Sieci komputerowe. Kurs

Poznaj tajniki budowy sieci komputerowych

Jak skonfigurować protokół sieciowy? Jak zarządzać użytkownikami i grupami? Jak wykorzystać zaporę sieciową?

Sieć komputerowa to medium, które pozwala na połączenie komputerów lub urządzeń zewnętrznych tak, aby mogły się wzajemnie komunikować i korzystać ze swoich zasobów. Istnieje wiele sposobów wzajemnego rozmieszczania urządzeń sieciowych. Różnią się one kosztami budowy, możliwością rozbudowy i niezawodnością. Prawidłowe zaprojektowanie, wykonanie i skonfigurowanie sieci wpływa na oszczędność, usprawnienie pracy i podniesienie wydajności. O tym, jak wybrać i wykonać optymalny rodzaj sieci, dowiesz się z tego podręcznika.

Książka "Sieci komputerowe. Kurs" przeznaczona jest dla wszystkich, którzy mają więcej niż jeden komputer lub prowadzą firmę z kilkoma stanowiskami komputerowymi. Nie musisz dysponować zaawansowaną wiedzą informatyczną ani umiejętnościami, aby stworzyć własną sieć, korzystając z tego podręcznika. Wystarczy, że potrafisz obsługiwać urządzenia biurowe i znasz pracę w środowisku Windows. W tej książce znajdziesz bogato ilustrowane informacje dotyczące projektowania, montażu i konfigurowania sieci. Dowiesz się, co to jest medium transmisyjne, magistrala, pierścień i gwiazda. Na koniec poczujesz satysfakcję ze zbudowania własnej, sprawnie działającej sieci.

Projektowanie sieci komputerowej Wykonanie okablowania Instalacja i sprawdzanie karty sieciowej Połączenie urządzeń sieciowych Uruchamianie i zabezpieczanie routera Wykrywanie i usuwanie uszkodzeń sieci Udostępnianie plików i folderów Konfigurowanie zabezpieczeń systemowych Blokowanie wyświetlania reklam

Teraz także i Ty możesz zbudować niezawodną sieć komputerową!

Informacje dodatkowe o Sieci komputerowe. Kurs:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2008-10-29
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Sieci komputerowe. Kurs

Sieci komputerowe. Kurs - opinie o książce

Informatyka Europejczyka. Program nauczania technologii informacyjnej
Witold Wrotek0
Okładka ksiązki - Informatyka Europejczyka. Program nauczania technologii informacyjnej

"Informatyka Europejczyka" to zestaw edukacyjny przygotowany przez lidera na rynku książek informatycznych. Zawiera on w sobie doświadczenie...

Tablice informatyczne. Joomla!
Witold Wrotek0
Okładka ksiązki - Tablice informatyczne. Joomla!

Joomla! - zaprzęgnij ją do pracy! Jak zainstalować system zarządzania treścią Joomla! i zacząć z niego korzystać? W jaki sposób opublikować artykuł...