Seria z Poczwarką. Raymie. Weź mnie za rękę

Co zrobić, kiedy świat staje na głowie? Zmienić go, oczywiście. A przynajmniej spróbować. Pierwsza część cyklu o przygodach trzech przyjaciółek z niewielkiego amerykańskiego miasteczka to pełna humoru dziewczyńska historia o determinacji, zaufaniu i odwadze.

- Mam do was pytanie - odezwała się po chwili. - Czy miałyście kiedyś takie wrażenie, że wszystko, absolutnie wszystko zależy tylko od was? Raymie nawet nie musiała się zastanawiać nad odpowiedzią. - Tak - potwierdziła od razu. - Jasne - zawtórowała jej Beverly. - To straszne, prawda? - zapytała Louisiana.

Co mogłoby połączyć wrażliwą Raymie, żyjącą w świecie fantazji Louisianę i zadziorną Beverly? Nic. Zupełnie nic. Poza konkursem na Małą Miss Wulkanizacji Centralnej Florydy.

Każda z nich zgłasza się do niego z innego powodu: Raymie chce skłonić do powrotu ojca, który zostawił ją i mamę, Louisiana - zdobyć pieniądze dla siebie i babci i uniknąć pobytu w domu dziecka. Beverly natomiast zamierza storpedować całą imprezę. W świecie, w którym dorośli zawodzą, dziewczynki stają się oparciem dla siebie nawzajem. Gdy połączą siły, nikt i nic nie zdoła ich powstrzymać!

Raymie. Weź mnie za rękę to realistyczna i przenikliwa psychologicznie powieść obyczajowa z dziecięcymi przygodami i emocjami na pierwszym planie i całkiem poważnymi problemami w tle. Została przełożona na 16 języków, a w 2016 roku otrzymała nominację do National Book Award for Young People's Literature.

Informacje dodatkowe o Seria z Poczwarką. Raymie. Weź mnie za rękę:

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2023-08-23

Tagi: Dzieci od ok. 10 lat

Kup książkę Seria z Poczwarką. Raymie. Weź mnie za rękę

Opowieść o Despero
Kate DiCamillo0
Okładka ksiązki - Opowieść o Despero

Oto drogi czytelniku, opowieść o malutkiej, słabowitej myszce o niezwykle wielkich uszach, o myszce, która bierze swój los we własne ręce. Jest to także...

Seria z Poczwarką. Louisiana. Powrót do domu
Kate DiCamillo0
Okładka ksiązki - Seria z Poczwarką. Louisiana. Powrót do domu

Lubicie Lunę Lovegood? Pokochacie Louisianę Elefante! Druga część cyklu o przygodach trzech przyjaciółek z niewielkiego amerykańskiego miasteczka. Obdarzona...