qmail. Szybki i wydajny serwer pocztowy

Poznaj qmail -- najbezpieczniejszy serwer pocztowy Poczta elektroniczna jest zdecydowanie najpopularniejszą usługą internetową. Z jej możliwości korzystamy, komunikując się z przyjaciółmi, kontrahentami i współpracownikami. Setki tysięcy serwerów rozsianych po całym świecie przekazuje dziennie miliony listów. Za sprawne przesyłanie poczty elektronicznej odpowiadają programy -- serwery pocztowe. Spośród kilkunastu dostępnych w sieci pakietów największą popularność zdobyły trzy -- dołączane do różnych dystrybucji Linuksa serwery Sendmail i Postfix oraz napisany przez Dana J. Bernsteina w 1997 roku qmail. Program ten mimo dość "podeszłego" wieku nadal pozostaje jedynym serwerem pocztowym, w którego zabezpieczeniach nie znaleziono żadnej luki. Administratorzy bardzo cenią również jego niezawodność i szybkość działania. Książka "qmail. Szybki i wydajny serwer pocztowy" to przewodnik po qmailu dla administratorów i użytkowników systemów uniksowych. Opisuje pocztę elektroniczną od podstaw, czyli jej historii i zasad działania, aż do zagadnień związanych z konfiguracją serwera pocztowego i administrowaniem nim. Dzięki lekturze dowiesz się, czym qmail wyróżnia się na tle innych serwerów pocztowych, skąd go pozyskać i jak zainstalować. Poznasz strukturę katalogów i zasadę działania qmaila. Nauczysz się administrować nim, łączyć go z menedżerem list wysyłkowych i aplikacjami do przeglądania poczty elektronicznej przez WWW. Zasada działania poczty elektronicznej Techniki blokowania spamu Kompilacja i instalacja qmaila Konfiguracja skrzynek użytkowników Funkcje programów wchodzących w skład qmaila Połączenie qmaila z menedżerem list wysyłkowych ezmlm Współpraca z modułem SpamAssasin i skanerem antywirusowym Administrowanie serwerem pocztowym

Informacje dodatkowe o qmail. Szybki i wydajny serwer pocztowy:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: b.d
Kategoria: Informatyczne
ISBN: 83-7361-974-7

Kup książkę qmail. Szybki i wydajny serwer pocztowy

qmail. Szybki i wydajny serwer pocztowy - opinie o książce

Księga zaklęć