Sandman: Dom lalki. Tom 2

Tom 2 cyklu Sandman

Drugi tom jednej z najpopularniejszych i najbardziej uznanych powieści graficznych wszech czasów. Seria ,,Sandman" to wielokrotnie nagradzane arcydzieło Neila Gaimana, które stworzyło nowy standard dojrzałej, literackiej fantastyki we współczesnym komiksie. Zilustrowana przez najwybitniejszych artystów komiksowych, obfituje w nawiązania kulturowe i religioznawcze, a w fabule płynnie przeplatają się wątki współczesne, fikcja, dramaty historyczne i legendy.

W ,,Domu lalki" Władca Snów kontynuuje odbudowę swojego świata, musi też zmierzyć się ze śmiertelnym zagrożeniem.

Autorem scenariusza jest pisarz i scenarzysta Neil Gaiman, czternastokrotny zdobywca Nagrody Eisnera, a także laureat licznych nagród literackich, uznawany za jednego z najwybitniejszych pisarzy fantasy i science fiction. Rysunki wykonali wybitni amerykańscy ilustratorzy - m.in. Mike Dringenberg (,,Doom Patrol", ,,Doktor Strange") i Malcolm Jones III (,,Marvel Comics Presents"). Album zawiera zeszyty #8-16 oryginalnej serii.

Informacje dodatkowe o Sandman: Dom lalki. Tom 2:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-11-04, Ocena: 5, Przeczytałem,

W KRAINIE SNÓW

Drugi tom ,,Sandmana" to opowieść równie dobra, co część pierwsza. Nadal nie aż tak spełniona, bym uznał ją, jak uważa wielu, za najlepszą serię od Vertigo, ale wciąż wyróżniająca się na tle większości komiksów. A na pewno bardziej od nich literacka, przenosząca na graficzny grunt ambitniejsze podejście do fantastyki, niż to zazwyczaj spotyka się i to nie tylko w komiksie.

Sandman, Morfeusz, Władca Snów, przez lata był uwieziony przez ludzi, odebrano mu jego insygnia, ale powrócił. i odzyskał to, co utracił. Problem w tym, że jego królestwo nie jest już takie, jak dawniej. Musi zatem odbudować swój świat. I wkroczyć w kolejne opowieści. Ale już czyhają na niego kolejne niebezpieczeństwa i machinacje. Co z tym wszystkim wspólnego ma opowieść, którą opowiada się tylko raz i nastoletnia Rose Walker?

Avatar użytkownika - Regalia
Ocena: 4, Przeczytałem,
1602 t.2
Neil Gaiman0
Okładka ksiązki - 1602 t.2

Rok 1602. Straszliwe burze, silne trzęsienia ziemi, gwałtowne powodzie. Koniec świata? Angielska królowa Elżbieta postanawia dowiedzieć się prawdy...

Wilki w ścianach
Neil Gaiman0
Okładka ksiązki - Wilki w ścianach

Lucy jest pewna, że w ścianach domu żyją wilki - a, jak wszyscy wiedzą, jeśli wilki wyjdą ze ścian, to już koniec. Oczywiście rodzina jej nie wierzy. I...

Czarcie Lustro
Magdalena Zimniak