Sekrety orientu

Sześć autorek, sześć niesamowitych opowiadań prosto z Bliskiego Wschodu. Choć łączy je klimat, każde z nich jest wyjątkowe ? jak wyjątkowy styl mają ich autorki. Miłość, duma, pożądanie, sława, ryzykowne misje? Pozwól się ponieść arabskim namiętnościom, odkryj zmyślne intrygi i spotkaj niebezpiecznych nieznajomych oraz starych znajomych, którzy wreszcie ujawnią przed Tobą swoje tajemnice.

"Sekrety Orientu" to pełne pasji historie, które wciągną Cię do swojego świata niczym "Baśnie z tysiąca i jednej nocy" i nie pozwolą Ci się oderwać od lektury. Czy dasz im się porwać?

Informacje dodatkowe o Sekrety orientu:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-09-15

Kup książkę Sekrety orientu

Sekrety orientu - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytanaEdyta
zaczytanaEdyta
Przeczytane:2023-04-30, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Sześć autorek, sześć niesamowitych opowiadań prosto z Bliskiego Wschodu. Łączy je klimat, jednak każde z nich jest wyjątkowe, dokładnie tak, jak jego Autorka. Pozwól się ponieść arabskim namiętnościom, odkryj zmyślne intrygi, a także spotkaj starych znajomych. "Sekrety Orientu" to pełne pasji historie, które wciągają czytelnika do swojego świata i nie pozwalają się oderwać od lektury. Czy dasz się im porwać?

Małgorzata Garkowska - odwołany ślub, samotny wyjazd, początek czegoś nowego.

K. C. Hiddenstorm - wyjazd z przyjaciółkami z tragedią w tle.

Beata Majewska - historia siostry szejka oraz jego prawej ręki.

Alicja Sinicka - książę i tajna agentka.

Emilia Szelest - pełne akcji i emocji poszukiwanie zaginionych bliskich.

Aniela Wilk - walka o majątek, w której nie obowiązują żadne zasady.

Autorki odwaliły kawał dobrej roboty, zadbały o nasze emocje, ale także postarały się, żeby przenieść nas do świata Bliskiego Wschodu. Na pewno nie będziecie się nudzić w trakcie czytania tej książki.

Było niebezpiecznie i szokująco. Były kłamstwa i intrygi. Nie brakuje zamachów, zdrad, manipulacji i morderstw. Było także erotycznie, intymnie i gorąco. Na pewno nie jest tu słodko. Nie raz w trakcie czytania byłam zaskoczony i zdumiona tym, co się dzieje. Osobiście jestem zachwycona tą książką.

Zdecydowanie jest to coś innego, bo nie często mam okazję czytać historie osadzone w arabskich realiach.

Ogólnie nie jestem wielką fanką antologii, ale ta książka naprawdę mnie zaciekawiła. Z reguły z tego typu książkami jest tak, że część opowiadań jest fajnych, część jest trochę gorzej dopracowanych, ale tu jest inaczej. W "Sekretach  Orientu" każde z opowiadań niezwykle mi się podobało. Każde mnie ciekawiło i trzymało w napięciu. Zdecydowanie jest to najlepsza antologia jaką miałam przyjemność do tej pory czytać.

Cieszę się, że miałam możliwość poznania tych historii. Każdemu gorąco polecam po nią sięgnąć. 🖤

Dziękuję Wydawnictwu Miraż za egzemplarz. ❤️

Avatar użytkownika - Booklutek
Booklutek
Przeczytane:2023-02-19,

W orientalnym klimacie

Ja jeszcze nie czytałam żadnej antologii arabskiej i jestem w niemałym szoku, jaka ta książka jest wspaniała. Zazwyczaj czyjeś opowiadanie bardziej mi się podoba, niż inne. Tutaj wszystkie przypadły do gustu. Na jednym płakałam, ale to dlatego, że to odrębna historia siostry Omara z serii arabskiej od Beaty Majewskiej. Dzięki tej książce mogłam poznać styl dwóch autorek, z którymi wcześniej się nie zetknęłam, mam na myśli Małgorzatę Garkowską i Emilię Szelest. To było dla mnie miłe zaskoczenie, że każda z tych historii, mimo iż w podobnej tematyce jest tak różna od siebie. Są romantyczne, wzruszające i niebezpieczne chwile. Każda niesie ze sobą jakieś głębsze zastanowienie się nad czymś.

„Był diabłem, a ja nie potrafiłam mu się oprzeć”.

