Okładka książki - Samo Ostrze: Pierwsze Prawo Księga Pierwsza

Samo Ostrze: Pierwsze Prawo Księga Pierwsza

Wydawnictwo: ISA
Data wydania: 2008-01-01
Dodał/a książkę: Autor X

Logena Dziewięciopalcego, cieszącego się złą sławą barbarzyńcę, opuszcza w końcu szczęście. Czeka go los martwego barbarzyńcy, który pozostawi po sobie tylko pieśni i równie martwych przyjaciół. Jezal dan Luthar, uosobienie egoizmu, żywi jedno pragnienie: odnieść zwycięstwo w kręgu szermierczym. Lecz zbliża się wojna, a na polach bitewnych lodowatej Północy walczy się według brutalniejszych zasad niż w turnieju. Inkwizytor Glokta, kaleka, który stał się oprawcą, nie ucieszyłby się z niczego ba

Kup książkę Samo Ostrze: Pierwsze Prawo Księga Pierwsza

Avatar użytkownika - gocha
gocha
Przeczytane:2015-05-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Witajcie w krwawej bajce.   Wielokrotnie już deklarowałam ciepłe uczucia wobec pisarza tworzącego krwawe i mroczne powieści fantasy. Abercrombie podbił moje serce książką Zemsta najlepiej smakuje na zimno i od tego czasu każdej jego powieści przyglądam się z uwagą.   Ostrze jest otwarciem trylogii Pierwszego prawa, koncentrującym się na trzech głównych postaciach: młodym i nieco pyszałkowatym kapitanie, starającym się o miano najlepszego szermierza Unii (Jezal Dan Luthar); koszmarnie okaleczonym przez wrogów inkwizytorze, niegdyś legendzie szermierstwa i unijnej armii (Sanda dan Glokta) oraz legendarnym barbarzyńcy i charyzmatycznym krwawym przywódcy (Logen Dziewięciopalcy). W tle pojawiają się doskonale znani z poprzednich powieści barbarzyńcy: szaleni i nadzwyczaj skłonni do przemocy, połączeni dziwnym więzłem nienawiści i lojalności; piękne kobiety sprowadzające kłopoty na swoich wybawców i dosyć oślizgli inkwizytorzy, dążący do jak największej władzy, niezależnie od jej ceny.   Unia rządzona jest słabą i drżącą ręką zapijaczonego króla, zagrożona konfliktami wewnętrznymi oraz wojną z północnymi barbarzyńcami. Warto też wspomnieć o spiskach możnych, chłopskich buntach i morskich najeźdźcach. Ratunkiem może być tajemnicza wyprawa, której podjąć się ma niedobrana i malownicza kompania (a do tworzenia takowych pisarz ma wyjątkowy talent).   Abercrombie ...

Opinie o książce - Samo Ostrze: Pierwsze Prawo Księga Pierwsza

Wspaniała opowieść przygodowa. Zabawni, wielowymiarowi bohaterowie. Dialogi rozbawiły mnie do łez. Wielkiej Unii, zagraża samozwańczy, niezwykle niebezpieczny król Północy. Na południu podbite kraje próbują wykorzystać północne zamieszanie i również wszczynają walki. W Stolicy możni podgryzają się nawzajem, nie mając pojęcia o zniszczeniach na obrzeżach kraju. Z dzikich krajów wypełza niebezpieczna magia i nikt właściwie nie wie co z tym zrobić. Pierwszy z Magów zbiera drużynę: znanego ale steranego życiem wojownika z północy, zbiegłą niewolnicę z południa, rozpieszczonego panicza ze Stolicy, gadatliwego nawigatora i nieco chorowitego studenta magii. Nie prezentują się najlepiej, ale wygląda na to,że jedynie oni mogą ocalić świat.
Avatar użytkownika - danutka
danutka