Rozgrzeszenie

Tytuł oryginału: Aflausn/ang. The Absolution
Tłumaczenie: Paweł Cichawa
Dodał/a opinię: MrsBookBook
Tom 3 cyklu Freyja i Huldur

Seria morderstw, w których ofiarami są dzieci. Morderca informuje o wszystkim wysyłając zdjęcia ofiar poprzez aplikacje Snapchat. Dzieci na nagraniach tuż przed śmiercią są zmuszane do przeprosin. Ale za co muszą przepraszać? Policja rozkłada ręce nie wiedząc, o co może chodzić i jak złapać mordercę. Mimo, iż nad sprawą pracuje wiele osób nikt nie jest w stanie przewidzieć kolejnego ruchu mordercy.

Wiele słyszałam o tej autorce, głównie że jest królową islandzkiego kryminału i postanowiłam to sprawdzić. I muszę przyznać ze to prawda. Historia porwała mnie od pierwszych stron a napięcie towarzyszyło aż do końca książki.

Autorka poruszyła naprawdę trudny temat przemocy w szkole, przemocy psychicznej. To jaką dzieci potrafią sprawić przykrość koleżance z klasy nawet w głowie mi się nie mieści. A jeszcze w dzisiejszych czasach mając dostęp do internetu, wszystko publikowane jest w sieci. To do czego są zdolne by tylko upokorzyć drugą osobę jest dla mnie naprawdę szokiem.

Autorka naprawdę świetnie przedstawiła problem, to jak czują się osoby krzywdzone i ile muszą znieść, i zazwyczaj znikąd nie mogą oczekiwać pomocy, bo wiedzą, że jeśli tylko komuś to zgłoszą, będą miały jeszcze większe „piekło”.

Mogłoby się wam wydawać, że może to nie jest temat dla was, bo nigdy nie mieliście z nim do czynienia. Ale czy jesteście pewni, że nie spotka was w przyszłości? Na przykład Waszych dzieci? Oby tak nie było.

Przerażające jest to, że moje bądź Wasze dziecko mogłoby paść ofiarą takich przykrych rzeczy, bądź mogłoby wyrządzać w ten sposób komuś krzywdę.

Jest to trzeci tom z serii Freyja i Huldar, a ja oczywiście nie czytałam wcześniejszych części. Mimo to uważam, że bez problemu można zacząć czytać od 3 tomu.

Ale wracając do książki, jedynym problemem były dla mnie imiona i nazwiska🙈. W pewnym momencie nawet nie starałam się ich czytać 😅 po prostu były dla mnie nie do wypowiedzenia.

Czy polecam tę książkę? Jak najbardziej tak, tak i jeszcze raz tak. Jeśli lubicie czytać kryminały to koniecznie sięgnijcie po tę pozycję.

Tagi: Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce Rozgrzeszenie

Kup książkę Rozgrzeszenie

Odziedziczone zło
Yrsa Sigurdardóttir0
Okładka ksiązki - Odziedziczone zło

,,Dzieła Yrsy Sigur?adóttir to już kanon współczesnej światowej literatury kryminalnej." TIMES LITERARY SUPPLEMENT Pod osłoną nocy we własnym domu...

Statek śmierci
Yrsa Sigurdardóttir0
Okładka ksiązki - Statek śmierci

Luksusowy jacht rozbija się przy wejściu do portu w Reykjawiku. Na jego pokładzie nie ma nikogo. Jacht jest własnością Banku Islandzkiego, odkąd poprzedni...