1️⃣ Małgorzata Garkowska „Kawa po arabsku”
Dominika po zdradzie przyszłego męża postanawia wyruszyć w samotną podróż do Dubaju. Na miejscu poznaje przystojnego Araba. Kobieta nie wie, jakie niespodzianki na nią czekają. Warto być ostrożnym. 😉

2️⃣ K.C. Hiddenstorm „Nie wracaj”
Kaja wraz z przyjaciółkami wybiera się do Turcji, a tam chce spotkać się z chłopakiem poznanym przez internet. Czy to dobry pomysł?

3️⃣ Beata Majewska „Czekając na pełnię...”
Jak już wspomniałam, to losy siostry Omara i jego sekretarza. Ich miłość jest zakazana. Czy mają szansę być razem?

4️⃣ Alicja Sinicka „Misja”
Agentka specjalna ma za zadanie zdemaskować szejka. Jak bardzo będzie to niebezpieczne? Czy wszystko pójdzie według planu?

5️⃣ Emilia Szelest „Gniew Seta”
Polska policjantka jedzie do Kairu, aby znaleźć zaginioną antropolożkę. Czy władze miasta pomogą jej w poszukiwaniach? I co oznacza tytułowy „Gniew Seta”?

6️⃣ Aniela Wilk „Leila”
Po śmierci arabskiego dziedzica spadek przechodzi na Leilę i Ahmeda. Spór rodzeństwa trwa, a wszystkiemu przysłuchuje się fotograf mężczyzny. Co z tego wyniknie?

Gorąco polecam! Nowele dostarczą Wam wielu emocji. 💙

„Każdy ma swoje małe kłamstwa. Każdy.
Okazuje się, że niektórzy mają ich całkiem sporo”.

Uwielbiam krótkie historie jakie zawierają antologie i bardzo chętnie sięgam po takie książki. Do przeczytania tej pozycji skusiło mnie głównie opowiadanie pani Beaty Majewskiej, która zachwyciła mnie serią arabską i byłam ciekawa czym uraczy nas w tej książce. Nie zawiodłam się, a i pozostałe autorki stanęły na wysokości zadania.

Tajemniczy orientalny klimat sześciu opowiadań wciągnął mnie bez reszty i pochłonęłam je na raz, chociaż planowałam delektować się nimi pojedynczo. Od zawsze intrygowała mnie kultura Bliskiego Wschodu i życie mieszkańców krajów arabskich. Odmienna kultura, obyczaje, silne więzi rodzinne i mężczyźni, którym wolno wszystko. To pasjonowało mnie już od młodych lat. Dzięki tym historiom mogłam przyswoić sobie wiele nowych informacji i wczuć się w ten niesamowity świat.

Nie myślcie, że wszystkie opowieści są na jedno kopyto. Co to, to nie! Każda historia jest bardzo odmienna, ma w sobie jakąś głębie, niesie jakieś przesłanie i porusza ważny temat. Nie można przewidzieć co się wydarzy oraz jak się zakończy. Nie liczcie na przesłodzone romanse, życie tylko w luksusach i szczęśliwe happy endy. Mamy tu prawdziwych bohaterów z krwi i kości, z problemami, wątpliwościami, mocno zranionych, oszukanych, szukających właściwej drogi w życiu. Zapewniam, że nie raz będziecie zaskoczeni, zszokowani i doznacie wielu silnych emocji.

"Kawa po arabsku" otwiera antologie i ukazuje nam Dominikę. Kobieta tuż przed ślubem odkryła, że została zdradzona. Postanawia sama pojechać do Dubaju i świetnie się bawić. Na miejscu zafascynowana orientem i przystojnym Arabem wplątuje się w sytuację, która może przysporzyć jej wielu problemów. Czy Dominika wybrnie z kłopotów?

"Nie wracaj" opowiada o nauczycielce angielskiego online. Dziewczyna wraz z przyjaciółkami jedzie na wakacje do Antylyi, jednak to miasto kojarzy się jej ze śmiercią siostry. Poznany w internecie mężczyzna spotyka się z nią i uprzyjemnia jej wolny czas. Kai angażuje się uczuciowo, ale wtedy nadchodzą czarne chmury, a jej samej grozi niebezpieczeństwo.
Czy Kai przeżyje?

"Czekając na pełnię..." tu bliżej poznajemy Safę, buntowniczą siostrę Omara i Rashida, który jest sekretarzem księcia. Ich związek jest zakazany i grozi śmiercią. Czy ta dwójka przezwycięży przeciwności i zawalczy o szczęście? Czy Omar i społeczeństwo zaakceptuje ich miłość?

"Misja" najbardziej mi się spodobała, gdyż trzymała mnie w napięciu do samego finału. Malwina pracuje jako tajny agent. Jej zadanie polega na uwiedzeniu i wyciągnięciu tajnych informacji z arabskiego szejka. Dziewczyna postanawia wykonać swą misje najlepiej jak umie. Ten przystojny mężczyzna zawróci jej w głowie a to co odkryje będzie szokujące. Czy Malwina będzie w stanie trzeźwo myśleć i oddzielić uczucia od pracy? Czy wykona zadanie dla swych przełożonych?

