Seksuolożki 2. Nowe rozmowy

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2020-09-02
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-240-7845-5

„Większość wizyt u seksuologa to historia wstydu”. A jedna książka to za mało, by je wszystkie opowiedzieć.

KONTYNUACJA BESTSELLEROWEJ KSIĄŻKI „SEKSUOLOŻKI. SEKRETY GABINETÓW”.

Z jakimi problemami na terapię do seksuologa zgłaszają się polskie pary?

Dlaczego kobiety boją się odmawiać seksu?

Czy brak pożądania to choroba?

Jak wygląda życie kobiet, które były wykorzystywane seksualnie w dzieciństwie?

Co bardziej rujnuje libido? Depresja czy jej leczenie?

Jak zaburzenia osobowości wpływają na życie seksualne?

Z jakiego powodu małe dziewczynki przyprowadza się na wizytę do seksuologa?

Jak naprawdę wygląda chemiczny aspekt bycia kobietą, czyli działanie jej hormonów?

Jak często granice Polek zostają przekroczone w łóżku?

Dlaczego dzieci się masturbują?

Jak ciąża i poród wpływają na naszą seksualność?

Dlaczego kobieta czuje się winna, jeśli nie ma ochoty na seks?

Dlaczego w polskich związkach przyjemność mężczyzny jest ważniejsza niż satysfakcja kobiety?

Czy osoby zarażone wirusem HIV mogą w ogóle uprawiać seks?

Tagi: Literatura faktu reportaż

Kup książkę Seksuolożki 2. Nowe rozmowy

Opinie o książce - Seksuolożki 2. Nowe rozmowy

Avatar użytkownika - annaszymczak
annaszymczak
Przeczytane:2020-09-16, Ocena: 5, Przeczytałam,

Kolejna książka w formie reportażu po którą zdecydowałam się sięgnąć dotyczy problemu wielu kobiet. Problem ten dotyczy zarówno strefy psychicznej jak i fizycznej , a autorka próbuje nam je bez żadnego tabu przybliżyć. „Seksuolożki” to książka, która ma nam uświadomić własną seksualność, jak dbać o nią i edukować nas w tym temacie. Autorka w swojej publikacji odpowiada na najbardziej intymne pytania, które nas kobiet dotyczą, jak na przykład : czy brak pożądania to choroba? Co bardziej rujnuje libido? Jak często granice Polek są w łóżku przekroczone? Jak ciąża i poród wpływają na naszą seksualność czy chociażby dlaczego kobieta czuje się winna, jeśli nie ma ochoty na seks? A przecież nie powinna. Marta Szarejko po raz kolejny zabiera nas na spotkanie z seksuolożkami. Wspólnie ze swoimi rozmówczyniami odkrywa przed nami tajemnice gabinetów seksuologicznych oraz obnaża stereotypy, w jakich uwięziona jest nasza kobiecość i seksualność. Szuka odpowiedzi na liczne pytania – nie tylko te, które wstydzimy się zadać, lecz także te, o których wolelibyśmy nawet nie myśleć. Rozmowy, które znajdziecie w książce są bardzo pomocne i ciekawe. Autorka przeprowadziła je głównie z seksuolożkami, które na co dzień są terapeutkami czy psycholożkami, ale też kobietami więc zrozumienie tematu jest dużo większe. Pytania, które tu są zadawane do łatwych nie należą, ale powiedzmy sobie szczerze kto nie szukał na nie odpowiedzi? Tu je właśnie znajdziecie. Książka porusza także temat porad dla par, na które ludzie nie mogący na co dzień się ze sobą dogadać decydują się coraz częściej. Autorka pokazuje nam w ten sposób także jakie są powody takich decyzji i czy te terapie mogą nam coś pomóc. Nie boi się ona zadawać trudnych tematów i szukać na nie rozwiązań, przez co reportaż ten jest niezwykle poruszający i ważny dla każdej z nas. Znajdziecie tu bardzo dużą dawkę wiedzy o ludzkiej naturze podejściu zarówno fizycznym jak i psychicznym do kobiecej seksualności, ale przede wszystkim dużo zrozumienia ze strony innych, brak jakichkolwiek ocen oraz ewentualne sposoby poradzenia sobie z tymi problemami. Wywiady jakie przeprowadza tu Pani Marta pomagają nam wiele zrozumieć, więc uważam że absolutnie każda kobieta powinna choć raz sięgnąć po ten reportaż i oswoić się z tematem tu poruszanym. Gorąco polecam Wam sięgnąć po ten reportaż!

Książkę przeczytałam w mig. Ciekawe rozmowy z kobietami - specjalistkami, które pracują z kobietami. Można otworzyć oczy, poszerzyć własne horyzonty. Polecam wszystkim serdecznie.

Odwaga jest kobietą
Marta Szarejko 0
Okładka ksiązki - Odwaga jest kobietą

Bo odwaga jest kobietą! Dwanaście reporterek, dwanaście odważnych historii, które dzieją się blisko. Pozbawione sensacji a trzymające w napięciu do...

Zaduch. Reportaże o obcości
Marta Szarejko 0
Okładka ksiązki - Zaduch. Reportaże o obcości

Cykl reportaży o trzydziestolatkach z małych miejscowości w mieście. To książka o osobach, które wiedzą, że nie wrócą już na wieś, a jednocześnie...

Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska