Sezon drwala. Pikantna edukacja

Iga ma 37 lat, pełnoletniego syna i właśnie rozwiodła się z mężem. Jako świeżo upieczona singielka stawia przed sobą zadanie: odkryć na nowo swoją seksualność! W końcu była w tym samym związku od piętnastego roku życia. Musiała szybko dorosnąć i nigdy nie miała czasu się wyszaleć. Kiedy, jak nie teraz?

Zasada jest jedna: zero poważnych relacji i stałych związków! Pora na nowe cielesne doznania i pikantny seks bez zobowiązań, najlepiej z wieloma mężczyznami.

Tylko jak znaleźć odpowiednich partnerów, kiedy nie ma się pojęcia, jakimi prawami rządzi się dzisiejszy świat randek? Jak się wkrótce okaże, kryje on przed Igą wiele niespodzianek...

Informacje dodatkowe o Sezon drwala. Pikantna edukacja:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2023-03-22

Kup książkę Sezon drwala. Pikantna edukacja

Sezon drwala. Pikantna edukacja - opinie o książce

Avatar użytkownika - wesolamamusia
wesolamamusia
Przeczytane:2024-01-14, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

"Adasiu, puknąłeś mnie wczoraj na cmentarzu. Niestety, trwale naruszyłeś moje dobro i będą konsekwencje. Nie unikniesz odpowiedzialności, bo poza telefonem ofiarowałeś mi również swój dowód osobisty. Znajdę cię. Iga."

Fajny cytat, co? Powiem Wam, że humoru w tej książce nie brakuje. Czego jeszcze nie brakuje, to scen z seksem. Ale do tego dojdę. Najpierw chcę Wam napisać, że książka " Sezon na drwala. Pikantna edukacja" Moniki Willemi trochę zmyliła mnie tytułem. Czemu? No spodziewałam się jakiegoś drwala, co będzie bardzo pikantnie edukował bohaterkę, aż wióry polecą. A tym drwalem to okazał się z goła kto inny! Jednak żeby nie było, pojawia się tu pewien drwal, wióry też lecą. Ale no troszkę inaczej wyobrażałam sobie fabułę tej książki.

"Ogłaszam otwarcie sezonu drwala! Mam zamiar rąbać, aż iskry polecą, i cieszyć się wolną miłością. Zakaz swatania i przyprowadzania poważnych kandydatów. Przez najbliższe kilka miesięcy planuję tylko się bzykać. Jeszcze nie wiem, jak się to robi i gdzie szuka się chętnych na seks, ale to drobiazg."

I tym sposobem dowiadujecie się, że owym drwalem w książce jest nasza bohaterka - Iga! Ta kobieta od 15 roku życia była tylko z jednym facetem, z którym szybko zaszła w ciąże i została jego żoną. Dziś  Iga ma 37 lat, syna który ukończył 18 lat i jest świeżo po rozwodzie. Ale dalej w przyjacielskich stosunkach z byłym mężem. Po tylu latach i seksie tylko z 1 partnerem, Iga chce poznać seks z innymi mężczyznami. Tylko gdzie znaleźć wolnych i chętnych, ale też takich w jej guście? Powiem Wam, że ta kobieta zaskakiwała mnie swoimi przygodami, ale też swoją otwartością zarówno dotyczącą sfery seksu, jak i podejścia jej syna do seksu i pewnych nieoczekiwanych, zaskakujących widoków, na które natykali się kilkukrotnie. Dodatkowo nasza bohaterka ma ogromne wsparcie nie tylko w synu, czy rodzicach, ale też w przyjaciółkach. Każda z nich inna, a jednak tworzą super paczkę. One też nie raz i nie dwa tutaj zaskakują czytelnika. A co się tyczy brata naszej bohaterki, to muszę napisać - rewelacyjny brat!  Są tutaj też pewne intrygi, złośliwości i nieprzyjemności, żeby tak za słodko nie było. A męscy bohaterowie zaskakują nie tylko pozytywnie - negatywnie również.

Dobra, teraz czas na słów kilka ode mnie, co sądzę o tej książce. No więc, zaskoczyła mnie totalnie. Zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. Zacznę od tego - dlaczego negatywnie? Są tutaj wyrazy, których ja bym w takim romansie nie chciała czytać. Wolę kiedy męski narząd płciowy  jest łagodniej nazywany niż na ch..! No w pornosie może by mi się to nazewnictwo spodobało, w dark romansie też, ale tutaj nie bardzo. Ale to nie był jedyny wyraz który tutaj bym zmieniła. Poza tym zaskakiwała mnie pozytywnie, bo byłam pełna podziwu dla Igi, jej syna, jej brata i jej rodziców. Ta ich otwartość i taka wręcz normalność w rozmowie o seksie aż mnie zatykało, że tak świetnie się im rozmawia o takim temacie. No ja nie mam takiej śmiałości nawet by z dziećmi aż tak porozmawiać o seksie, a z rodzicami to już w ogóle. To że jest tu temat gejów i lesbijek, to dodaje książce dodatkowe plusy. Niejedna rodzina przecież ucina kontakt z dzieckiem, które oświadcza, że jest gejem czy lesbijką. A tutaj wszyscy się traktują normalnie, swobodnie, z klasą. Albo kiedy dziecko nakryje mamę na seksie z obcym facetem. Jak byście zareagowali? Ja bym chyba zrobiła w tył zwrot i wyszła z domu. A oni tutaj ...  Zresztą sami przeczytajcie jak ta rodzina radziła sobie z takimi sytuacjami i ile ich było ;) Iga od rozwodu miałam wrażenie, że dosłownie straciła głowę dla seksu! Jak królik mogła się kochać i ciągle było jej mało. Ale wszystko to do czasu. Co się wydarzyło, że Iga zwolniła tempo? Kto zawiódł i rozczarował ją najmocniej? A kilka takich osób tutaj jest. I dlaczego czasem za szybko wysnuwamy o kimś opinię, zamiast wprost dopytać daną osobę o szczegóły? No cóż. Czasem za mocno czymś się zasugerujemy i wolimy nie dopytywać. Ale powiem Wam jeszcze, że książka dostarczy Wam naprawdę wielu wrażeń. Czasami wręcz niektórymi scenami można się zafascynować, inne mogą zadziwić, a jeszcze inne mogą być pierwszym krokiem do czegoś nowego ;) Zatem jeśli jesteście ciekawi tej historii, jesteście otwarci na sporo scen seksu, na dobry humor i na zaskakujące zwroty akcji pełne zaskoczeń, to ta książka jest dla Was!

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2023-03-29, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

"Sezon na drwala. Pikantna edukacja" @monikawillemi to historia o 37-letniej Idze, która właśnie wzięła rozwód z mężczyzną, z którym była od młodzieńczych lat. Wyrwała się z pustego związku i postanowiła zacząć nowe życie. Szukała nowych doznań i postanowiła poszukać swoich stref przyjemności. Planowała odkryć seks na nowo i swoje ciało. Iga cieszyła się z odzyskanej wolności i zamierzała z tego korzystać. Cieszyć się życiem i doświadczać. Interesuje ją tylko ognisty seks beż zobowiązań.
Co wyniknie z randek Igi? Czy odnajdzie odpowiedniego partnera?
Przekonajcie się sami.

Jestem zachwycona tą książką. Genialna I wciągająca fabuła, od której nie mogłam oderwać się ani przez chwilę. Świetna kreacja bohaterów, którzy zapewnili mi moc wrażeń. Śledziłam losy Igi z ogromną ciekawością. Nieoczekiwane zwroty akcji sprawiły, że wielokrotnie byłam zaskoczona. To historia z seksem w tle więc będzie gorąco i namiętnie. Będzie też zabawnie i intrygująco.
Autorka ma bardzo przyjemny styl i lekkie pióro. Książkę przeczytałam w błyskawicznym tempie.
Świetnie bawiłam się i spędziłam bardzo przyjemny wieczór.
Autorka poprzez tę historię zwraca nam uwagę na to, czym jest prawdziwy związek. Historia Igi pokazuje,że czasami warto zwolnić, pobyć samemu, a miłość przyjdzie do nas sama, nieoczekiwanie i jeszcze będziemy szczęśliwi. Nie warto uprawiać seksu z byle kim, bo to jest tylko cielesność. Natomiast miłość to uczucie i szacunek do drugiej osoby. Lubię czytać historie, które dają czytelnikowi do myślenia.
Bardzo spodobało mi się zakończenie tej książki. Autorce udało się mnie zaskoczyć, bo nigdy nie spodziewałabym się, że tak zakończy się ta historia.
Rewelacja! Czekam na kolejne książki autorki.
Zachęcam Was do przeczytania.
Będziecie oczarowani.

Polecam gorąco!

BRUNETTE BOOKS

Iga właśnie rozwiodła się z mężem i ogłosiła sezon na drwala. Co to znaczy? Niezobowiązujący seks i odkrywanie swojej seksualności. I nie próżnuje. Już w dniu rozwodu zalicza jednorazową przygodę z nieznajomym. Później postanawia dać szansę znajomości internetowej. Jednak szybko okazało się, że to nie to. Iga wpada więc na szalony pomysł - chce znaleźć sekskumpla. Taki właśnie układ proponuje koledze z pracy. Ta relacja również nie trwała zbyt długo.

Kobieta czuje, że się pogubiła. Już sama nie wie czy chce być wolna i niezależna, czy jednak woli być w stałej relacji. I wtedy pojawia się kolejny mężczyzna. Jaka relacja ich połączy?

Iga w tych wszystkich swoich przeżyciach może liczyć na przyjaciółki. Mimo, że część z nich dzieli duża odległość zawsze znajdą czas na rozmowy. Świetnie została tu pokazana siła przyjaźni. Kobieta może też liczyć na mentorkę i specjalistkę od seksu oraz grupę znajomych, z którymi rozmawia na grupie online. Jesteście ciekawi tej historii?

Co za rewelacyjna książka! Jest zupełnie inna niż przypuszczałam. Jeśli chodzi o seks nie ma tu tematu tabu. Wszystkie opisy i pikantne sceny ukazane są z wyczuciem i smakiem. Autorka rewelacyjnie pokazała czym jest seks, cielesność, własne potrzeby i związek. Dowiemy się też jak odkrywać własne ciało i czerpać z tego przyjemność. To zdecydowanie Pikantna Edukacja.

Książka jest tak napisana, że lekko i szybko się ją czyta. Bardzo polubiłam Igę - za jej otwartość, ale też rozterki, dzięki którym sami możemy wiele się dowiedzieć. Chętnie zaprzyjaźniłabym się z dziewczynami i dołączyła do tych ich spotkań online. Bardzo polecam! Uwierzcie warto przeczytać tą książkę.