Ruby. Przewodnik programisty. Wydanie II

Jest to właściwy moment dla języka Ruby! Zapewnia on takie możliwości jak język Java lub C++, a ponadto oferuje funkcje dynamiczne, które umożliwiają tworzonemu kodowi reagowanie w odpowiedni sposób na zmiany w środowisku wykonawczym. Ponieważ język Ruby wyróżnia elegancja, tworzenie aplikacji, narzędzi programistycznych oraz skryptów administracyjnych jest łatwiejsze i bardziej zrozumiałe. Wraz z długo oczekiwaną wersją 2., aktywną społecznością programistów oraz niezliczonymi bibliotekami i narzędziami, język Ruby podąża własną drogą rozwoju.

Poznaj kluczowe pojęcia związane z językiem Ruby. W kolejnych rozdziałach znajdziesz istotne informacje na temat składni, dostępnych elementów oraz typowych konstrukcji. Ponadto zobaczysz, jak korzystać z obiektów, metod i zmiennych, oraz nauczysz się budować właściwą strukturę Twojego projektu. Po opanowaniu podstaw będziesz swobodnie tworzył proste programy oraz przejdziesz do zaawansowanych tematów związanych z technikami przepływu sterowania, wbudowanymi elementami, kolekcjami oraz wyrażeniami regularnymi. Ta książka jest doskonałym podręcznikiem dla wszystkich osób chcących nauczyć się języka Ruby i wykorzystać jego potencjał w kolejnych projektach.

Dzięki tej książce: poznasz składnię języka Ruby zrozumiesz filozofię stojącą za tym językiem opanujesz techniki programowania obiektowego wykorzystasz potencjał języka Ruby

Poznaj i wykorzystaj jego możliwości języka Ruby!

Informacje dodatkowe o Ruby. Przewodnik programisty. Wydanie II:

Wydawnictwo: Helion