"Gniew Seta" to wspaniała historia, gdzie akcja jest dynamiczna i pełna zagadek. Karina otrzymuje bardzo dziwny sms od przyjaciółki, która nagle przestaje się z nią kontaktować. Pełna złych przeczuć wyrusza do Kairu by odszukać i ocalić dziewczynę. Czy Karina zdoła odszukać koleżankę? Czy z jej zniknięciem mają coś wspólnego terroryści?

"Leila" przedstawia od kulis życie arabskiej, bogatej rodziny. Po śmierci szejka, spadek po nim dziedziczy Leila i Ahmed. Rodzeństwo ostro ze sobą rywalizuje, a w ich walkę zostaje zamieszany Jeremi, który jest fotografem Ahmeda. Jak zakończy się ta historia? Czy Laila jako kobieta jest zdana na porażkę w walce z męskim potomkiem?

Moi drodzy, mam nadzieję, że już nie wahajcie się i chętnie sięgnięcie po tę niezwykłą antologię. Zapewniam, że przeżyjecie niezapomniane chwile z tak dobrze wykreowanymi postaciami, a ciekawa fabuła przypadnie wam do gustu. Mamy tu prawdziwy miks gatunków i każdy znajdzie tu coś co lubi. Z całego serca polecam!

Kiedyś nie czytałam opowiadań ale stwierdziłam, że warto wyjść ze swojej strefy komfortu i nie żałuję. Sześć autorek, sześc opowiadań o Bliskim Wschodzie, kulturze arabskiej, dało się tu wyczuć smak i zapach orientu. Każde opowiadanie jest inne, nie brakuje w nich namiętności, miłości, ale też strachu i obawy o własne życie. Autorki pisały w taki sposób, że miałam przeczytać te opowiadania w formie powieści.

Nie będę tu wybierać najgorszego czy najlepszego opowiadania, każde miało w sobie to coś, mimo że ogromnie się od siebie różniły. W całym tym autorskim towarzystwie byłam bardzo zaskoczona obecnością Alicji Sinickiej i przyznam, że to opowiadanie po prostu pochłonęłam, uwielbiam książki, Pani Alicji.

Jeśli lubicie kulturę arabską i antologię, macie ochotę znaleźć się w świecie pełnym barw to polecam, sięgajcie po tę książkę bez zastanowienia.

Małgorzata Garkowska - kawa po arabsku

Bardzo ciekawe i przyjemne opowiadanie, po którym aż chce się więcej! Jest w nim trochę niepewności, plot twist i zakończenie, które w zupełności mnie satysfakcjonuje. Styl Autorki zdecydowanie zachęca do sięgnięcia po jej powieści!

K.C. Hiddenstorm - Nie wracaj

Świetne opowiadanie, inne niż dotychczasowe przeczytane przeze mnie książki Autorki, jednak zakończenie równie imponujące. Cudownie jest wracać do historii napisanych przez Autorów, których twórczość się kocha! Bawiłam się przy nim fenomenalnie i najchętniej przeczytałabym więcej tego typu historii spod pióra Autorki!

Beata Majewska - Czekając na pełnię

W trakcie słuchania tego krótkiego opowiadania Autorka uraczyła mnie całym wachlarzem emocji. Łzy szkliły mi się w oczach co rusz wypływając na wierzch, a w pewnych momentach wybuchałam donośnym śmiechem. Ubolewam nad tym, że tak szybko się skończyło i jestem pewna, że będę musiała nadrobić serię Autorki, ponieważ historia bohaterów niezmiernie mnie zaciekawiła!

Alicja Sinicka - Misja

Historia inna od pozostałych, zapierająca dech w piersi ze zniecierpliwienia i zdenerwowania. Cały czas trzymająca w napięciu, sprawiająca, że serce z każdą chwilą bije coraz mocniej. Pewnie dlatego, że nie był to gorący romans, a sensacja.

Emilia Szelest - Gniew Seta

Kolejne opowiadanie pełne akcji i napięcia! Oj tak uwielbiam takie historie! Bawiłam się przy niej znakomicie, chociaż nerwom nie było końca. Byłam bardzo ciekawa jak potoczą się losy bohaterów i o co chodziło z tym gniewem Seta. Szczerze całkowicie się zaskoczyłam, gdy zostało to wyjaśnione. Pióro Autorki nie było mi znane wcześniej, ale po tym, co zaprezentowała w tym opowiadaniu, wiem, że z chęcią przeczytam którąś z jej powieści.

