SEO, czyli sztuka optymalizacji witryn dla wyszukiwarek

Pozycjonowanie stron oraz ich optymalizacja pod kątem wymagań wyszukiwarek (SEO) to trudna dziedzina: wymaga głębokiej wiedzy na temat wszystkich aspektów marketingu cyfrowego — od tworzenia stron internetowych, przez architekturę informacji i przewidywanie wrażeń użytkownika, po analizę rynku, planowanie strategii treści, analizę statystyk i optymalizację konwersji. Dodatkowo specjalista SEO powinien mieć umiejętności techniczne i łączyć zmysł analityczny z kreatywnym.

Książka, którą trzymasz w dłoni, to kompletny przewodnik po metodyce optymalizacji wyszukiwania w sieci. Jej trzecie wydanie zostało gruntownie uaktualnione — znajdziesz tu wszelkie nowinki z dziedziny technologii wyszukiwarek internetowych oraz marketingu elektronicznego, od mediów społecznościowych po urządzenia mobilne. Co więcej, złożone zagadnienia SEO zostały w tym podręczniku przedstawione w sposób przystępny, zrozumiały nawet dla osób rozpoczynających przygodę z tą fascynującą dziedziną wiedzy. To doskonałe źródło wiedzy o marketingu cyfrowym, IT i dyscyplinach inżynieryjnych!

Najważniejsze zagadnienia omówione w książce:

teoretyczne podstawy i praktyczne zasady SEO wykorzystywanie mediów społecznościowych i danych użytkownika projektowanie witryny z uwzględnieniem SEO i zasad marketingu treści algorytmy Google’a i innych wyszukiwarek własne badania i analizy dla potrzeb SEO

Jeśli prowadzisz biznes w sieci, SEO jest Twoim kluczem do sukcesu

Informacje dodatkowe o SEO, czyli sztuka optymalizacji witryn dla wyszukiwarek:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2016-06-16
Kategoria: Informatyczne
Tytuł oryginału: The Art of SEO: Mastering Search Engine Optimization, 3rd Edition
Tłumaczenie: Maksymilian Gutowski, Łukasz Piwko

Kup książkę SEO, czyli sztuka optymalizacji witryn dla wyszukiwarek

SEO, czyli sztuka optymalizacji witryn dla wyszukiwarek - opinie o książce

Avatar użytkownika - inspired7
inspired7
Przeczytane:2017-03-14, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2017, Mam,
"SEO, czyli sztuka optymalizacji witryn dla wyszukiwarek" to - nie przesadzając - kompendium wiedzy o technikach SEO. Zawiera informacje od tych podstawowych przez te bardziej szczegółowe, aż do tych przeznaczonych dla specjalistów. Niezależnie od poziomu wiedzy czytelników każdy znajdzie coś dla siebie. Początkujący zaś zostaną w bardzo merytoryczny sposób przeprowadzeni przez podstawowe informacje. Ich wiedza ze strony na stronę będzie coraz bardziej rozbudowywana. Książka napisana językiem przystępnym, chociaż nie brakuje w niej specjalistycznych sformułowań.