Sekrety dusz czyśćowych

"Żadna praca, żadne wspomaganie cierpiących nędzę nie dokonuje się bez walki i zmagań. Dlatego gdy byłam jeszcze małym, zdrowym dzieckiem, a potem krzepkim dziewczęciem i modliłam się nad grobami na kościelnych cmentarzach, wtedy złe duchy, a nawet sam Nieprzyjaciel, często mi przeszkadzały, straszyły mnie i maltretowały. Wokół słyszałam wrzaski, otaczały mnie straszliwe zjawy, często powalano mnie na groby, popychano i rzucano we wszystkie strony, próbowano przemocą usunąć z cmentarza. Bóg dał mi jednak tę łaskę, że nie dałam się zastraszyć i nigdy nawet na jeden włos nie ustąpiłam Nieprzyjacielowi, a tam, gdzie mi przeszkadzano, podwajałam swe modlitwy. O, ileż podziękowań otrzymałam od moich dusz czyśćcowych! A. K. Emmerich"

Informacje dodatkowe o Sekrety dusz czyśćowych:

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Data wydania: 2011-10-19
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-62927-38-8
Tłumaczenie: Wiesław Szymona OP

Kup książkę Sekrety dusz czyśćowych

Sekrety dusz czyśćowych - opinie o książce

Zanim rozpoczęłam czytać książkę autorstwa Bł. Anny Katarzyny Emmerich
pt.'' Sekrety dusz czyśćcowych'' spróbowałam we własnych wyobrażeniach, jak wygląda ten świat i zadać sobie osobiste pytanie:

Jak ja widzę świat dusz przebywających w czyśćcu podobnie, jak autorka przedstawia czy jednak inaczej?

Udzielona moja odpowiedź na to pytanie bardzo mocno mnie zaskoczyła na tyle, że posiadałam inne wyobrażenie o tym tajemniczym świecie, który wśród na ogół czytelników wzbudza poniekąd zainteresowanie, chociaż nie zawsze myślimy o tym, co stanie się dalej po zakończeniu życia ziemskiego.

Z uwagą zapoznałam się ze wstępem, który zachęcił mnie, abym mogła głębiej dowiedzieć się o autorce i jak to się stało, że ona doświadcza, tego, czego zwykły śmiertelnik nie widzi, a ona widzi to w tych częściach postrzeganych przez nią wizji tego, co jest nieznajome, a nieuniknione jeszcze przed nami.

Obserwowałam z ogromnym zainteresowaniem, jak kto jest, kiedy ma się te niezwykłe możliwości przekazu tego, co my nie dostrzegamy na co dzień w ludziach, którzy byli nam bliscy, żyli, razem z nami to czują oni potrzebę kontaktu z nami poprzez modlitwę, która pomoże im mniej cierpieć w tym miejscu- czyśćcu, które jest jeszcze szansą na wybawienie.

Są to ciekawie przedstawione sytuacje z punktu widzenia autorki, gdyż nie każdy ma możliwość i szansę bycia poniekąd świadkiem ich i być może spojrzy na to zagadnienie nieco inaczej chociaż o tym świecie rozmawia się bardzo mało.

Gdyby tak bardziej można, się zastanowić nad tym tematem poruszonym przez autorkę to porusza on głębię tajemnicy i chęci spróbowania pomodlenia się za te dusze, które najbardziej cierpią, choć o tym nie wiedzą.

W chwili nostalgii, kiedy myślimy o osobach bliskich, których nie ma, już pośród nas to przyda się modlitwa za nich, która stanowiła będzie najlepsze ukojenie dla nich. My poczujemy się lepiej, bo możemy coś dla nich zrobić, aby im to życie ulepszyć, abyśmy mogli, przy ponownym spotkaniu się z nimi i rozmowie nie zapomnieli, o wspieraniu się wzajemnym pamiętając stale osobach świętych, o stwórcy świata, Panu Jezusie, Matce Boskiej Maryi, św. Józefie, którzy stanowią dla nas autorytet do naśladowania w życiu ziemskim.

W tej o to książce dodatkowym elementem zamieszczone są na samym końcu modlitwy.

Czyta się bardzo dobrze tę książkę.

Wydawnictwu AA dziękuję za podarowanie mi do zrecenzowania egzemplarza książki autorstwa Bł. Anny Katarzyny Emmerich pt. '' Sekrety dusz czyśćcowych''.

Warto przeczytać tę książkę.

Avatar użytkownika - Kate1986
Kate1986
Przeczytane:2021-03-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2021,

Polecam dla opamiętania się,poszerzenia wiedzy i wiary oraz ze względu na modlitwy zawarte w książce

Avatar użytkownika - AgnieszkaG
AgnieszkaG
Przeczytane:2017-03-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
Życie Najświętszej Maryi Panny
bł. Anna Katarzyna Emmerich0
Okładka ksiązki - Życie Najświętszej Maryi Panny

Anna Katarzyna Emmerich (ur. w 1774 r. w wiosce Flamschen koło Coesfeld w Westfalii, zm. w roku 1824), niemiecka mistyczka, stygmatyczka i wizjonerka....