Rodzicielstwo bliskości. Jak zbudować więź z dzieckiem

Wydawnictwo: Samo Sedno
Data wydania: 2013-02-22
ISBN: 978-83-7788-213-9

Nurt rodzicielstwa bliskości to coraz popularniejszy w Polsce, nowatorski styl wychowania, który pozwala stworzyć trwałą więź pomiędzy dzieckiem a rodzicem. Opiera się na wzajemnym szacunku, zrozumieniu i respektowaniu potrzeb każdej ze stron. Poradnik pokazuje m.in., w jaki sposób wspierać intelektualny, emocjonalny i społeczny rozwój malucha w pierwszym roku jego życia. Jest nieocenioną pomocą dla wszystkich świadomych rodziców, którym zależy na wychowaniu mądrego i szczęśliwego człowieka.

Liczne ciekawostki i praktyczne wskazówki, zgromadzone w książce przez doświadczonych psychologów, pomogą ci znaleźć odpowiedzi na pytania: jak zaznajamiać się z dzieckiem jeszcze w czasie ciąży; co zyskujesz, karmiąc piersią; czy warto pozwolić dziecku decydować o tym, co je; jakie są korzyści z noszenia dziecka w chuście; czy stosować system kar i nagród oraz jak przygotować siebie i dziecko na rozłąkę. Dzięki lekturze poradnika dowiesz się, jak w byciu rodzicem nie zapomnieć o realizacji własnych potrzeb. Zyskasz wsparcie w radzeniu sobie z codziennymi trudnościami i przekonasz się, że aby twoje dziecko było szczęśliwe, nie musisz być rodzicem doskonałym - tylko wystarczająco dobrym.

Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno?
- przedstawia sposoby świadomego wychowania dziecka z perspektywy rodzicielstwa bliskości
- uczy współpracy między rodzicami a dzieckiem z zachowaniem wzajemnego szacunku i zaufania
- wyjaśnia, na czym polega reguła jaskiniowca, współczesne BLW czy technika LAM
- pomaga rozwiązywać codzienne problemy związane z żywieniem, usypianiem czy uspokajaniem malucha
- przełamuje stereotypy i obala mity związane z wychowaniem dziecka.

Kup książkę Rodzicielstwo bliskości. Jak zbudować więź z dzieckiem

Opinie o książce - Rodzicielstwo bliskości. Jak zbudować więź z dzieckiem

Avatar użytkownika - slk
slk
Przeczytane:2013-12-18, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2013, Moje ebooki,
Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?
Natalia Minge, Krzysztof Minge0
Okładka ksiązki - Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?

Czy wiesz, że nowo narodzone dziecko ma większą potencjalną inteligencję niż Leonardo da Vinci kiedykolwiek wykorzystał, a nawet trzylatek może...

Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś