Sherlock Holmes, Crime Alleys Tom 2, Okrutny los

Tytuł oryginału: Sherlock Holmes: Crime Alleys: Vocations forcées
Język oryginału: francuski
Tłumaczenie: polski

Tom 2 cyklu Sherlock Holmes – Crime Alleys

Dokończenie historii rozpoczętej w albumie pt.: Pierwsza sprawa. W roku 1876 Sherlock jest młodzieńcem traktującym rozwiązywanie zagadek kryminalnych jako zabawę i umysłowe wyzwanie. Zaczyna się to zmieniać, kiedy nieznani bandyci porywają jego przyjaciela, wirtuoza skrzypiec. Wówczas Holmes rozpoczyna współpracę z policją i próbuje wyjaśnić tajemnicę zniknięć ludzi nauki i sztuki. W końcu sam zostaje uprowadzony przez organizację wpływowego złoczyńcy Henry’ego Moriarty’ego. Sherlock jeszcze nie wie, że wplątał się w intrygę, która sięga samych szczytów władzy Imperium Brytyjskiego. Śledztwo to dramatycznie wpłynie na psychikę początkującego detektywa i będzie rzutować na całe jego przyszłe życie. Dwutomowe opowieści o Holmesie (wcześniej zostały wydane dwie dylogie: Wampiry Londynu oraz Sherlock Holmes i Necronomicon) składają się na serię pisaną przez francuskiego scenarzystę Sylvaina Corduriégo, który zyskał uznanie właśnie opowieściami o detektywie wszech czasów.

Tagi: Sherlock Holmes

Kup książkę Sherlock Holmes, Crime Alleys Tom 2, Okrutny los

Opinie o książce - Sherlock Holmes, Crime Alleys Tom 2, Okrutny los

Avatar użytkownika - malwina10405
malwina10405
Przeczytane:2019-07-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Muszę przyznać, że drugi tom tej serii mnie dużo bardziej zainteresował. Po pierwszej części byłam trochę zniechęcona do dalszego czytania, ale jako że komiksy te nie są zbyt obszerne objętościowo, stwierdziłam, że chcę się dowiedzieć, jak skończyła się ta historia. W drugim tomie fabuła się bardziej rozkręca i nabiera tempa. Czytało mi się tą część dużo lepiej i szybciej niż pierwszą.

Więcej niż zło
Ewelina Stefańska