Sekrety Gdańska

Zabytkowe uliczki, kawiarniane stoliki, zapach morza, wyjątkowa atmosfera... Tysiącletni Gdańsk zachwyca niepowtarzalnym klimatem, malowniczą architekturą i burzliwą historią. Aleksandra Tarkowska, przewodniczka po Trójmieście, autorka m.in. bestsellerowych Sekretów Gdyni i Gdańska między wojnami, tym razem odczarowuje mapę Gdańska, odnajdując tajemnicze historie, zapomniane miejsca, zaskakujące wydarzenia. Opisuje to, co miasto dotychczas skrywało.

Przeszłość i teraźniejszość tkają barwny gobelin gdańskich opowieści. Młoda żona Heweliusza zostaje posądzona o romans z Edmondem Halleyem, dla Polski kupowany jest półwysep Westerplatte, a tony bursztynu szykowane są do budowy ołtarza. Wszystko dynamicznie się zmienia i już na kolejnych kartach najpiękniejsze gdańszczanki spacerują ulicą Mariacką, Günter Grass zdradza swoje sekrety, Danziger Hoff czeka, by ugościć Ignacego Paderewskiego, a Stanisława Przybyszewska opowiada swoją zapomnianą historię.

Nagle nastrój się zmienia... zatonął prom, na Biskupiej Górce ustawiane są szubienice, a banda Maternów atakuje miasto!

Czterdzieści opowieści splata w całość Sekrety Gdańska. Miasto już nic nie ukrywa. Czytanie czas zacząć!

Informacje dodatkowe o Sekrety Gdańska:

Sekrety Gdańska - opinie o książce

Sekrety Gdyni cz. 2
Aleksandra Tarkowska0
Okładka ksiązki - Sekrety Gdyni cz. 2

Czy Gdynia może być jeszcze piękniejsza, bardziej słoneczna i zaskakująca niż w pierwszej części? Odpowiedź jest tylko jedna: tak! Aleksandra Tarkowska...

Gdynia między wojnami. Opowieść o narodzinach i życiu miasta 1918-1939
Aleksandra Tarkowska0
Okładka ksiązki - Gdynia między wojnami. Opowieść o narodzinach i życiu miasta 1918-1939

„Gdynia między wojnami” ukazuje miasto w okresie jego narodzin i najbardziej dynamicznego rozwoju, kiedy to w ciągu zaledwie dwudziestu lat...