Tron z czaszek. Księga 1

Ciemność powstaje, gdy upadają herosi.

Tron Krasji, zbudowany z czaszek poległych generałów i książąt demonów jest symbolem honoru i źrodłem potężnej magii. Korzystając z tej mocy Ahmann Jardir planował podbić cały znany świat.
Wykuwając z podbitych narodów jednolitą armię, zamierzał zakończyć wojnę z demonami raz na zawsze. Tak zostało zapisane, taki był jego los. Przekreślił go, posyłając na śmierć przybysza z obcych krain. Teraz nadszedł czas wyrównania rachunków, a błąd z przeszłości może pozostawić świat bez Zbawiciela.

Informacje dodatkowe o Tron z czaszek. Księga 1:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2023-10-13
Tytuł oryginału: The Skull Throne
Tłumaczenie: Marcin Mortka

Tagi: fantastyka

Kup książkę Tron z czaszek. Księga 1

Tron z czaszek. Księga 1 - opinie o książce

Dokładnie tak: "Ciemność powstaje, gdy upadają herosi" - dosłownie i w przenośni. Nie mogłam się od tej książki oderwać. Niech żyje Peter V. Brett!!

Po walce o przywództwo i spadnięciu walczących z klifu ruszają ich poszukiwania. W międzyczasie Inevera próbuje utrzymać krucha władzę nie tylko na tronie, ale na najechanych terenach przygranicznych. Tymczasem Arlen, który tymczasowo uwięził Achmanna próbuje mu podsunąć plan ataku na demony umysłu i przedostanie się do Otchłani, by zniszczyć królową. Książka, jak i wcześniejsze części czyta się lekko i jak zawsze nie brakuje tu nie tylko intryg, ale walk przeciwko demonom.
Avatar użytkownika - zxcc65
zxcc65
Przeczytane:2015-07-21,
"Tron z czaszek" jest już 8 książką Petera U. Brett i jak wszystkie poprzednie mnie zachwyciła. Poprzednia część skończyła się w takim momencie, że kupiłam ją prawie od razu w dniu premiery. Nie mogłam się od niej oderwać =), przeczytałam ją w jeden dzień. Petera U. Brett jest to amerykański pisarz fantasty. Od dzieciństwa był wielkim fanem fantastyki. Jego pierwszą pozaszkolną (najbardziej znaczącą) lekturą był ,,Hobbit". Pierwsza część cyklu demonicznego została wydana w 2008 roku w Wielkiej Brytani. Powieść została umieszczona na liście 10 najlepszych książek fantasy 2008 roku (wg serwisu Amazon UK). Akcja książki dzieje się po pamiętnym pojedynku nad przepaścią. Po utracie Jardira w Krasji rozpoczyna się walka o tron. Inevera próbuje utrzymać jaki taki porządek. Na tronie umieszcza Ashana. W tym czasie Leesha prowadzi eksperymenty jak runy malowane na skórze wpływają na ludzi i usiłuje wymyślić sposób jak uchronić swoje jeszcze nie narodzone dziecko przed gniewem Małżonki Jardira i swoich rodaków. Arlen i Jardir wymyślają szalony sposób jak wygrać wojnę z demonami. Planują przenieść walkę na ich teren. Zamierzają tego dokonać za pomocą Księcia demonów. Książka (zresztą jak wszystkie poprzednie części) BARDZO mi się podobała... Przeczytałam ją w niecały dzień. Nie przypadł mi do gustu wątek Leeshy (nie umiem jej polubić...) I znowu książka skończyła się w bardzo złym momencie -_-.
Avatar użytkownika - grupa0
grupa0
Przeczytane:2018-03-21, Ocena: 6, Przeczytałem,

Wciągająca od pierwszych stron, wreszcie dowiedziałam że Jardir i Arlan ni ezgineli.  Ulga na sercu. Czekam z niecierpliwościa na dalszy ciąg przygód bohaterów.

Avatar użytkownika - kamilagielniak
Przeczytane:2021-06-26, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Witwona
Witwona
Przeczytane:2021-02-23, Ocena: 3, Przeczytałam,
Malowany Człowiek (wydanie jednotomowe)
Peter V. Brett 0
Okładka ksiązki - Malowany Człowiek (wydanie jednotomowe)

NOWE JEDNOTOMOWE WYDANIE! Zaszczuta i zdziesiątkowana ludzkość przeklina noc.Z każdym zmierzchem, w oparach mgły, nadchodzą opętane żądzą mordu bestie...

Tron z czaszek. Księga 2
Peter V. Brett0
Okładka ksiązki - Tron z czaszek. Księga 2

Wybawiciel ludu pustyni zniknął. Tron z Czaszek stoi pusty. Synowie Ahmanna rozpoczynają bezwzględną walkę o władzę. Wybawiciel z zielonych krain także...