Tron z czaszek. Księga 1

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2015-06-26

Tom 7 cyklu Cykl Demoniczny

Ciemność powstaje, gdy upadają herosi.

Ogłoszony następcą Georga RR Martina i Robert Jordana, autor bestsellerów Peter V. Brett przedstawia dramatyczną kontynuację Cyklu Demonicznego ,,Tron z Czaszek"

Tron Krasji stoi pusty.

Zbudowany z czaszek poległych generałów i książąt demonów jest siedzibą honoru i dawnej, potężnej magii. Ze szczytu tronu, Ahmann Jardir miał podbić znany świat. Wykuwając z podbitych narodów jednolitą armię, zamierzał zakończyć wojnę z demonami raz na zawsze.

Ale Arlen Bales, Malowany Człowiek, stanął mu na drodze, wyzywając Jardira na pojedynek, z którego honor wojownika nie pozwolił mu się wycofać. Nie ryzykując porażki, Arlen pociągnął przeciwnika w przepaść, pozostawiając świat bez Zbawiciela i otwierając walkę o sukcesję pomiędzy synami wodza. Czyżby los ludzi zajętych walką między sobą był przesądzony? Inevera, Leesha  i Rojer muszą wziąć sprawy w swoje ręcę.

Kup książkę Tron z czaszek. Księga 1

Opinie o książce - Tron z czaszek. Księga 1

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2016-09-28, Ocena: 6, Przeczytałam, fantastyka, SF,
Po walce o przywództwo i spadnięciu walczących z klifu ruszają ich poszukiwania. W międzyczasie Inevera próbuje utrzymać krucha władzę nie tylko na tronie, ale na najechanych terenach przygranicznych. Tymczasem Arlen, który tymczasowo uwięził Achmanna próbuje mu podsunąć plan ataku na demony umysłu i przedostanie się do Otchłani, by zniszczyć królową. Książka, jak i wcześniejsze części czyta się lekko i jak zawsze nie brakuje tu nie tylko intryg, ale walk przeciwko demonom.
Avatar użytkownika - zxcc65
zxcc65
Przeczytane:2015-07-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam,
"Tron z czaszek" jest już 8 książką Petera U. Brett i jak wszystkie poprzednie mnie zachwyciła. Poprzednia część skończyła się w takim momencie, że kupiłam ją prawie od razu w dniu premiery. Nie mogłam się od niej oderwać =), przeczytałam ją w jeden dzień. Petera U. Brett jest to amerykański pisarz fantasty. Od dzieciństwa był wielkim fanem fantastyki. Jego pierwszą pozaszkolną (najbardziej znaczącą) lekturą był ,,Hobbit". Pierwsza część cyklu demonicznego została wydana w 2008 roku w Wielkiej Brytani. Powieść została umieszczona na liście 10 najlepszych książek fantasy 2008 roku (wg serwisu Amazon UK). Akcja książki dzieje się po pamiętnym pojedynku nad przepaścią. Po utracie Jardira w Krasji rozpoczyna się walka o tron. Inevera próbuje utrzymać jaki taki porządek. Na tronie umieszcza Ashana. W tym czasie Leesha prowadzi eksperymenty jak runy malowane na skórze wpływają na ludzi i usiłuje wymyślić sposób jak uchronić swoje jeszcze nie narodzone dziecko przed gniewem Małżonki Jardira i swoich rodaków. Arlen i Jardir wymyślają szalony sposób jak wygrać wojnę z demonami. Planują przenieść walkę na ich teren. Zamierzają tego dokonać za pomocą Księcia demonów. Książka (zresztą jak wszystkie poprzednie części) BARDZO mi się podobała... Przeczytałam ją w niecały dzień. Nie przypadł mi do gustu wątek Leeshy (nie umiem jej polubić...) I znowu książka skończyła się w bardzo złym momencie -_-.
Avatar użytkownika - Witwona
Witwona
Przeczytane:2021-02-23, Ocena: 3, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - anna-4008
anna-4008
Przeczytane:2019-04-20, Ocena: 4, Przeczytałam, Przeczytane w 2019,

Poprzednia część skończyła się w takim momencie, że nie można było doczekać się ciągu dalszego. Jednak kolejna część nie zachwyca. Innymi słowy, trudno mi pozbyć się wrażenia, że ten cykl ciągnie się już zbyt długo.
Ale bez przesady na szczęście lektura pozostaje przyjemna, bohaterowie barwni, wielokulturowość zapobiega monotonii

Avatar użytkownika - grupa0
grupa0
Przeczytane:2018-03-21, Ocena: 6, Przeczytałem,

Wciągająca od pierwszych stron, wreszcie dowiedziałam że Jardir i Arlan ni ezgineli.  Ulga na sercu. Czekam z niecierpliwościa na dalszy ciąg przygód bohaterów.

Malowany Człowiek, księga 2
Peter V. Brett0
Okładka ksiązki - Malowany Człowiek, księga 2

Czy znękana ludzkość znajdzie w sobie dość siły, by stanąć naprzeciw otchłańców z uniesioną głową? Przecież od wieków potrafi się tylko chować...

Pustynny Książę
Peter V. Brett0
Okładka ksiązki - Pustynny Książę

Ich rodzice ocalili ludzkość. Oni będą musieli ją poprowadzić. Od zejścia Wybawiciela do Otchłani minęło piętnaście lat. Nowy świat stał się miejscem...

Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska