Okładka książki - Seksturysta

Data wydania: 2014-09-12
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-936326-0-2
Dodał/a książkę: Edyta Dombrowicka

Bohaterem Seksturysty jest Adam - handlowiec, samiec Alpha, podróżujący do różnych krajów, w tym wypadku do Indonezji, w poszukiwaniu miłości. Nie jest to miłość jaką znamy z tanich romansideł. Bohater szuka jej, spotykając się z przypadkowo napotkanymi kobietami, prostytutkami, kelnerkami, czy dziewczynami ze stron matrymonialnych, w jednym konkretnym celu - aby odbyć z nimi stosunek seksualny. Ale w każdym z tych aktów seksualnych jest pragnienie spotkania tej prawdziwej miłości, która, choćby oparta tylko na fizycznym kontakcie, spełniłaby poszukiwania bohatera.

Razem z nim zwiedzamy Indonezję. Zagłębiając się w lekturę barwnych opisów, oczami wyobraźni zobaczymy wiele miast, takich jak Dżakarta, Semarang, Dżogdżakarta oraz wyspę Bali. Dzięki jego opowieściom poznamy wygląd indonezyjskich kobiet, kobiecość balijskich dziewcząt i wiele egzotycznych legend, mitów oraz opisów życia mieszkańców Archipelagu Indonezyjskiego.

Przede wszystkim znajdziemy w tekście mnóstwo opisów erotycznych scen, z których wiele, jak słynny "Helikopter", wykonywany przez chińskie prostytutki w Hotelu Alexis, czy tajemnicze kabazzah, czyli sekretne pobudzanie skurczami pochwy penisa partnera, na pewno zszokują czytelników. Adam jest dla czytelnika przewodnikiem po ogromnym, podziemnym świecie seksturystyki. Świecie, który bardzo trudno było by poznać, nawet samemu podróżując przez ten kraj. Są w nim dziesiątki klubów z kilkoma setkami młodych prostytutek, specjalne przyjęcia dla VIP-ów, pełne publicznych orgii, a także wiele innych - cichych, małych miejsc, gdzie biedne dziewczyny sprzedają swoje wdzięki za kilka misek ryżu.

Seksturysta, oprócz rangi przewodnika po podziemnym świecie płatnego seksu, jest również współczesną wersją moralitetu, w którym bohater uosabia cechy całej samczej męskości, a walka, jaką prowadzi z sobą samym, doprowadza go w końcu do celu i oczyszczenia, ale jakiego to już sami musicie przeczytać.

Kup książkę Seksturysta

Opinie o książce - Seksturysta

Avatar użytkownika - bambi12
bambi12
Przeczytane:2015-04-12, Ocena: 2, Przeczytałam, Mam,
Rozumiem, że niektórych może tematyka tu przedstawiona zainteresować. Może dla innych seksturystyka jest czymś naturalnym. Może książka autorstwa Adama Amblera dla tych mniej doświadczonych w tej kwestii okaże się drugą kamasutrą. Może Ci, którym przypadło do gustu sławne "Pięćdziesiąt twarzy Greya" odnajdą w "Seksturyście" to samo co w książce E L James. Może nawet fani Coelho znajdą w tej pozycji coś dla siebie. Niestety ja po lekturze powyższej powieści nie jestem w stanie piać z zachwytu. Nie zamierzam wystawiać tej publikacji żadnej laurki... Zapytacie dlaczego? Możecie powiedzieć, że przecież tematyka tu poruszana jest zajmująca. Temu nie zaprzeczam. Jednak nie wiele czułam, gdy ją czytałam. Lektura nie wywołała we mnie zbyt wielu emocji. A przecież powinna. Bo cóż to za historia, która do głębi nie porusza czytelnika. Pomyślałam, że może to tylko w moim przypadku tak się stało. Aż z ciekawości musiałam sprawdzić opinie innych. I okazało się, że faktycznie książka zebrała całkiem dobre noty. Szczerze - trochę się zdziwiłam. Cóż widocznie należę do mniejszości albo jestem jedyną osobą, do której przekaz tu zawarty nie do końca trafił. Może wprost napiszę co tu znalazłam. Otóż spotkałam tu bohatera (nawiasem mówiąc imiennika autora - czy zbieżność jest przypadkowa czy nie - niestety nie wiem), który okazał się prawie idealny w każdym calu. Przedstawia się czytelnikowi ...
Avatar użytkownika - asagao
asagao
Przeczytane:2014-09-08, Ocena: 4, Przeczytałam, Posiadam, Wyzwanie: 52 książki - 2014,
"Seks to darmowe pigułki szczęścia. Sto razy lepsze niż najlepszy skręt, whisky czy marlboro - a mimo to jest społecznie zakazany."  Gdy słyszycie słowo seksturystyka, jakie nasuwają się Wam skojarzenia?  Podstarzałego faceta z brzuszkiem obłapiającego młodziutką Tajkę? Wykorzystywanie nieletnich w biednych krajach azjatyckich? Pedofilia? Żerowanie bogatych na niedoli biednych? Handel żywym towarem? Sądzę, że u wielu osób słowo to wywołuje właśnie takie negatywne konotacje. Czytając artykuły, czy oglądając programy poruszające tematykę turystyki seksualnej otrzymujemy wyraźny obraz mrocznego, wręcz odrażającego procederu. Okazuje się jednak, że w pojęciu tym mieści się dużo więcej różnorodnych zagadnień i stąd zapewne trudności w zdefiniowaniu tego zjawiska oraz wyjaśnieniu kto i dlaczego podejmuje tego typu podróże. Dlatego też nie można jednoznacznie utożsamiać jej z prostytucją. Często kontakty seksualne podczas tego typu wyjazdów są znajomościami przypadkowymi i nie łączą się w żaden sposób z zapłatą za seks. Dziś seksturystą nie jest już tylko zamożny mężczyzna z kraju rozwiniętego, poszukujący przygody, zaspokojenia i odskoczni od monotonii życia codziennego. Obecnie prężnie rozwija się chociażby turystka seksualna dla kobiet, które jak się okazuje lubią zapomnieć się na chwilę w silnych ramionach obcego mężczyzny. Za niewielki plus należy uznać fakt ...
Avatar użytkownika - zakurzonapolka
zakurzonapolka
Przeczytane:2014-12-20, Ocena: 5, Przeczytałem,
Adam to mężczyzna, który łączy przyjemne z pożytecznym. Z zawodu jest handlowcem i swoje podróże służbowe łączy z miłosnymi podbojami. I pisząc to nie myślę o sporadycznym seksie z przypadkowo poznanymi kobietami. Przez jego łóżko przewija się kilkanaście młodych dziewczyn, które bardzo dokładnie "poznaje". Tę podróż do Indonezji, czytelnik ma okazję przeżyć razem z nim. Co kieruje Adamem? Otóż nie tylko popęd seksualny, ale pragnienie doznania prawdziwej miłości. W każdej dziewczynie, szuka tego czegoś, co sprawiłoby, że jego serce w końcu szybciej zabije. Czy znajdzie prawdziwą miłość? "Seksturysta" to dosyć specyficzna książka. Specyficzna pod tym względem, że gdzieś po tą powierzchowną powieścią erotyczną, kryje się drugie dno. Pięknia i zupełnie w innym świetle pokazana Indonezja. Dżakarta czy wyspa Bali to tylko kilka miejsc, które będzie mógł zobaczyć czytelnik. Oprócz tego, w książce jest przemyconych kilkanaście zwrotów indonezyjskich, są opisy wyglądu kobiet, poznamy także kilka legend i mitów oraz życie mieszkańców. Takie niepozorne informacje, a jak poszerzają naszą małą wiedzę o tym kraju. Niezrozumiałe dla mnie jest porównywanie książki do "Pięćdziesięciu twarzy Greya" widzę małe podobieństwo w pewnym wątku, ale jest ono tak niewielkie, że nie porywałabym się z takim stwierdzeniem na okładce. "Seksturysta" to zupełnie inna książka, która pod erotyczną fabułą, kryje wiele cennych informacji. Sporo osób pisało, że sceny seksu są straszne, że odrażające czy jeszcze inne. Owszem, dla kogo kto nie lubi takich książek, ta będzie obrzydliwa, choć dla mnie nic obrzydliwego w niej nie ma. Autor z wielką wprawą opisuje swoje podboje seksualne, ale też pokazuje z jaką wielką delikatnością można traktować kobiety, nawet te, które pracują swoim ciałem. Sceny seksu były kluczowe w tej książce, ale nie na tyle nachalne, aby książkę odłożyć na półkę. Czy polecam ją dalej? I tak i nie. Nie, ponieważ sama chyba już do niej nie wrócę, nie dlatego, że mi się nie podobała, ale dlatego, że za drugim razem chyba by mnie już nie zaskoczyła. Tak, ponieważ ma w sobie coś takiego, co sprawia, że fajnie się ją czyta i dobrze wspomina. Szczególnie podoba mi się taki obraz Indonezji jaki zobaczyłam, z pewnością nie znajdziecie go w przewodnikach no i fakt z jaką czułością bohater traktował kobiety. Myślę, że ta książka również się spodobać może mężczyznom, kto wie, może podpatrzą jakieś techniki, którymi zaskoczą swoje partnerki? Jeżeli macie ochotę na poznanie bliżej tytułowego seksturysty, koniecznie sięgnijcie po książkę! www.zakurzonapolka.pl
Dobry pies
Rafał Witek