Rodzina

,,Rodzina" Karoliny Dietrich to kontynuacja świetnie przyjętej wielorodzinnej sagi ,,Grabarz" - skomplikowanej, wielowątkowej historii polskich rodzin poszukujących swojej drogi do szczęścia

Autorka ponownie zabiera nas do mrocznego Gniezna. Wartka akcja sprawia, że z niecierpliwością czekamy na to, co wydarzy się na kolejnej stronie. Poznajemy dalsze losy Kingi, młodej kosmetyczki, i Janusza, osobliwego grabarza, których związek szybko nakręca spiralę śmiertelnych konsekwencji... Bohaterowie po raz kolejny muszą zmierzyć się zeswoimi demonami. Zagubieni w sieci kłamstw, zatracają siebie, rezygnując zeswoich marzeń i zapominając o tym, co naprawdę jest dlanich najważniejsze.

Czy warto walczyć o sławę, pieniądze i seks? Czy warto, w imię zachowania rodzinnego status quo, odbierać komuś prawo do wolności iwyrażania siebie? Z jakim niebezpieczeństwem tym razem będą musieli zmierzyć się bohaterowie? Kto jeszcze będzie musiał zginąć, aby prawda nie wyszła na jaw?

,,Rodzina" to niezwykle wciągająca powieść, w której budowane przezautorkę napięcie trzyma czytelnika aż do punktu kulminacyjnego - równie przerażającego, co wiarygodnego. To jedna z tych historii, od której nie będziesz w stanie się oderwać.

Informacje dodatkowe o Rodzina:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Borgis
Data wydania: 2021-04-19

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Kup książkę Rodzina

Rodzina - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-05-12, Ocena: 6, Przeczytałam,

Jeżeli po tytule ktoś spodziewa się tutaj szczęśliwej rodzinki, to jest w wielkim błędzie. Kinga może i jest ,, szczęśliwą" mężatką, posiadającą cudownego synka, jednak to tylko pozory. Stara się być twarda i stawiać na swoim, jednak jej słabość do seksu całkowicie jej to uniemożliwia.
Janusz, przewodni mąż, głowa rodziny i mężczyzna z przeszłością, stara się jak może by utrzymać swoją małżonkę w domu. Zabrania jej wielu rzeczy i tak naprawdę ogranicza we wszystkim. Wciąż tłumaczy, że to wszystko z miłości do niej. Poprzez bardzo eksperymentalne zbliżenia, robi wszystko, by żona była mu posłuszna. Staje na rzęsach i radzi się rodziny, jak bezapelacyjnie ograniczyć jej wolność. Zdecydowanie nie jest typem anioła i ma swoje za uszami. Zadziwiające dla mnie było to, jak szybko zmieniały im się nastroje. Z pełnego relaksu potrafili przechodzić we wściekłość, następnie bojaźliwość, a potem zniewolenie. Ciężko miałam za nimi nadążyć. Za nic nie mogłam przewidzieć ich dalszego zachowania. Prawdziwa rodzina z bagażem doświadczeń. Chwilowe romanse, tajemnice i abstrakcyjne wyznania miłości. Powiedziałabym, że są bardziej szurnięci, niż film ,, Dzień świstaka". Dążą do czegoś, lecz nie bardzo wiem dlaczego. Nie można ich poznać do końca. Po kraniec książki pozostają dla mnie zagadką, którą bardzo chciałabym odkryć.
Akcja jest niczym karuzela, gdzie niby wiemy do czego może zmierzać, bo ma określony swój cel, czy też czas, a jednak momentami robi się naprawdę niebezpiecznie. Buduje nam nieprzewidziane napięcie, którego nie potrafimy sklasyfikować. Autorka wciąż pozostaje dla mnie jedną wielką zagadką, choć dzisiaj już potrafię ją przyrównać do innej pisarki. Jeśli znacie twórczość Agnieszki Kowalskiej- Bojar, to wiecie, że ona pisze ordynarne erotyki. I jeśli ją nazwię w swoim fachu królową, to pani Karolina Dietrich będzie tutaj księżniczką. Tylko bardziej w odnośniku do zagrań psychologicznych. Z każdą pozycją jest coraz lepsza. Bardzo dziękuję Wydawnictwu Borgis za egzemplarz do recenzji.

Ratunku
Karolina Dietrich 0
Okładka ksiązki - Ratunku

Zbrodnie? Tragiczny, nieszczęśliwy wypadek? Czy ktoś znowu będzie musiał zginąć? Czy człowiek tak łatwo potrafi się zmienić? Co takiego sprawia, że niektórzy...

Listy, dzienniki i pamiętniki
Karolina Dietrich0
Okładka ksiązki - Listy, dzienniki i pamiętniki

Alicja przeszła trudną drogę.. bez wsparcia, bez nadziei. Nieszczęśliwe dzieciństwo. Odrzucenie. Mroczne tajemnice. Zbrodnia… Tylko czyja? Kim tak...