Wojna w blasku dnia. Księga 2

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2013-06-24

Tom 6 cyklu Cykl Demoniczny

Peter V. Brett jest dziś tak rozpoznawalnym autorem jak George R. R. Martin, Robert Jordan i Terry Brooks. Powieści z cyklu demonicznego - Malowany człowiek, Pustynna włócznia i Wojna w blasku dnia podbiły już księgarskie rynki całego świata.

Świat, w którym nocą ludzkość chroni się przed atakiem demonów, a dzień przynosi rozgrywki polityczne i walkę o władzę.

Tylko dwóch mężczyzn może stanąć na drodze Otchłańcom.

Żeby wygrać wojnę, trzeba stoczyć walkę z sobą.

Kup książkę Wojna w blasku dnia. Księga 2

Opinie o książce - Wojna w blasku dnia. Księga 2

Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-18, Ocena: 4, Przeczytałem, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Na pewno ciekawsza aniżeli poprzednia część. Tyle mogę przyznać,choć szczerze powiedziawszy to już nie ten sam klimat co wcześniej.Zaczyna się nudnawo, mnie te zaślubiny jakoś nie przekonały. Dalej jest goręcej, najpierw oglądamy walkę mieszkańców Zakątka później natomiast potyczkę Jardira w oby przypadkach oczywiście z armią demonów. No koniec wisienka na torcie i potyczka Arlena z Jardirem. Co z tego wyniknie ? No właśnie na to pytanie jeszcze tutaj odpowiedzi nie znajdziemy.
Avatar użytkownika - krasu
krasu
Przeczytane:2015-07-11, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2015,
Walka rozgorzała na dobre Zakątek Wybawiciela i Rizon zajęte przez Krasjan stawia opór zmasowanemu atakowi Otchłańców. Demony umysłu budując gigantyczne runy chcą pozbawić ludzkości siły nagromadzonej magii, wysysając ją przy ich pomocy. Obrońcy zwyciężają. Arlen żeni się z Renną. W Rizon odkrywają złoża elektrum, najlepszego przewodnika magii alagai. Arlen postanawia wyrównać stare rachunki z Jardirem, wyzywając go do walki. Kto zwycięży? Czy ludzkość nie będzie największym przegranym?
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2014-10-04, Ocena: 6, Przeczytałam, fantastyka, SF, przygoda,
Nad zielonymi krainami niedługo nastanie nów. Obie części: północna i południowa szykują się do walki z demonami. Dodatkowo dzieje się kilka ciekawych rzeczy w całej książce, ale jak zawsze autor nie zawiedzie czytelników :)
Avatar użytkownika - Ivor123
Ivor123
Przeczytane:2013-12-12, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Polecam wszystkim miłośnikom Fantasty

Dalsza historia walki z demonami. Bohaterowie rozwijają się, dojrzewają, wtyczają nowe szlaki. Pojawia się światełko w tunelu - czyżby jednak północ mogła współpracować z południem? Czy sieć kłamstw i kłamstewek jest dobrym sposobem na ocalenie? Czy kształtuje nas cel czy sposób w jaki do niego dążymy? Czy miłość może nas zmienić? A jak zmienia nas wstyd przed uczuciem? Jak na razie jeden z lepszych tomów! Wspaniała podróż przez ten magiczny świat.

Avatar użytkownika - Witwona
Witwona
Przeczytane:2021-02-22, Ocena: 3, Przeczytałam,

Zakończenie... WOW!!! I to przede wszystkim ;) akcji nie brakuje, książęta wychodzą z Otchłani bardzo pewne siebie, ale... Nikt nie jest tak wszechmocny jakby się wydawało.... Żal że nie mam pod ręką części kolejnej...

Malowany Człowiek, księga 2
Peter V. Brett0
Okładka ksiązki - Malowany Człowiek, księga 2

Czy znękana ludzkość znajdzie w sobie dość siły, by stanąć naprzeciw otchłańców z uniesioną głową? Przecież od wieków potrafi się tylko chować...

Wielki Bazar, Złoto Brayana
Peter V. Brett0
Okładka ksiązki - Wielki Bazar, Złoto Brayana

Strach. Strach przed otchłańcami. Strach przed nocą. Strach przed śmiercią.\r\n\r\nStrach to dobra rzecz. Dzięki niemu żyjemy\r\nJeph Bales z Potoku Tibbeta...

Wszyscy popełniamy błędy (..) ale Ci, którzy je dostrzegają, są już w połowie lepszymi ludźmi

Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler