Pustynna Włócznia. Księga 2

Arlen nie żyje... Tamtej nocy zginął bym ja mógł żyć dalej

Czasami Posłaniec musi powiedzieć ludziom to, czego nie chcieliby usłyszeć.
Czasami śmierć jest lepsza od prawdy. Tak jak lepsze od niej jest kłamstwo

Okaleczyłem się by przeżyć. Zrobiłem to, ponieważ uznałem, że nie zasługuję na nic, poza włóczęgą przez noc. Nikt nigdy nie będzie mi już bliski. Ale chadzam pod nocnym niebem i nie lękam się demonów. Nie uciekam przed nimi, to one uciekają przede mną!

Przede mną!

...jestem potworem

Jestem darem dla świata. Ale podaruję mu tylko zniszczenie.

Informacje dodatkowe o Pustynna Włócznia. Księga 2:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2022-03-25
Tytuł oryginału: Desert Spear

Kup książkę Pustynna Włócznia. Księga 2

Pustynna Włócznia. Księga 2 - opinie o książce

Przez długi czas wyłącznie planowałam sięgnąć po twórczość Petera V. Bretta. Kilka lat temu nawet zaczęłam czytać „Cykl Demoniczny”, ale wzięłam się za trzeci tom i to był błąd. Mimo, że mi się spodobała to nie poczułam takiego przywiązania do serii jakbym zaczęła od pierwszej. Dlatego postanowiłam zapoznać się z tą serią od początku. Minęło kilka lat, a Fabryka Słów postanowiła wznowić ten cykl. Przy okazji zmieniła też oprawę, która ogromnie mi się spodobała i dała mi dodatkowego kopa, aby w końcu sięgnąć po książki Bretta. Niedawno dotarłam do drugiej części drugiego tomu, czyli „Pustynnej Włóczni”.

Zaraz po skończeniu pierwszej części „Pustynnej Włóczni” rozpoczęłam czytanie drugiej części. Mimo, że opowiadana historia różniła się od poprzedniej to na nowo zostałam wciągnięta do stworzonego przez Bretta świata. Z wielkim zaciekawieniem przypatrywałam się jak łączą się losy poznanych przeze mnie bohaterów oraz jak walczą z alagai. Mam wrażenie, że przez tę książkę przemknęłam. Tak dobrze mi się ją czytało, że z wielkim smutkiem odłożyłam książkę na półkę, gdy się już skończyła.

Peter V. Brett po raz kolejny mnie zachwycił. Książka „Pustynna Włócznia. Księga II” wciągnęła mnie od pierwszej strony i nie chciała mnie wypuszczać. Polubiłam bohaterów i spodobały mi się snute przez autora wątki. W książce dzieje się niemało, a dzięki temu czytelnik nawet nie zauważa, kiedy przeczyta kilkaset stron. Jestem zadowolona, że w końcu sięgnęłam po „Cykl Demoniczny” i nie mogę się już doczekać czytania trzeciego tomu.

