Serce

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: b.d
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7435-446-2
Liczba stron: 208

Ocena: 5.2 (10 głosów)

Przeżyj niezapomnianą przygodę razem z bohaterami naszych książek. Wprowadzą Cię oni w świat dziecięcych fascynacji, gdzie marzenia się spełniają, a wszystko wokół zachwyca swoją niezwykłością. Dzięki najcenniejszym utworom literatury dziecięcej odnajdziesz krainę, z której nie będziesz chciał wychodzić...

Kup książkę Serce

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Serce

Avatar użytkownika - Mamalea
Mamalea
Przeczytane:2015-02-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2015,
Jedna z piękniejszych książek, jakie czytałam. Bardzo wzruszająca i, co najważniejsze - nie jest "o niczym" pomimo formy pamiętnika chłopca opisującego rok szkolny. Każdy rozdział kończy się pointą, z każdego można wyciągnąć mądre wnioski i, nawet jeśli się z czymś nie zgadzamy, opisane zdarzenia i poruszane problemy są idealnym punktem wyjścia do dyskusji z dzieckiem w wieku wczesnoszkolnym i starszym. Treść książki nawiązuje do wielu istotnych, a także problemowych wartości życiowych, takich jak przyjaźń, szacunek, patriotyzm, tolerancja, altruizm, poświęcenie. Do tego nastrój lat minionych - trudnych, ale też pięknych. Polecam w szczególności rodzicom mającym czas na długie i owocne rozmowy z dziećmi ;-)
Link do opinii
Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2015-02-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Książka mająca już niemal 120 lat! Przetłumaczona przez Marię Konopnicką. Pomimo niecałych 200 stron, lekturę czytałam kilka dni. Nie jest to dzieło przeznaczone do szybkiego czytania, nad treścią trzeba nieraz się zastanowić, skłania ona do refleksji. ,,Serce" opowiada o Włoszech z XIX w., które to po latach ucisków pod zaborem Austriackim zostało zjednoczone. Ludzie cieszyli się drobnostkami, z radością uczyli, dzieci chodziły do szkoły w podartych ubraniach, biednie odziane. Synowie robotników kolegowali się z synami profesorów. Najmłodsi ciężko pracowali pomagając rodzicom w pracy np. w kuźni, polu. Nikt nigdy nie skarżył się na nadmiar wiedzy, obowiązywał szacunek dla rodziców, nauczycieli i ojczyzny, nie śmiano się z ubogich kolegów - wręcz przeciwnie podziwiano ich upór. Dodatkowo, wspaniałymi podsumowaniami były opowiadania miesiąca o bohaterskich wyczynach dzieci. Pomimo wielu archaicznych słów typu: ,,panicz", ,,jestem kontent" książka mnie wzruszyła, uroniłam przy niej wiele łez. Szkoda, że w szkołach nie ma obecnie takich pięknych lektur, a dzieci żyją w odrealnieniu nie ciesząc się niczym, co mają.
Link do opinii
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2013-04-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2013, Mam,
Książka, która tłumaczona jest na wszystkie literackie języki świata. Na język polski przetłumaczyła ją Maria Konopnicka. Jest to wspaniała lektura dla młodzieży, ale świetnie odnajdzie się w niej także starszy czytelnik. Mały chłopiec w formie pamiętnika opisuje swoje przeżycia w czasie całego roku szkolnego. Ukazana jest tutaj przyjaźń, miłość i poświęcenie młodych chłopców dla swoich kolegów. Wspomina też życzliwość i zainteresowanie nauczycieli losem swych uczniów. Książka pomimo upływu ponad 100 lat nie straciła na swojej atrakcyjności.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Carnival
Carnival
Przeczytane:2017-12-02, Ocena: 6, Przeczytałam, 2017, Mam,

Do książki powróciłam czytając ją córce. Pierwszy raz czytałam ją jako wydany zbiór opowiadań miesięcznych. Czytanie pełnej wersji wzbudziło we mnie jeszcze więcej emocji niż jak byłam dzieckiem. Piękne historie o życiu codziennym uczniów z ich troskami i sukcesami. Pomimo pisania książki w innych czasach - historie w niej zawarte są ponadczasowe i nadal można je odnieść do czasów współczesnych. Po każdym rozdziale moja córeczka nakłaniała mnie do rozmowy i poruszała tematy zawarte w książce. Wylałyśmy razem wiele łez.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Justine943
Justine943
Przeczytane:2010-07-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Warto do nich wrócić, Dla dzieci,

Piękna książka, budzi wzruszenie i wrażliwość. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - seven7books
seven7books
Przeczytane:2016-01-30, Ocena: 4, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - madz
madz
Przeczytane:2015-09-26, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - byska1
byska1
Przeczytane:2015-05-06, Ocena: 6, Przeczytałam, Przeczytałam,
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Żony Konstancina
Ewelina Ślotała
Żony Konstancina
Potknięcia miłości
Anna Wojtkowska-Witala ;
Potknięcia miłości
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Baśniowa opowieść
Stephen King
Baśniowa opowieść
Gdzie śpiewają raki
Delia Owens
Gdzie śpiewają raki
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy