Python. Wprowadzenie

Niniejsza książka stanowi wprowadzenie do języka Python. Jest to popularny język programowania obiektowego, używany zarówno w programach działających samodzielnie, jak i w skryptach obejmujących różne dziedziny zastosowań. Python jest bezpłatny, przenośny, bardzo wydajny i wyjątkowo łatwy w użyciu. Bez względu na to, czy ktoś jest nowicjuszem w programowaniu, czy też profesjonalistą, celem tej książki jest szybkie zapoznanie go z istotą języka Python.

Tekst niniejszej książki obejmuje podstawy języka Python; celowo zawęziliśmy jej zakres tematyczny, mając na uwadze łatwość korzystania z niej i jej objętość. Mówiąc inaczej: prezentacja materiału koncentruje się wokół zasadniczych koncepcji i czasem bywa odpowiednio uproszczona. Dlatego właśnie niniejsza książka stanowi znakomity opis języka Python, zarówno jeśli chodzi o wprowadzenie, jak i dalsze, bardziej zaawansowane etapy.

Pomimo tak ograniczonego celu książki (a może właśnie dlatego) sądzimy, że będzie ona dla czytelnika pierwszą wielką lekturą na temat programowania w języku Python. Można się z niej nauczyć wszystkiego, co jest potrzebne w początkowej fazie samodzielnego tworzenia przydatnych programów i skryptów w Pythonie. Po zakończeniu lektury Czytelnik nie tylko będzie znał sam język, ale także będzie wiedział, jak go zastosować w codziennych zadaniach. Książka daje także dobre przygotowanie do podjęcia bardziej zaawansowanych tematów, które programista spotka w swojej praktyce.

Informacje dodatkowe o Python. Wprowadzenie:

Wydawnictwo: Helion