Avatar użytkownika - aga95
aga95
Przeczytane:2016-08-31,
dawno nie czytałam serii równie dobrej
Rewelacyjna kontynuacja losów ludzi i demonów. Coraz bardziej rozbudowana kwestia intryg związanych nie tylko z szeroko pojętą władzą ;) trochę nowej wiedzy, dużo akcji i nowe zaskakujące wątki. Czy może być jeszcze ciekawiej?
O ile w pierwszej księdze "Pustynnej Włóczni" poczułam się trochę wyobcowana i podobała mi się mniej, tak tutaj wszystko nabiera tempa i wraca na poziom, który mnie satysfakcjonuje i sprawia, że wydarzenia są dla mnie żywe, wciągają mnie i nie mogę myśleć o niczym innym przed snem, jak o tym, co będzie dalej.
Seria którą pokochałam. Kontynuacja zachowana na poziomie poprzednich części. Barwne postaci, które przez swoją nieprzewidywalność wprawiają w osłupienie. Tylko czy świat zniesie dwóch wybawicieli?
Avatar użytkownika - krasu
krasu
Przeczytane:2015-07-25,
Kolejny tom z cyklu demonicznego. W tej części Jardir postanawia odwiedzić Zakątek Wybawiciela. Zakochuje się w leeshy i postanawia zabrać ją do Rizon. Arlen ratuje Rennę, przed linczem z rąk wieśniaków w Potoku Tibbeta, z powodu morderstwa jej ojca i Colyna( tego jednak nie zrobiła). W podzięce za ocalenie dziewczyna postanawia dołączyć do Arlena i razem z nim przemieżać Noc. Pomaga mu w walce z demonem umysłu. Zbliża się Nów, a z Otchłani wyjdą najsilniejsze z demonów. Czy Arlen połączy siły z Jardirem przeciwko siłom zła, pomimo wydarzeń z przeszłości? Czy ludzkość pogrąży się w bratobójczej walce i mroku Nocy?
Kolejne przygody trójki przyjaciół. Tym razem Jardin wybiera się do Zakątka Wybawiciela, Arlen jeździ po krainach i rozdaje runy, a reszta doskonali techniki walki. Następuje także walka z poślednimi książętami Otchłani, a Arlen o mało co w niej nie zostaje. To jednak trzeba przeczytać. Gorąco polecam.
Ciąg dalszy wydarzeń przedstawionych w księdze I. Czytałam z zapartym tchem. Nie mogę się doczekać, aż sięgnę po "Wojnę w blasku dnia".
Polecam wszystkim miłośnikom Fantasty
Jak do tej pory, druga Pustynna Włócznia to najlepsza część cyklu.
Książka jest jeszcze lepsza niż "Malowany człowiek"... I faktycznie, chyba najlepsza z cyklu, bo drugi tom już troszeczkę przynudzał. Ciekawe czy Breet napisze coś jeszcze? :)
Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2010-12-05,
Najlepsza ze wszystkich części cyklu (biorąc pod uwagę także Malowanego człowieka). Wielość wątków, różne punkty widzenia. Polityka, walka, namiętności, żądze. Odwaga i tchórzostwo, wielkość i mierność, miłość i wykorzystywanie. Zmienne tempo i nastrój rozdziałów. Poprawiająca się z książki na książkę jakość pisarstwa. To oczywiście literatura dla wielbicieli rozbudowanego fantasy. Momentami trochę nużąca, zbytnio skoncentrowana na jakimś temacie czy uproszczona, ale z pewnością warta uwagi. Autor ma talent, potrzebuje jeszcze doświadczenia.

Nie mogę doczekać się kolejnej książki z tej serii. Naprawdę mnie wciągnęło.

Avatar użytkownika - bogumilaza-wr
bogumilaza-wr
Przeczytane:2022-03-30, Ocena: 6, Przeczytałam,

Bardzo podobało mi się pierwsze spotkanie Jardira z północnymi bohaterami żyjącymi w Zakątku Wybawiciela ? przyznam, że na te sceny czekałam od początku tej części ? Zderzenie tych dwóch kultur, w których ceni się inne umiejętności i wartości (nie wszystkie, ale jednak znaczną ich część) jest świetnie opisane i pozwala przyjrzeć się niektórym postaciom pod innym kątem ?

Były też wątki, które mogą zaskoczyć czytelnika - ja wcześniej czytałam już Pustynnego Księcia, więc przypomniałam sobie czyimi dziećmi byli tamci bohaterowie, jednak gdybym tego nie czytała, to wątki miłosne bardzo by mnie zaskoczyły ?
Przed kolejną częścią Cyklu Zmroku na pewno muszę przeczytać cały Cykl Demoniczny ? Już teraz widzę różnice między zachowaniem występujących w obu seriach postaci, więc jestem ciekawa czym te zmiany są spowodowane ?

Avatar użytkownika - margoth86
margoth86
Przeczytane:2021-02-03, Ocena: 5, Przeczytałam,

Jestem sama sobą zaskoczona, że z takim zachwytem czytam cykl ukazujący mega szowinistyczny świat. Ale im bardziej wchodzę w serię, tym mocniej się utwierdzam, że inaczej na tej Pustyni się nie da :) Akcja, krew, bryzgi, odpadające kończyny, intryga za intrygą i te demony... Mega zaskoczenie z księciem demonów, w napięciu czytam kolejną część!

Avatar użytkownika - runner_book
runner_book
Przeczytane:2023-12-04, Ocena: 4, Przeczytałam,
Wojna w blasku dnia. Księga 1
Peter V. Brett0
Okładka ksiązki - Wojna w blasku dnia. Księga 1

Podczas Nowiu na świat wychodzą demony. Wojna w blasku dnia wciąga czytelników w świat otchłani i mroku. Ludzkość ma trzydzieści dni, aby przygotować...

Malowany Człowiek (wydanie jednotomowe)
Peter V. Brett 0
Okładka ksiązki - Malowany Człowiek (wydanie jednotomowe)

NOWE JEDNOTOMOWE WYDANIE! Zaszczuta i zdziesiątkowana ludzkość przeklina noc.Z każdym zmierzchem, w oparach mgły, nadchodzą opętane żądzą mordu bestie...