Rodzina Corleone

Tom 0 cyklu Ojciec chrzestny

W połowie lat trzydziestych XX wieku rodzina Corleone, która była dotąd jedną z pomniejszych operujących w Bronksie organizacji mafijnych, staje przed szansą zdobycia dominującej pozycji w Nowym Jorku. O tym kluczowym dla rodziny okresie opowiada książka Edwarda Falco oparta na fragmentach scenariuszy autora „Ojca chrzestnego” Maria Puzo. Swój awans Corleone zawdzięczają przede wszystkim talentom negocjacyjnym, inteligencji i dalekowzrocznej polityce seniora rodu, Vita.

W 1935 roku jego młodsi synowie, Michael i Fredo chodzą jeszcze do podstawówki. Najstarszy Sonny ma dopiero siedemnaście lat i bez zgody i wiedzy ojca, który pragnie uczynić z niego motoryzacyjnego potentata, od kilku miesięcy kieruje własnym gangiem okradającym z nielegalnych dostaw alkoholu czołowego nowojorskiego mafiosa, Giuseppe Mariposę. Kradzione whiskey kupuje od Sonny’ego Luca Brasi, otoczony ponurą legendą i działający na własną rękę bezwzględny gangster, z którym nie chce zadzierać żadna, nawet największa rodzina. Dlatego Mariposa zamiast zapytać wprost Lukę, kto sprzedaje mu kradziony alkohol, woli naciskać Vita Corleone, by zrobił porządek ze złodziejami.

„Czyżbyśmy pracowali dla Giuseppe Mariposy?”, pyta Vito swojego consigliere, nieświadom tego, że źródłem kłopotów jest jego własny syn. Jednak bez względu na to, co uczyni, Mariposa i tak postanowił go zniszczyć – wkrótce ma zostać zniesiona prohibicja i potężny mafioso chce przejąć lukratywne interesy Vita. Siły tego ostatniego nie mogą się równać z siłami Mariposy, niespodziewanie jednak nadarza się sposobność zawarcia przymierza z Lucą Brasim. Wojna jest nieunikniona, zwyciężyć w niej może tylko jedna rodzina.

Informacje dodatkowe o Rodzina Corleone:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
Tytuł oryginału: The Family Corleone
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Andrzej Szulc

Kup książkę Rodzina Corleone

Rodzina Corleone - opinie o książce

Avatar użytkownika - myszaj
myszaj
Przeczytane:2014-01-02, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki,
Swietna książka pokazująca drugą twarz Santina Corleone. W "Ojcu Chrzestnym" jawił się jako narwaniec. Tu pomimo porywczego temperamentu mamy doczynienia z inteligentnym chłopakiem o wyraźnym charakterze. Jest to również geneza Vita koneksji, układów i innych związków z postaciami które znamy z "Ojca Chrzestnego". Polecam
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB