Okładka książki - Rok taty

Wydawnictwo: W drodze
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-7033-684-4
Dodał/a książkę: Magdalena Galiczek-Krempa

Samotny ojciec to zjawisko budzące zdziwienie. Tym bardziej ojciec z czterema córkami! Prawdziwa konfrontacja z kobiecym światem: prowadzenie domu, gotowanie, wywiadówki, bunt nastolatek, humory i hormony, pierwsze miłości córek i ich życiowe wybory� Do tego kryzys wieku średniego, podszyte flirtem współczucie koleżanek z pracy, tęsknota i poczucie winy. Jak sobie z tym wszystkim poradzi samotny ojciec? Przyczytaj powieść Krzysztofa Popławskiego - uroczą, pełną humoru, zaskakujących i wzruszających momentów, opowiadającą o rzeczach zwyczajnych a najważniejszych w życiu.

Kup książkę Rok taty

Avatar użytkownika - mrowka
mrowka
Zaczyna się ciekawie, chociaż nie całkiem oryginalnie. Od mężczyzny z czterema córkami odchodzi żona. Dokładniej: wyjeżdża, na czas nieokreślony. Bohater zostaje sam i musi poradzić sobie z wychowaniem dziewczyn: maturzystki, dwóch gimnazjalistek i kilkulatki. Nagle staje się samotnym ojcem i próbuje zmierzyć się z gospodarskimi zajęciami. Tęskni za żoną i po początkowym szoku chce dojść do odpowiedzi na pytanie, dlaczego kobieta go opuściła. Spokojne analizy sytuacji, rozmowy z bliskimi i rozważania pozwalają mu opracować odpowiednią strategię.   Krzysztof Popławski sięga po rozwiązania rzadkie w powieściach obyczajowych i już we wstępie do książki zapowiada jej zakończenie, mało tego – zainteresowanych zachęca do zapoznania się z epilogiem. Jednak ja odradzam taką lekturę, znacznie lepszy efekt da przeczytanie „Wyjaśnienia na zakończenie” na deser, po co odbierać sobie zabawę. „Rok taty: jest zbiorem anegdot, minirozdziałków, zbudowanych z mniej lub bardziej dowcipnych opowiastek o życiu samotnego ojca i o pomysłach jego córek. Dziewczyny całkiem często zaskakują tatę, stawiają go w trudnej sytuacji, nie zawsze stosują wobec niego taryfę ulgową. Tu pojawia się rozwarstwienie książki – z jednej strony mamy bowiem część „obyczajową” – zwyczajne, standardowe problemy, dociekania opuszczonego mężczyzny i komentarze dotyczące popełnianych przez ...

Opinie o książce - Rok taty

Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2013-01-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, powieści,
Ojciec, który pozostaje bez żony z czterema córki ich problemami i całym kobiecym świadkiem na głowie. Niesamowicie ciepła opowieść na jeden wieczór. To taka książka od której dosłownie nie można się oderwać póki nie zobaczy się ostatniej strony. Świetny pomysł, wartka akcja być może całość psuje nieco zbyt banalne zakończenie, ale łatwo przychodzi wybaczyć je autorowi. W czasie kiedy rodzice mają dużo czasu na spełnianie własnych ambicji zawodowych, a rodzina to tylko dodatek do całości, powieść buduje zaangażowaniem ojca w wychowanie, jego troską i miłością do córek i żony. Morał niby prosty, ale bardzo aktualny często doceniamy coś dopiero po stracie. Polecam!