Wojna w blasku dnia. Księga 2

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2013-06-24

Tom 6 cyklu Cykl Demoniczny

Peter V. Brett jest dziś tak rozpoznawalnym autorem jak George R. R. Martin, Robert Jordan i Terry Brooks. Powieści z cyklu demonicznego - Malowany człowiek, Pustynna włócznia i Wojna w blasku dnia podbiły już księgarskie rynki całego świata.

Świat, w którym nocą ludzkość chroni się przed atakiem demonów, a dzień przynosi rozgrywki polityczne i walkę o władzę.

Tylko dwóch mężczyzn może stanąć na drodze Otchłańcom.

Żeby wygrać wojnę, trzeba stoczyć walkę z sobą.

Kup książkę Wojna w blasku dnia. Księga 2

Opinie o książce - Wojna w blasku dnia. Księga 2

Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-18, Ocena: 4, Przeczytałem, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Na pewno ciekawsza aniżeli poprzednia część. Tyle mogę przyznać,choć szczerze powiedziawszy to już nie ten sam klimat co wcześniej.Zaczyna się nudnawo, mnie te zaślubiny jakoś nie przekonały. Dalej jest goręcej, najpierw oglądamy walkę mieszkańców Zakątka później natomiast potyczkę Jardira w oby przypadkach oczywiście z armią demonów. No koniec wisienka na torcie i potyczka Arlena z Jardirem. Co z tego wyniknie ? No właśnie na to pytanie jeszcze tutaj odpowiedzi nie znajdziemy.
Avatar użytkownika - krasu
krasu
Przeczytane:2015-07-11, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2015,
Walka rozgorzała na dobre Zakątek Wybawiciela i Rizon zajęte przez Krasjan stawia opór zmasowanemu atakowi Otchłańców. Demony umysłu budując gigantyczne runy chcą pozbawić ludzkości siły nagromadzonej magii, wysysając ją przy ich pomocy. Obrońcy zwyciężają. Arlen żeni się z Renną. W Rizon odkrywają złoża elektrum, najlepszego przewodnika magii alagai. Arlen postanawia wyrównać stare rachunki z Jardirem, wyzywając go do walki. Kto zwycięży? Czy ludzkość nie będzie największym przegranym?
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2014-10-04, Ocena: 6, Przeczytałam, fantastyka, SF, przygoda,
Nad zielonymi krainami niedługo nastanie nów. Obie części: północna i południowa szykują się do walki z demonami. Dodatkowo dzieje się kilka ciekawych rzeczy w całej książce, ale jak zawsze autor nie zawiedzie czytelników :)
Avatar użytkownika - Ivor123
Ivor123
Przeczytane:2013-12-12, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Polecam wszystkim miłośnikom Fantasty

Zakończenie... WOW!!! I to przede wszystkim ;) akcji nie brakuje, książęta wychodzą z Otchłani bardzo pewne siebie, ale... Nikt nie jest tak wszechmocny jakby się wydawało.... Żal że nie mam pod ręką części kolejnej...

Avatar użytkownika - anna-4008
anna-4008
Przeczytane:2019-04-13, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2019,

Przeczytana: kwiecień 2019
"Wojna w blasku dnia" Księga II - akcja drgnęła i nabrała trochę tempa.

Bohaterowie musieli zmierzyć się z atakiem książąt Otchłani i wcale nie poszło to tak łatwo, jak w swym zadufaniu przewidywali.
Gared - okazuje się, że wcale nie był takim tępym osiłkiem, za którego Leesha i jej matka zawsze go miały. Matka Leeshy okazuje się inteligentną realistką, a Leesha jest podobna do matki bardziej niż chciałaby to przyznać.

Avatar użytkownika - AsiaSobieraj
AsiaSobieraj
Przeczytane:2018-02-15, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - grupa0
grupa0
Przeczytane:2018-01-28, Przeczytałem,

Aż nie mogę doczekać się następnej części. Początek nudny, ale reszta części lepsza :D

Wojna w blasku dnia. Księga 1
Peter V. Brett0
Okładka ksiązki - Wojna w blasku dnia. Księga 1

Podczas Nowiu na świat wychodzą demony. Wojna w blasku dnia wciąga czytelników w świat otchłani i mroku. Ludzkość ma trzydzieści dni, aby przygotować...

Tron z czaszek. Księga 2
Peter V. Brett0
Okładka ksiązki - Tron z czaszek. Księga 2

Wybawiciel ludu pustyni zniknął. Tron z Czaszek stoi pusty. Synowie Ahmanna rozpoczynają bezwzględną walkę o władzę. Wybawiciel z zielonych krain także...

Wszyscy popełniamy błędy (..) ale Ci, którzy je dostrzegają, są już w połowie lepszymi ludźmi

27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna