Rose Madder

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2005-04-05
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 83-7359-274-1
Liczba stron: 448
Tytuł oryginału: Rose Madder
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Ilustracje: -

Ocena: 4.66 (29 głosów)
Inne wydania:

Pewnego dnia Rosie Daniels decyduje się porzucić swojego męża, przed którym odczuwa paniczny strach, i pod przybranym nazwiskiem rozpocząć nowe życie. Ucieka do innego miasta, gdzie wkrótce zdobywa ciekawą pracę, nawiązuje znajomości i przyjaźnie. W sklepie ze starociami kupuje niezwykły obraz zatytułowany Rose Madder, który - jak się okazuje - pozwala przeniknąć do innego świata. Tymczasem tropem kobiety podąża jej mąż Norman, policjant psychopata, gotowy zabić każdego, kto mu się sprzeciwi. Jest już coraz bliżej, śledzi jej przyjaciół, zdobywa jej adres. Tylko ucieczka w świat Rose Madder może ocalić życie Rosie...

Kup książkę Rose Madder

REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Rose Madder

Avatar użytkownika - boooklovers
boooklovers
Przeczytane:2016-01-02, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam, Przeczytane,
Moja pierwsza książka Kinga. Tyle dobrych opiń o jego twórczości, a ja się zawiodłam. Nie tego oczekiwałam po rzekomym mistrzu.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2014-12-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Miłość jest ślepa. Wydaje się nam, że znamy naszego ukochanego, że wiemy o nim wszystko, a przynajmniej tyle, by pragnąć spędzić z nim resztę naszego życia. Niestety czasem bywa tak, że tuż po zawarciu związku małżeńskiego, powiedzeniu sobie magicznego, tak wiele znaczącego słowa "tak" w obliczu Boga oraz naszych bliskich, nasz wybranek serca okazuje się być zupełnie innym człowiekiem, niż nam się dotąd wydawało - kimś obcym i przerażającym... "(...) co czujesz, kiedy masz rączkę rakiety tenisowej Prince wepchniętą przez mężczyznę, który siedzi na tobie, obejmując kolanami twoje uda; co czujesz, kiedy on nachyla się nad tobą i mówi, że jeśli będziesz się szarpać, to zbije szklankę z wodą stojącą na stoliku i poderżnie ci nią gardło. Co czujesz, leżąc tak, wdychając dentynę z jego oddechu i zastanawiając się, jak bardzo porani cię w środku." Boleśnie przekonała się o tym Rose Daniels. Miłość jej życia, mężczyzna, któremu oddała swe serce, z którym planowała przejść wspólnie przez życie, okazał się bestią w ludzkiej skórze. Norman Daniels, szanowany i powszechnie lubiany przez kolegów oraz odznaczony przez zwierzchników policjant, we własnym domu przeradza się w kogoś, kogo będąc na służbie bezlitośnie ściga i zamyka za kratkami - w największego kalibru tyrana i damskiego boksera. Złamany nos oraz żebra, krwawy mocz po obitych nerkach, poronienie po dotkliwym pobiciu czy gwałt analny rakietą tenisową to zaledwie część z tego, co zafundował Rose jej "kochający" mąż. Dla Normana zawsze znajdzie się powód do rozmowy w cztery oczy, która bynajmniej nie polega na wspólnym dialogu, a na zadawaniu kolejnych bolesnych razów. "W tym domu nie płakało się, nie skarżyło na nic, a już na pewno nie wymiotowało na podłogę, jeśli chciało się zachować głowę." Jedna mała plamka krwi na pościeli zmienia wszystko. Otwiera oczy Rose i wybudza ją z koszmaru, w którym trwała przez ostatnie czternaście lat. Pod nieobecność męża, w popłochu, ucieka z domu zabierając ze sobą jego kartę kredytową. W obcym mieście, pod zmienionym nazwiskiem, trafia na ludzi, którzy pragną jej pomóc. Znajduje pracę oraz zawiera nowe znajomości i przyjaźnie. "Była sama. Uciekła potworowi. Stała się wolnym człowiekiem." W sklepie ze starociami uwagę Rose przyciąga obraz zatytułowany "Rose Madder" (...) czytaj dalej: http://magicznyswiatksiazki.pl/rose-madder-stephen-king-recenzja-596/
Link do opinii
Avatar użytkownika - esperanza
esperanza
Przeczytane:2014-08-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2014, Mam,
http://esperazna.blogspot.se/2014/08/rose-madder.html
Link do opinii
Avatar użytkownika - Tsular
Tsular
Przeczytane:2020-06-04, Ocena: 2, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - Wiesia63
Wiesia63
Przeczytane:2018-02-16, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Bohaterka Rise Danies to kobieta, która przez 14 lat była maltretowana przez męża policjanta.-sadystę. Pewnego dnia decyduje się porzucić go i ucieka kradnąc jego kartę kredytową. Niestety jej gehenna dopiero się zaczyna. Norman Daniels ściga swoją żonę. Pomaga jej obraz, który pozwala jej przeniknąć do innego świata. Świat Kinga fjak zwykle fantastycznie pochłania czytelnika.

Link do opinii
Avatar użytkownika - lullaby15
lullaby15
Przeczytane:2018-01-16, Ocena: 3, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - BooksMyHarbour
BooksMyHarbour
Przeczytane:2017-12-26, Ocena: 5, Przeczytałam,
 

"Myślę, że na tym rzeczywiście polega oddziaływanie wielkiej sztuki bez względu na to, czy chodzi o literaturę, rzeźbę, czy nawet zamki z piasku. Pewne rzeczy po prostu przemawiają do nas."

W taki sposób przemawia do odbiorcy szeroko pojęta kultura.
Jedni zachwycają się "Słonecznikami" van Gogha, inni "Szałem" Podkowińskiego, a jeszcze inni serią z Czerwonym Smokiem Williama Blake'a.
Gdybym to ja miała wybierać... to najbliżej mi jednak do Blake'a.
A co wybrałaby Rosie?

Ona też coś dla siebie znalazła.
Obraz do niej przemówił, zrewolucjonizował całe jej dotychczasowe życie, pomógł odnaleźć tożsamość , którą utraciła wiele lat temu, wychodząc za Normana.
........
"Rose Madder" to ten Stephen King, za którym się tęskni po takich lekturach jak "To", "Ręka mistrza" czy "Dolores Claiborne".

     
Link do opinii
Avatar użytkownika - Paola35
Paola35
Przeczytane:2017-11-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 2017,
Inne książki autora
Powołanie trójki
Stephen King0
Okładka ksiązki - Powołanie trójki

Mroczna wieża to najgłośniejszy cykl powieściowy Stephena Kinga, uważany przez samego autora za ukoronowanie jego twórczości. Wielowątkowa, zaplanowana...

Czarna bezgwiezdna noc
Stephen King0
Okładka ksiązki - Czarna bezgwiezdna noc

"Wierzę w to, że w każdym człowieku jest drugi człowiek, obcy..." napisał Wilfred Leland James na pierwszych stronach swojego emocjonującego wyznania,...

Zobacz wszystkie książki tego autora