Radzka radzi: Tobie dobrze w tym!

Wydawnictwo: Editio
Data wydania: 2014-10-26
ISBN: 978-83-246-2126-2

„Uroda kobiety jest formą władzy!”

Susan Sontag

• Sylwetki i kolory — jak właściwie ocenić swoje cechy wizualne?
  • Prawdy i mity – jak odnaleźć się w gęstwinie sprzecznych sygnałów modowych?
  • Żelazne zasady stylu — jak ubrać się stosownie do okazji?

Moda jest jedną z najbardziej ulotnych dziedzin kultury, lecz jednocześnie ma duży wpływ na to, jak się czujemy we własnej skórze, co osiągamy dzięki swojemu wizerunkowi. Ktoś, kto wie, że świetnie wygląda, zupełnie inaczej myśli, jest pewny siebie i bardziej zmotywowany. To nie głupie ciuszki, to potężna energia, którą można w pełni wykorzystać. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak podkreślić ubiorem swoją urodę, znaleźć atuty sylwetki, zatuszować niedoskonałości i świadomie dobierać ubrania idealne — koniecznie kup tę książkę.

W tym poradniku, napisanym przez Magdalenę Kanoniak, specjalistkę od stylu i wizerunku, autorkę popularnego modowego vloga, znajdziesz przegląd najważniejszych kwestii związanych z modą. Dowiesz się, jakie kolory pasują do Twojej karnacji, a jakie fasony do Twojej sylwetki. Wspólnie z autorką obalisz mity modowe i zrozumiesz, jak ważną rolę może odgrywać dress code. Odkryjesz, jakie właściwości mają różne tkaniny i dlaczego warto stawiać na najwyższą jakość. Radzka doradzi Ci też, jak z głową robić zakupy i na co zwracać uwagę. Przeczytaj, wypróbuj w praktyce i ciesz się swoją kobiecością!

• Kolory oraz ich znaczenie
  • Historia mody XX wieku w pigułce
  • Sylwetki — gruszka, klepsydra, modelkowa, jabłko oraz ultrakobieca
  • Złota piętnastka Twojej garderoby
  • Dress code biznesowy, wyjścia formalne i imprezowe
  • Jakość tkaniny i wartość metki
  • Zakupy internetowe

Magdalena Kanoniak, ur. w 1984 roku w Zielonej Górze, absolwentka prawa na Uniwersytecie Johana Wolfganga Goethego we Frankfurcie nad Menem oraz filologii germańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Stylistka osobista, twórczyni pierwszego w Polsce modowego vloga. Jako Radzka opowiada o modzie, pokazuje codzienne stylizacje oraz przygotowuje poradniki sylwetkowe. Ma entuzjastyczne podejście do mody, a jej filmy na YouTubie oglądają dziesiątki tysięcy internautów. Poza vlogiem Radzka doradza klientom indywidualnym, uczestniczy w eventach modowych i prowadzi szkolenia z zakresu wizerunku dla pracowników firm z branży mody i nie tylko. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

YT: https://www.youtube.com/user/raaadzka

FB: https://www.facebook.com/Radzkavlog

Kup książkę Radzka radzi: Tobie dobrze w tym!

Opinie o książce - Radzka radzi: Tobie dobrze w tym!

Avatar użytkownika - Kitka2002
Kitka2002
Przeczytane:2018-03-21, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Poradnik modowy, który przeczytałam i nie przełożył się na nic w moim stylu, czy lepiej, sposobie ubierania. Nie znalazłam tam niczego co by mnie zaskoczyło lub choćby, zapadło w pamięć. Książka typu "kupić, przeczytać, zapomnieć". Niczego nie wniosła do mojego życia, tak jak się tego wcześniej spodziewałam. Zgodnie z myślą "Nie oceniaj książki po okładce" zdecydowałam się ją przeczytać, ale mnie zawiodła. Może nie jakoś bardzo, ale zawsze mogła być lepsza. Tym bardziej, że lubię modę i eksperymentowanie z ubraniem.

Książka lekka, z dużą iloscią zdjęć i niewielką ilością tekstu. Mimo to napisana całkiem przyjemnie. Rozbudowałabym nieco dział poświęcony historii mody, bo w formie obecnej można go było sobie darować. Podoba mi się opis figur i rozdział poświęcony kolorom.

Pod tym samym niebem
Katarzyna Kielecka;