Leila - Aniela Wilk

Ta historia była inna od poprzednich. Nie było tu tak kolorowo, nie było miłości, czy też chwil zapomnienia. Opowiadanie ciekawiło i sprawiało, że nie można było być pewnym, co się w nim wydarzy. Ja szczerze nie spodziewałam się takiego zakończenia. Spędziłam z tym opowiadaniem miło czas, napięcie rosło z każdym zdaniem. Spodobał mi się styl Autorki i na pewno do jej pióra z chęcią wrócę.

Antologia ta była miłą odmianą. Bawiłam się wyśmienicie słuchając jej. Nie sądziłam, że klimaty arabskie tak bardzo mi się spodobają! Po tych opowiadaniach mam ochotę na więcej! A zwłaszcza na serię Beaty Majewskiej, o której słyszałam tyle dobrego. Zdecydowanie muszę ją nadrobić. Sześć Autorek i sześć równie emocjonujących historii, które nie pozwalają o sobie zapomnieć. Słuchając ich relaksowałam się, ale jednocześnie w niektórych momentach napinałam się, jakbym to ja była jedną z bohaterek. Ilość emocji, które zafundowały mi Autorki jest nie do opisania! Uśmiech, łzy, szybciej bijące serce - to wszystko, a nawet i więcej możecie poczuć, czytając tę niezwykłą Antologię! Gorąco polecam!

Dziękuję serdecznie wydawnictwu oraz Autorkom za te cudowne historie, które na dłużej zostaną w moim sercu!

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-10-21, Ocena: 6, Przeczytałam,

Kiedy tylko ujrzałam nowość od Wydawnictwa Miraż po prostu nie mogłam sobie jej odmówić. Tym bardziej, że jedną z autorek jest Beata Majewska, której pióro uwielbiam! Nawet książka wyglądem nie przypomina innych antologii, gdyż wewnątrz każde opowiadanie jest poprzedzone zdjęciem danej pisarki. To sześć opowiadań z sekretu orientu, których łączy tylko tytuł:-) Spodziewałam się podobnych odniesień do tematu, a spotkałam tutaj prawdziwą burzę mózgów z zakończeniem równym jajka niespodzianki. Dosłownie jakby specjalnie wprowadzały nas w błąd, gdzie przy końcu trzeba było otworzyć usta ze zdziwienia, bądź przystanąć. Nie wiem dlaczego, ale po skończeniu każdego musiałam zrobić sobie przerwę. Chciałam przemyśleć sobie treść, co bardzo rzadko robię. Chyba nikogo nie zdziwi jak powiem, że historia pani Majewskiej najbardziej przypadła mi do gustu. Przede wszystkim dlatego, że czytałam tu o kontynuacji losów bohaterów z serii arabskiej. Jakoś życie siostry księcia Omara mało było tam uwidoczniane, występowali jakby na chwilę. Tutaj pokażą nam się w pełnej krasie, więc nie ukrywam, że wpierw przeczytałam właśnie o nich:-) Dowiedziałam się o ich pierwszym razie, dokładnym i bardzo szczegółowym opisie, a także sekretach, których nic dziwnego, że nie zdradzali w serii arabskiej:-) Jednak nie wypada przy antologiach wychwalać tylko jednego autora, gdyż żadne z nich nie było słabe. Różniło je podejście do tematu. Jedne pisane na luzie, drugie jakby w wielkim stresie, przy innym bywałam wzruszona, a jeszcze inne mnie złościło. Znajdzie się również historia miłosna, która chwyci za serce. Każde pióro jest tu inne i wydaje mi się, że dopasowane jakby do każdej dziedziny literatury. Z pewnością wszystkie wciągają od razu. Tutaj wciąż coś się dzieje, czyta się je w głębokim napięciu, gdyż temat nie jest oklepany. Gdyby wydane były osobno, bardzo chciałabym mieć każde z nich. Właśnie dzięki antologiom poznałam pióro innych autorek w których książki się zaopatrzę. Bardzo wam ją polecam!!!

Po obu stronach Odry... patriotycznie
antologia0
Okładka ksiązki - Po obu stronach Odry... patriotycznie

Pod takim, nie budzącym wątpliwości do zawartości treściowej, tytułem, pojawia się nowa antologia współczesnej poezji polskiej. Wyraźnie określona...

Poeci bawią dzieci
Antologia0
Okładka ksiązki - Poeci bawią dzieci

"Poeci bawią dzieci" to zbiór wierszy pełnych radości, których autorzy bawią się słowem, łamią języki czytelników, rozśmieszają. Znajdziemy tu wiersze...

Forget Me Not
Julie Soto