Rok Barona. Niebezpieczne przypadki ekipy z Siódemki

Zaskakująca opowieść o roku życia Barona – gangstera mozolnie wspinającego się po szczeblach mafijnej hierarchii. Tytułowy bohater ma dwójkę dzieci i słabość do kobiet, którą skrywa przed żoną próbując pogodzić życie rodzinne z przestępczą profesją. Już na początku powieści poznajemy jego kompanów i wkraczamy powoli w nieznany dotąd nikomu świat mafii rządzący się bezwzględnymi prawami i okrucieństwem. Poznajemy dziwki, alfonsów i hochsztaplerów, krupierów-kanciarzy i kilerów gotowych przyjąć każde zlecenie. Powoli odkrywamy mroczne tajemnice ludzi, którzy żyją wśród nas i w każdej chwili mogą zdobyć nasze zaufanie. W takim świecie przejmuje władzę Baron. Wkrótce zaprowadza swoje rządy wierząc, że świat stanął przed nim otworem. I kiedy wszystko zdaje się być pod jego kontrolą, wraca Fito – stary przyjaciel, który jakiś czas temu zniknął równie nieoczekiwanie jak powrócił. Od tej chwili życie Barona komplikuje się. Rzeczywistość miesza się z fikcją i nic nie jest takim jakim się zdaje. Czy w nowej rzeczywistości będzie w stanie połączyć pozornie niezwiązane ze sobą wydarzenia? A kiedy zostaje zamordowany jeden z jego kompanów, Baron poprzysięga zemstę. Teraz musi uważać komu ufać a kogo się wystrzegać, kto jest przyjacielem a kto wrogiem. Niebawem stanie przed ostateczną rozgrywką w swoim życiu. Czy wygra w walce, w której nie ma miejsca na skrupuły?

Informacje dodatkowe o Rok Barona. Niebezpieczne przypadki ekipy z Siódemki:

Rok Barona. Niebezpieczne przypadki ekipy z Siódemki - opinie o książce

Avatar użytkownika - justyna1
justyna1
Przeczytane:2010-08-19, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Ciekawa książka opisująca rok z życia członka mafii, który pnie się w górę jednak później niestety jak to w życiu bywa sapada.