Scheda gigantów

Wydawnictwo: Alegoria
Data wydania: 2019-10-04
ISBN: 978-83-62248-63-6

Bądźmy cicho, bo Kuba właśnie bukuje bilet do Irlandii, czym żegna się z beztroską. Nie ma zielonego pojęcia, że czeka go przyszłość wprost z legend, wymagająca królewskich decyzji oraz heroicznych czynów. Że wreszcie zazna romantycznej miłości, chociaż wrogowie rozpętają wokół niego piekło.

Słyszycie stąpnięcia? Giganci zmierzają do klifów Moheru, a od ich kroków drży wyspa! Te twarze! Te mięśnie…! Naprzeciw kroczy diaboliczna Badb, wiedźma o śmiertelnym apetycie na wszelkie życie.

Czy Kuba okaże się godnym poprowadzenia ludzi do walki z jej upiorną armią? Wystarczająco odważnym, sprytnym i charyzmatycznym, by poruszyć mieszkańców po obu stronach świata? A może odwaga polega właśnie na tym, by przyznać się do strachu przed odpowiedzialnością? Oj, będziecie mieć niewiarygodne szczęście, kiedy weźmiecie w dłonie pasjonującą powieść o budowaniu własnej tożsamości, w której – podobnie jak w życiu – można zostać bohaterem pomimo wad, ale już niekoniecznie z przypadku.

„Scheda gigantów” to żadna tam bajeczka o skrzatach czy czterolistnej koniczynie! To międzyrasowa wojna suto zakrapiana krwią! Marek Zychla udowadnia, że fantasy wciąż skrywa krainy, o jakich poza koszmarami niewielu kiedykolwiek śniło. Po raz kolejny przybliża nam odległe mity, raz na zawsze demaskując swoje celtyckie fascynacje! Dlatego ja już dziękuję bogini Arduinie, że zdołał przekuć je w tak rewelacyjną powieść, a Wy podziękujecie – jestem tego pewna – całkiem niedługo.

Polecam!

Marta Sobiecka

Tagi: Fantastyka

Kup książkę Scheda gigantów

Opinie o książce - Scheda gigantów

Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska