Queen. Nieznana historia

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2012-02-08
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-63248-04-8
Liczba stron: 288

Ocena: 4 (5 głosów)

Queen. Nieznana historia to rock’n’rollowa opowieść z czasów świetności muzycznego szaleństwa, snuta ze sceny, zza kulis i ze studyjnego zacisza. Ten niepowtarzalny zapis autorstwa Petera Hince’a, który spędził z zespołem wiele lat jako członek ekipy technicznej, rzuca zupełnie nowe światło na Freddiego Mercury’ego, Briana Maya i ich kolegów z jednej z grup wszech czasów. To spojrzenie świeże i nowe, bo osobiste, wykraczające dalece poza monotonię zwyczajnej biografii.

Książka odkrywa szereg nierzadko zaskakujących faktów z życia Queen i ich lidera, ale Hince ani na chwilę nie zniża się do poziomu kolorowego tabloidu. To nie historia rodem z brukowej prasy, ale przepustka access all areas do muzycznej przygody życia. Queen. Nieznana historia to esencja tego, co składa się na żywot rock’n’rollowca.

Dodatkiem do publikacji są unikatowe zdjęcia z archiwum autora, które stały się elementem wystawy poświęconej zespołowi – Queen: The Unseen Archive.

Redaktorem polskiego wydania i autorem wstępu jest Roman Rogowiecki, dziennikarz i manager, współautor pierwszej polskiej encyklopedii rocka, znawca i wielki fan Queen.

Kup książkę Queen. Nieznana historia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Queen. Nieznana historia

Avatar użytkownika - NaturaLapsea
NaturaLapsea
Przeczytane:2017-02-25, Ocena: 3, Przeczytałem, 52 książki 2017, Mam,
"Queen. Nieznana historia" trzeba traktować jako dodatek do innych biografii zespołu. Jest to bez wątpienia wiarygodne źródło ciekawostek i anegdot o Queen. Choć trzeba mieć świadomość tego, że autor wybrał takie historie z życia zespołu, które z jednej strony intrygują fanów, z drugiej zaś pozwoliły uniknąć batalii z prawnikami zespołu.
Link do opinii
Avatar użytkownika - konwallia
konwallia
Przeczytane:2014-03-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Po co sięgnąć, aby całym sobą wpaść w machinę rock 'n' rolla i wraz z nią przemierzyć świat? Jak zdobyć wejściówkę za kulisy koncertu jednego z najbardziej popularnych zespołów rockowych - legendarnej grupy Queen? Co zrobić , aby podejrzeć pracę muzyków od strony technicznej, tuż zza fortepianu Freddiego Mercury'ego? Sprawa jest prosta - wystarczy sięgnąć po biografię "Queen. Historia nieznana", spisaną ręką jednego z pracowników technicznych zespołu - Petera Hince'a. Dzięki tym wspomnieniom, z łatwością staniemy się członkiem ekipy i naocznie będziemy uczestniczyć w opisanych wydarzeniach. Biografia z pierwszej ręki, niebanalna, porywająca, zaskakująca obrazowo odkrywa kulisy największych tras koncertowych zespołu. Wspomnienia Hince'a przepełnione są licznymi, nieznanymi dotąd anegdotami z życia za kulisami, w hotelach, w studiach nagraniowych. Miażdżąco ukazują nie tylko cały blichtr, jaki towarzyszył zespołowi w latach jego świetności, ale również ciężką pracę ludzi zajmujących się machiną od strony technicznej. Książka niejednokrotnie zaskakuje. Zaskakuje nie tylko nowym, świeżym spojrzeniem na zespół, ale również płynnym i niejednokrotnie zabawnym sposobem opisu niektórych sytuacji. Lektura niejednokrotnie wywoływała u mnie niekontrolowane salwy śmiechu. Trzeba przyznać, że nieczęsto zdarzają się biografie, które na swój sposób potrafią rzucić nowe światło na osoby opisywane. Ta taka jest: nietuzinkowa, dowcipna, wciągająca, momentami odkrywcza. Polecam!
Link do opinii
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, Mam,
Książka opowiadająca bardzo ciekawą historię jednego z najlepszych (jak nie najlepszego) zespołu XX wieku. Serdecznie polecam tę książkę fanom zespołu, a także wszystkim tym, którzy lubią poczytać dobre biografię.
Link do opinii
Avatar użytkownika - arcytwory
arcytwory
Przeczytane:2020-03-11, Ocena: 2, Przeczytałam, Mam, Przeczytane przez M.,

