Rycerzem być. Jak ubrać się i zachować w różnych sytuacjach

Polubiliście Julę i Polę z "Damą być" Zofii Staneckiej? Pokochacie także rycerza! Przezabawny poradnik savoir vivre’u od autorki bestsellerowej serii o Basi!

Marcel ma 6 lat, chodzi do pierwszej klasy i wciąż zadaje pytania. Chce też zostać rycerzem. Tylko co to znaczy w dzisiejszym świecie? Czy współczesny rycerz musi mieć zbroję i miecz oraz jeździć konno? Czy nie wolno mu się bać? Jak powinien zachowywać się w kinie, na basenie albo na wycieczce rowerowej?

Kolejna po "Damą być" książka o tym, jak się ubrać, a przede wszystkim, jak się zachować w różnych sytuacjach.

Informacje dodatkowe o Rycerzem być. Jak ubrać się i zachować w różnych sytuacjach:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2016-05-02

Kup książkę Rycerzem być. Jak ubrać się i zachować w różnych sytuacjach

Rycerzem być. Jak ubrać się i zachować w różnych sytuacjach - opinie o książce

Avatar użytkownika - testolandia
testolandia
Przeczytane:2016-07-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Synek czyta,
W książce poznajemy sympatycznego pierwszoklasistę Marcela, który marzy by zostać prawdziwym rycerzem. Tylko co to znaczy w dzisiejszym świecie? Czy współczesny rycerz musi mieć zbroję i miecz? W każdym z ośmiu rozdziałów Zofia Stanecka ukazuje nam, jak powinien zachowywać się współczesny rycerz. Najmłodsi dowiedzą się m.in. jak zachować się na meczu piłki nożnej ( zasady fair-play, kulturalne kibicowanie), podczas przejażdżki rowerowej, przy stole, na basenie ( odpowiedni strój, cierpliwe czekanie na swoją kolej przy zjeżdżalni), w kinie (nie rozmawianie podczas seansu, wyłączenie telefonu, sprzątanie po sobie), podczas ślubu i wesela (odpowiedni strój, kulturalna zabawa) czy podczas wizyty w szpitalu. Po każdym rozdziale mamy dwustronne podsumowanie zasad i porównanie rycerza średniowiecznego ze swoim współczesnym odpowiednikiem. Całość dopełniają humorystyczne i kolorowe ilustracje.
Basia i tajemnice ogrodu
Zofia Stanecka0
Okładka ksiązki - Basia i tajemnice ogrodu

Co można robić w mieście, gdy żar dosłownie leje się z nieba? W upalne majowe popołudnie Basia z całą rodziną wybiera się na spacer w wyjątkowe miejsce...

Fredek i koło fortuny
Zofia Stanecka0
Okładka ksiązki - Fredek i koło fortuny

Wakacje w pełni, a przed Jagodą i jej braćmi nowe wyzwanie. Trzeba naprawić gwiezdny ścigacz, którym Fredek, książę z odległej planety Pedanterii...