Shinrin-yoku. Japońska sztuka czerpania mocy z przyrody

Drzewa mają moc.

Wiedza ta od stuleci stanowi fundament filozofii i medycyny japońskiej, ale dopiero niedawno sztuka shinrin-yoku, poparta naukowymi dowodami, zaczęła fascynować ludzi Zachodu. Shinrin-yoku to dosłownie „sztuka kąpieli leśnych” lub inaczej „sztuka zanurzenia się w zieleni”.

W naturze znajduje się wszystko, czego człowiek potrzebuje do osiągniecia stanu równowagi i spokoju. Shinrin-yoku uczy, jak obcować z przyrodą tak, by wyciszyć myśli, wzmóc koncentrację, poprawić kondycję fizyczną, a przede wszystkim odzyskać radość i witalność.

Dzięki tej książce dowiesz się:

- jakie miejsca wybrać, by znaleźć ukojenie i spokój, a jakie by odzyskać energię i witalność;
- dlaczego warto spacerować bez celu i zgubić się w lesie;
- jak uwolnić się od myśli, które „zachmurzają” nasz umysł,
- co zrobić, aby wracając do normalnego życia, utrzymać stan „leśnej duchowości”;
- jakie rośliny doniczkowe nadają się najlepiej do domowego shinrin-yoku.

Autorzy bestsellerowego IKIGAI tym razem zabierają nas w niezwykłą podróż w głąb lasu. Wyprawę, z której wrócimy pełni siły i wewnętrznej mocy.

Informacje dodatkowe o Shinrin-yoku. Japońska sztuka czerpania mocy z przyrody:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2018-05-09
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-240-4844-1
Tłumaczenie: Monika Skowron

Kup książkę Shinrin-yoku. Japońska sztuka czerpania mocy z przyrody

Shinrin-yoku. Japońska sztuka czerpania mocy z przyrody - opinie o książce

Avatar użytkownika - darr2
darr2
Przeczytane:2020-03-10, Ocena: 5, Przeczytałam, #2020,

Natura to najlepsze lekarstwo

„Shinrin Yoku” to książka, która zwraca uwagę na niewyobrażalną moc płynącą z natury. Stres, niepokój, słaby nastrój wynikać mogą ze zbyt małego kontaktu z naturą. Codzienne spacery po lesie, umiejętność bycia tu i teraz pozwalają złapać równowagę psychiczną. Autorzy książki przekonują, że nawet pracownicy biurowców, którzy czasami nie mogą sobie pozwolić na długie wyjścia, mogą się odprężyć podczas przerw w pracy. Wystarczy, że odłożą swoje zadania na chwilę na bok i popatrzą na fototapety lasu, pięknych zalesionych miejsc. Zielony uspokaja i ma pozytywny wpływ na naszą duszę.

Avatar użytkownika - zaczytanaaniaa
zaczytanaaniaa
Przeczytane:2018-10-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Japończycy od zawsze mnie zachwycają. Podziwiam ich kulturę osobistą oraz szacunek do drugiej osoby czy pracy. W "Shinrin Yoku" Autorzy zdradzają tajniki obcowania z naturą i czerpania z niej korzyści. Dosłowne znaczenie tytułu, to "kąpiel wodna", ale na stronach tej książki nie dowiecie się nic o kąpieli.

Aby w pełni korzystać z uroków japońskich wynalazków nie trzeba w nic inwestować. Wystarczy wybrać się na spacer do lasu, zostawić telefon w domu, a z głowy wyrzucić myśli o obowiązkach. Japońskiej kąpieli wodnej możecie w każdej chwili doświadczyć, podczas przebywania wśród różnego typu roślin.

Zdarza Wam się z utęsknieniem czekać na wiosnę? Wypatrujecie pierwszych pąków na drzewach? To właśnie po zimie człowiek nieświadomie zażywa shinrin yoku. Na naszych twarzach niespodziewanie pojawią się uśmiech, a my budzimy się do życia i jesteśmy pełni energii.

Ciągły pośpiech w mieście, brak przyrody dookoła może być powodem do pojawiającej się depresji. Czasami wystarczy jednego dnia odłożyć na bok wszelkie problemy i udać się na spacer do lasu. Uwierzcie mi, że natura pozwoli Wam odprężyć się i doda sił.