A przed Wami jedno z (niestety) większych rozczarowań roku. W tej książce mylący jest już sam tytuł. „Queen. Nieznana historia” ma bardzo mało powiązań z tym legendarnym zespołem. Informacji o legendach rocka jest niewiele, może z 40 stron plus zdjęcia. Więcej prawdy zdradza podtytuł - „Moje życie u boku najlepszego zespołu rockowego XX wieku”. Bo właśnie tym ta książka jest, opisem przeżyć Petera Hince'a, technicznego zespołu. A że opisy są mało interesujące czy zaskakujące, to dodano wielki napis „Queen” i książka już się zaczęła sprzedawać. Jak dla mnie słaba zagrywka. Jeśli wstęp jeszcze Was nie zniechęcił, to co dostajemy w tej książce? Opis życia u boku gwiazd, czyli sex, drugs & rock'n'roll. I tylko tych dwóch w dużych ilościach. Bardzo nieprzyjemnie mi się o tym czytało. Nie interesowało mnie to, ile autor „zaliczył” panienek podczas tras, ile różnych narkotyków skosztował, a raczej to, jak wyglądał klimat koncertów, jaki był zespół. Urodziłam się w tym tysiącleciu, więc nie miałam okazji zakosztować klimatu koncertów Queen na żywo. Nie mogłam doczekać się tej książki, bo liczyłam, że dzięki niej go zakosztuje. Niestety większość informacji, jakie dostałam, znałam już przedtem, a druga połowa ograniczała się do tego, w jakim mieście zespół dawał koncert. No chyba, że za ważne informacje o zespole uznajecie też chwalenie się technicznego ilością dziewczyn, z którymi się przespał dzięki temu, że pracował z zespołem... Ja podziękuję za takie coś. Książki nie ratuje też styl pisania. Już na początku jest informacja, że wydarzenia nie są ułożone chronologiczne, no ale błagam, tam panował chaos, a nie brak chronologii. Przez to nie było napięcia z oczekiwaniem na kolejne zdarzenie. Zamiast tego momentami wiało nudą. Nie ratowały książki też żarty autora, które były po prostu nieśmieszne, infantylne albo nawet niesmaczne. Przez to książkę czytałam dość długo, bo zwyczajnie mnie do niej nie ciągnęło i w wolnej chwili wolałam porobić coś innego. Mnie ta książka mocno rozczarowała. Jedynie zagorzali fani zespołu mogą znaleźć tam coś dla siebie, ale tego nie mogę w 100% obiecać. Ja miałam wrażenie, że autor chciał się za wszelką cenę ogrzać w świetle reflektorów zespołu i poczuć chociaż namiastkę sławy. Dla mnie ta książka to mógłby być pamiętnik nastolatka, któremu udało się trafić do grupki „fajnych” dzieciaków, którzy czasem pozwalają mu się z nimi bawić. Poziom byłby taki sam.

Link do opinii
Avatar użytkownika - lemonadestreet
lemonadestreet
Przeczytane:2020-02-29, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2020,

To nie jest kolejna biografia Queen - to zbiór niezwykłych, nieznanych opowieści z życia Petera Hince'a, pseudonim Ratty, który miał tą przyjemność współpracować z zespołem przez wiele lat. Niektóre z nich są wręcz nie do uwierzenia, oddają klimat tamtych lat i przede wszystkim ukazują relacje jakie panowały między członkami zespołu i ekipy. Nie brakuje szalonych wyskoków z serii sex, drugs & rock'n'roll, ale jest również miejsce na refleksję. Myślę, że żaden fan nie powinien przejść obojętnie obok tej pozycji. 

Peter Hince przedstawia zespół i Freddiego takimi, jakimi byli naprawdę, nie koloryzuje ani nie demonizuje. Nigdy też nie zdradza intymnych szczegółów. Podziwia ich talent i wyraża się z szacunkiem, choć czasem nie boi się nazwać Mercurego starą pierdołą, kiedy trochę przesadza ze swoimi fochami. Wszystko jednak w granicach dobrego smaku. Ratty skupia się raczej na swoich wrażeniach związanych z pracą z zespołem, jak również na realiach ówczesnego przemysłu muzycznego. To były naprawdę szalone czasy, które już nigdy miały się nie powtórzyć.

Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy.

Link do opinii
Avatar użytkownika - zielony_motyl
zielony_motyl
Przeczytane:2014-09-03, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Queen. Historia nieznana. Wydanie 2
Peter Hince0
Okładka ksiązki - Queen. Historia nieznana. Wydanie 2

Moje życie u boku najlepszego zespołu rockowego XX wieku Queen. Nieznana historia to rockandrollowa opowieść z czasów świetności muzycznego szaleństwa...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy