Semka się gotuje

Pamięć smaków. O jedzeniu, życiu i podróżach

Piotr Semka, znany publicysta i dziennikarz, tym razem w nowej roli uczestnika książkowej wyprawy dookoła globu śladem aromatów, smaków i tradycji kulinarnych. Przygotujcie się na pełną wdzięku opowieść o marokańskich tażinach, amerykańskiej miłości do rumu, wspaniałej meksykańskiej fajicie i daniach przyrządzanych przez alzackie praczki. A wszystko to okraszone przepisami i bezcennymi wskazówkami Autora, jakich pułapek unikać podczas przygotowywania potraw.

To nie jest tylko książka kucharska, to poemat o radości życia. Z szeroko otwartymi oczami na różnorodność i piękno świata.

Autor wozi czytelnika po świecie i te podróże nie ograniczają się do egzotyki. Są tu i łódzkie tradycje, i wielkopolskie zapożyczenia oraz - wszechobecny - Gdańsk, rodzinna kwintesencja Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

Książka Semki pełna fantazji, ale bez szpanu, to poradnik, przewodnik i zbiór przepisów. I przy tym bardzo solidne dziennikarstwo, jakie trudno znaleźć na stronach polityki.

Ludwik Lewin

Informacje dodatkowe o Semka się gotuje:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2016-10-03
Kategoria: Kuchnia

Kup książkę Semka się gotuje

Semka się gotuje - opinie o książce

My, reakcja historia emocji antykomunistów w latach 1944-1956
Piotr Semka0
Okładka ksiązki - My, reakcja  historia emocji antykomunistów w latach 1944-1956

Opowieść o świecie ludzi, którzy odrzucili powojenny komunizm. To książka skierowana do czytelnika, który chciałby zrozumieć, przed jakimi dylematami...

Obrazki z wystawy
Piotr Semka0
Okładka ksiązki - Obrazki z wystawy

Obrazki Z Wystawy to owoc wielokrotnych podróży Piotra Semki do Niemiec oraz zwiedzania przez niego licznych ekspozycji poświęconych przeszłości tego kraju...