Rozgrzeszenie

Tom 3 cyklu Freyja i Huldur

Seria morderstw, w których ofiarami są dzieci. Morderca informuje o wszystkim wysyłając zdjęcia ofiar poprzez aplikacje Snapchat. Dzieci na nagraniach tuż przed śmiercią są zmuszane do przeprosin. Ale za co muszą przepraszać? Policja rozkłada ręce nie wiedząc, o co może chodzić i jak złapać mordercę. Mimo, iż nad sprawą pracuje wiele osób nikt nie jest w stanie przewidzieć kolejnego ruchu mordercy.

Wiele słyszałam o tej autorce, głównie że jest królową islandzkiego kryminału i postanowiłam to sprawdzić. I muszę przyznać ze to prawda. Historia porwała mnie od pierwszych stron a napięcie towarzyszyło aż do końca książki.

Autorka poruszyła naprawdę trudny temat przemocy w szkole, przemocy psychicznej. To jaką dzieci potrafią sprawić przykrość koleżance z klasy nawet w głowie mi się nie mieści. A jeszcze w dzisiejszych czasach mając dostęp do internetu, wszystko publikowane jest w sieci. To do czego są zdolne by tylko upokorzyć drugą osobę jest dla mnie naprawdę szokiem.

Autorka naprawdę świetnie przedstawiła problem, to jak czują się osoby krzywdzone i ile muszą znieść, i zazwyczaj znikąd nie mogą oczekiwać pomocy, bo wiedzą, że jeśli tylko komuś to zgłoszą, będą miały jeszcze większe „piekło”.

Mogłoby się wam wydawać, że może to nie jest temat dla was, bo nigdy nie mieliście z nim do czynienia. Ale czy jesteście pewni, że nie spotka was w przyszłości? Na przykład Waszych dzieci? Oby tak nie było.

Przerażające jest to, że moje bądź Wasze dziecko mogłoby paść ofiarą takich przykrych rzeczy, bądź mogłoby wyrządzać w ten sposób komuś krzywdę.

Jest to trzeci tom z serii Freyja i Huldar, a ja oczywiście nie czytałam wcześniejszych części. Mimo to uważam, że bez problemu można zacząć czytać od 3 tomu.

Ale wracając do książki, jedynym problemem były dla mnie imiona i nazwiska🙈. W pewnym momencie nawet nie starałam się ich czytać 😅 po prostu były dla mnie nie do wypowiedzenia.

Czy polecam tę książkę? Jak najbardziej tak, tak i jeszcze raz tak. Jeśli lubicie czytać kryminały to koniecznie sięgnijcie po tę pozycję.

Informacje dodatkowe o Rozgrzeszenie:

Kup książkę Rozgrzeszenie

Trzeci znak
Yrsa Sigurdardottir0
Okładka ksiązki - Trzeci znak

Niemiecki student historii, Harald Guntlieb zostaje zamordowany na terenie Uniwersytetu Islandzkiego. Zwłoki potwornie zbezczeszczono. Majętni rodzice...

Lód w żyłach
Yrsa Sigurdardottir0
Okładka ksiązki - Lód w żyłach

Grupa Thory przybywa na wschodnie wybrzeże Grenlandii, gdzie zostaje odcięta od świata. Ktoś uszkodził czasze anten satelitarnych, nie działają telefony...