Terapeuci par. Historie z gabinetów

W najnowszej książce Marty Szarejko nie otrzymasz przepisu na doskonały związek. Nie przeczytasz o tym, że każda terapia kończy się sukcesem. Zajrzysz natomiast do gabinetów prowadzonych przez znakomitych terapeutów par i znajdziesz odpowiedzi na mnóstwo bardzo ważnych pytań:

. Jak poprawić komunikację w związku?

. Dlaczego się ranimy?

. Czy pojawienie się dziecka może zniszczyć związek?

. Czy rozstanie może być celem terapii?

. Jak przeżyć w parze śmierć dziecka?

. Jak zbudować relację?

. Czy można kogoś kochać, nie ciekawiąc się nim?

. Co jest porażką dla terapeuty par?

Według badań z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych od 20 do 30% par doświadcza trudności, pomocy szuka 10-20% z nich, a decyduje się z niej skorzystać jedynie 7-10% par.

Ile z tych par zostaje razem, a ile decyduje się na rozstanie?

Marta Szarejko - dziennikarka, publicystka i autorka książek - razem ze swoimi rozmówczyniami i rozmówcami odkrywa sekrety polskich gabinetów terapeutek i terapeutów par. Zadaje pytania, na które szukamy odpowiedzi, ale nie mamy kogo zapytać.

Dla terapeutów nie istnieją błahe problemy. I ta książka świetnie to pokazuje.

W rozmowach wzięli udział: Katarzyna Moneta-Spyra, Iwa Magryta-Wojda, Hanna Pinkowska-Zielińska z Bartoszem Zalewskim, Maria Zapolska-Downar z Maciejem Żurkiem, Anna Zarzycka, Maja Szpakiewicz, Joanna Michałowska, Karolina Pniewska, Agata Stola z Robertem Kowalczykiem, Agnieszka Pacyga-Łebek, Dorota Ziółkowska-Maciaszek, Michał Pozdał, Bernadetta Janusz.

Informacje dodatkowe o Terapeuci par. Historie z gabinetów:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2024-04-10
Kategoria: Psychologia

Tagi: Psychoterapia Psychoterapia par i rodzinna Specjalizacje medyczne gałęzie medycyny psychologia

Kup książkę Terapeuci par. Historie z gabinetów

Seksuolożki 2. Nowe rozmowy
Marta Szarejko 0
Okładka ksiązki - Seksuolożki 2. Nowe rozmowy

„Większość wizyt u seksuologa to historia wstydu”. A jedna książka to za mało, by je wszystkie opowiedzieć. KONTYNUACJA BESTSELLEROWEJ KSIĄŻKI...

Odwaga jest kobietą
Marta Szarejko0
Okładka ksiązki - Odwaga jest kobietą

Bo odwaga jest kobietą! Dwanaście reporterek, dwanaście odważnych historii, które dzieją się blisko. Pozbawione sensacji a trzymające w napięciu do...