Pustynna Włócznia. Księga 2

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2012-05-09
ISBN: 978-83-7574-272-5

Tom 4 cyklu Cykl Demoniczny

Arlen nie żyje... Tamtej nocy zginął bym ja mógł żyć dalej. Czasami Posłaniec musi powiedzieć ludziom to, czego nie chcieliby usłyszeć. Czasami śmierć jest lepsza od prawdy. Tak jak lepsze od niej jest kłamstwo. Okaleczyłem się by przeżyć. Zrobiłem to, ponieważ uznałem, że nie zasługuję na nic, poza włóczęgą przez noc. Nikt nigdy nie będzie mi już bliski. Ale chadzam pod nocnym niebem i nie lękam się demonów. Nie uciekam przed nimi, to one uciekają przede mną! Przede mną! ...jestem potworem. Jestem darem dla świata. Ale podaruję mu tylko zniszczenie...

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Pustynna Włócznia. Księga 2

Opinie o książce - Pustynna Włócznia. Księga 2

Avatar użytkownika - aga95
aga95
Przeczytane:2016-06-18, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2016,
dawno nie czytałam serii równie dobrej
Rewelacyjna kontynuacja losów ludzi i demonów. Coraz bardziej rozbudowana kwestia intryg związanych nie tylko z szeroko pojętą władzą ;) trochę nowej wiedzy, dużo akcji i nowe zaskakujące wątki. Czy może być jeszcze ciekawiej?
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-18, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
O ile w pierwszej księdze "Pustynnej Włóczni" poczułam się trochę wyobcowana i podobała mi się mniej, tak tutaj wszystko nabiera tempa i wraca na poziom, który mnie satysfakcjonuje i sprawia, że wydarzenia są dla mnie żywe, wciągają mnie i nie mogę myśleć o niczym innym przed snem, jak o tym, co będzie dalej.
Avatar użytkownika - karolina_c
karolina_c
Przeczytane:2015-08-26, Ocena: 6, Przeczytałem,
Seria którą pokochałam. Kontynuacja zachowana na poziomie poprzednich części. Barwne postaci, które przez swoją nieprzewidywalność wprawiają w osłupienie. Tylko czy świat zniesie dwóch wybawicieli?
Avatar użytkownika - krasu
krasu
Przeczytane:2015-07-08, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2015,
Kolejny tom z cyklu demonicznego. W tej części Jardir postanawia odwiedzić Zakątek Wybawiciela. Zakochuje się w leeshy i postanawia zabrać ją do Rizon. Arlen ratuje Rennę, przed linczem z rąk wieśniaków w Potoku Tibbeta, z powodu morderstwa jej ojca i Colyna( tego jednak nie zrobiła). W podzięce za ocalenie dziewczyna postanawia dołączyć do Arlena i razem z nim przemieżać Noc. Pomaga mu w walce z demonem umysłu. Zbliża się Nów, a z Otchłani wyjdą najsilniejsze z demonów. Czy Arlen połączy siły z Jardirem przeciwko siłom zła, pomimo wydarzeń z przeszłości? Czy ludzkość pogrąży się w bratobójczej walce i mroku Nocy?
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2014-09-01, Ocena: 6, Przeczytałam, fantastyka, SF, przygoda,
Kolejne przygody trójki przyjaciół. Tym razem Jardin wybiera się do Zakątka Wybawiciela, Arlen jeździ po krainach i rozdaje runy, a reszta doskonali techniki walki. Następuje także walka z poślednimi książętami Otchłani, a Arlen o mało co w niej nie zostaje. To jednak trzeba przeczytać. Gorąco polecam.
Avatar użytkownika - Zetka_Siedlce
Zetka_Siedlce
Przeczytane:2014-01-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014, Posiadam,
Ciąg dalszy wydarzeń przedstawionych w księdze I. Czytałam z zapartym tchem. Nie mogę się doczekać, aż sięgnę po "Wojnę w blasku dnia".
Avatar użytkownika - Ivor123
Ivor123
Przeczytane:2013-12-12, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Polecam wszystkim miłośnikom Fantasty
Avatar użytkownika - kpt_Yossarian
kpt_Yossarian
Przeczytane:2012-11-13, Ocena: 6, Przeczytałem,
Jak do tej pory, druga Pustynna Włócznia to najlepsza część cyklu.
Avatar użytkownika - Valakiria
Valakiria
Przeczytane:2010-12-15, Ocena: 5, Przeczytałam,
Książka jest jeszcze lepsza niż "Malowany człowiek"... I faktycznie, chyba najlepsza z cyklu, bo drugi tom już troszeczkę przynudzał. Ciekawe czy Breet napisze coś jeszcze? :)
Avatar użytkownika - Witwona
Witwona
Przeczytane:2021-02-18, Ocena: 4, Przeczytałam,

Jestem sama sobą zaskoczona, że z takim zachwytem czytam cykl ukazujący mega szowinistyczny świat. Ale im bardziej wchodzę w serię, tym mocniej się utwierdzam, że inaczej na tej Pustyni się nie da :) Akcja, krew, bryzgi, odpadające kończyny, intryga za intrygą i te demony... Mega zaskoczenie z księciem demonów, w napięciu czytam kolejną część!

Avatar użytkownika - anna-4008
anna-4008
Przeczytane:2019-03-16, Ocena: 4, Przeczytałam, Przeczytane w 2019,

Kolejne przygody trójki przyjaciół. Tym razem Jardin wybiera się do Zakątka Wybawiciela, Arlen jeździ po krainach i rozdaje runy, a reszta doskonali techniki walki. Następuje także walka z poślednimi książętami Otchłani, a Arlen o mało co w niej nie zostaje. To jednak trzeba przeczytać!

Pustynna włócznia. Księga 1
Peter V. Brett0
Okładka ksiązki - Pustynna włócznia. Księga 1

Sto tysięcy ludzi walczących ramię w ramię liczy się o wiele więcej niż sto milionów kulących się ze strachu. Dlaczego cierpimy? Przez alagai! Dlaczego...

Malowany Człowiek, księga 2
Peter V. Brett0
Okładka ksiązki - Malowany Człowiek, księga 2

Czy znękana ludzkość znajdzie w sobie dość siły, by stanąć naprzeciw otchłańców z uniesioną głową? Przecież od wieków potrafi się tylko chować...

Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska