reklama

Rozgrzeszenie. Audiobook

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2021-09-08
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788366661110
Czyta:
Tytuł oryginału: Aflausn/The Absolution

Ocena: 5.5 (2 głosów)
Inne wydania:

Freya i Huldar stają przed nowym wyzwaniem. Dramatyczna walka z czasem przypomni Freyi lata, które usiłowała dotąd wymazać z pamięci...

O tej zbrodni policja dowie się tak jak wszyscy inni - ze Snapchata. Na ekranach telefonów zobaczą przerażoną nastolatkę błagającą o wybaczenie. Gdy ją znajdą, będzie już za późno...

Huldar, oficer policji, i Freyja, dziecięca psycholog, łączą siły, by rozwiązać kolejną sprawę. Przesłuchując przyjaciół zamordowanej nastolatki, szybko odkrywają, że Stella wcale nie była niewiniątkiem, jak powszechnie sądzono - ale kto mógł jej nienawidzić tak bardzo, by chcieć zabić?

Wkrótce scenariusz się powtarza - w mediach społecznościowych pojawiają się wiadomości od kolejnego nastolatka przepraszającego za swoje winy. Freyja i Huldar są pewni jednego: to jeszcze nie koniec. Zwłaszcza że przy pierwszej ofierze znaleziono kartkę z cyfrą 2. Czy Egill, zaginiony nastolatek, to ofiara numer 1? A może to ktoś inny wciąż czeka, by go odnaleźć? Rozpoczyna się walka z czasem, której finału nie spodziewa się chyba nikt...

,,Mocna i trzymająca w napięciu powieść o ponurym zjawisku społecznym". Sunday Times

Tagi: Thrillery i suspens

Kup książkę Rozgrzeszenie. Audiobook

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Rozgrzeszenie. Audiobook

Seria morderstw, w których ofiarami są dzieci. Morderca informuje o wszystkim wysyłając zdjęcia ofiar poprzez aplikacje Snapchat. Dzieci na nagraniach tuż przed śmiercią są zmuszane do przeprosin. Ale za co muszą przepraszać? Policja rozkłada ręce nie wiedząc, o co może chodzić i jak złapać mordercę. Mimo, iż nad sprawą pracuje wiele osób nikt nie jest w stanie przewidzieć kolejnego ruchu mordercy. 


Wiele słyszałam o tej autorce, głównie że jest królową islandzkiego kryminału i postanowiłam to sprawdzić. I muszę przyznać ze to prawda. Historia porwała mnie od pierwszych stron a napięcie towarzyszyło aż do końca książki. 


Autorka poruszyła naprawdę trudny temat przemocy w szkole, przemocy psychicznej. To jaką dzieci potrafią sprawić przykrość koleżance z klasy nawet w głowie mi się nie mieści. A jeszcze w dzisiejszych czasach mając dostęp do internetu, wszystko publikowane jest w sieci. To do czego są zdolne by tylko upokorzyć drugą osobę jest dla mnie naprawdę szokiem. 


Autorka naprawdę świetnie przedstawiła problem, to jak czują się osoby krzywdzone i ile muszą znieść, i zazwyczaj znikąd nie mogą oczekiwać pomocy, bo wiedzą, że jeśli tylko komuś to zgłoszą, będą miały jeszcze większe „piekło”. 


Mogłoby się wam wydawać, że może to nie jest temat dla was, bo nigdy nie mieliście z nim do czynienia. Ale czy jesteście pewni, że nie spotka was w przyszłości? Na przykład Waszych dzieci? Oby tak nie było. 


Przerażające jest to, że moje bądź Wasze dziecko mogłoby paść ofiarą takich przykrych rzeczy, bądź mogłoby wyrządzać w ten sposób komuś krzywdę. 


Jest to trzeci tom z serii Freyja i Huldar, a ja oczywiście nie czytałam wcześniejszych części. Mimo to uważam, że bez problemu można zacząć czytać od 3 tomu. 


Ale wracając do książki, jedynym problemem były dla mnie imiona i nazwiska🙈. W pewnym momencie nawet nie starałam się ich czytać 😅 po prostu były dla mnie nie do wypowiedzenia. 


Czy polecam tę książkę? Jak najbardziej tak, tak i jeszcze raz tak. Jeśli lubicie czytać kryminały to koniecznie sięgnijcie po tę pozycję.

Link do opinii
Inne książki autora
Lód w żyłach
Yrsa Sigurdardóttir0
Okładka ksiązki - Lód w żyłach

Grupa Thory przybywa na wschodnie wybrzeże Grenlandii, gdzie zostaje odcięta od świata. Ktoś uszkodził czasze anten satelitarnych, nie działają telefony...

Pamiętam cię
Yrsa Sigurdardóttir0
Okładka ksiązki - Pamiętam cię

"Pamiętam cię" to dwie równoległe historie, opowiadane naprzemiennie. O ile wątek drugi zaczyna się zgodnie z regułami kryminału, o tyle pierwsza historia...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy