą opętane żądzą mordu bestie. Przerażeni ludzie chronią...

Dom marionetek
Natasza Socha