Sieci komputerowe. Kompendium. Wydanie II

Kompletne omówienie zagadnień sieci komputerowych

Topologie i nośniki Sieci bezprzewodowe Usługi sieciowe i protokoły Administrowanie siecią Bezpieczeństwo w sieciach

Sieci komputerowe to temat niezwykle rozległy i omawiany w dziesiątkach publikacji. Jedne traktują o protokołach, inne o usługach, jeszcze inne o administrowaniu siecią, przy czym wiele z nich zawiera ogromną ilość informacji teoretycznych często po prostu zbędnych w codziennej pracy. Typowy administrator sieci powinien posiadać kompleksową wiedzę praktyczną z każdej z tych dziedzin, aby sprawnie rozwiązywać pojawiające się problemy. Dla osoby zajmującej się sieciami komputerowymi najlepszym podręcznikiem jest taki, w którym zgromadzone są wszystkie niezbędne wiadomości praktyczne.

Książka "Sieci komputerowe. Kompendium. Wydanie II" to taki właśnie podręcznik. Drugie już wydanie tego bestsellera zawiera wszystkie informacje pozwalające na szybkie przygotowanie się do pełnienia obowiązków administratora sieci. Jest tu dawka wiadomości teoretycznych niezbędnych do zrozumienia zasad funkcjonowania sieci komputerowych, ale główną część książki stanowi opis mechanizmów sieciowych, sposobów ich konfigurowania i reagowania na występujące awarie. Książka ta może również pełnić rolę podręcznego źródła wiedzy na temat parametrów sieci.

Topologie sieci komputerowych Model ISO/OSI i podział na warstwy Standard Ethernet Zasada działania i projektowanie sieci bezprzewodowych Protokół IP Usługi DNS, poczta elektroniczna, FTP i HTTP Szyfrowanie danych Administrowanie siecią LAN Zabezpieczanie sieci przed wirusami i włamaniami Wykrywanie ataków na sieć Stosowanie firewalli

Jeśli zajmujesz się administrowaniem siecią,
ta książka powinna znaleźć się w Twojej biblioteczce.

Informacje dodatkowe o Sieci komputerowe. Kompendium. Wydanie II:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2005 (data przybliżona)
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Sieci komputerowe. Kompendium. Wydanie II