Sieci komputerowe. Ujęcie całościowe. Wydanie V

Zdobądź najlepszą aktualną wiedzę na temat sieci komputerowych

Jak działają aplikacje sieciowe i protokoły? Na czym polega warstwowość architektury sieciowej? W jaki sposób zbudować doskonale funkcjonującą i bezpieczną aplikację?

Istnieje wiele książek na temat sieci komputerowych, jednak podręcznik, który trzymasz w rękach, wyraźnie wyróżnia się na ich tle. Dzieje się tak z powodu niebanalnej konstrukcji tej publikacji, opierającej się na metodzie omawiania zagadnień "od góry do dołu", od ogółu do szczegółu, a więc prezentowania jako pierwszej warstwy aplikacji, a następnie kolejnych, niższych warstw - aż do warstwy fizycznej. W ten sposób zwraca się szczególną uwagę na tę warstwę, która rozwija się najszybciej i jest najbardziej interesującym elementem sieci.

Z książki "Sieci komputerowe. Ujęcie całościowe. Wydanie V" dowiesz się wszystkiego na temat programowania aplikacji, protokołów wyższych warstw oraz aktualnych zabezpieczeń sieciowych. Oprócz rzetelnie przedstawionej podstawowej wiedzy znajdziesz tu znacznie bardziej szczegółowe informacje o sieciach P2P opartych na protokole BitTorrent, dodatkowe materiały na temat sieci DHT, zaktualizowane omówienie sieci dostępowych (między innymi kablowych, FTTH i DSL), a także informacje dotyczące historii sieci komputerowych i Internetu. Korzystając z tego podręcznika, z łatwością zaprojektujesz własną, świetnie funkcjonującą aplikację sieciową.

Sieci dostępowe i nośniki fizyczne Architektura aplikacji sieciowych Warstwy: aplikacji, transportowa, sieci, łącza danych i fizyczna Przepustowość w sieciach komputerowych Programy klienta i serwera Technologia WWW i protokół http Sieci bezprzewodowe i mobilne Multimedia Aplikacje z obszaru P2P Bezpieczeństwo w sieciach komputerowych Zarządzanie sieciami

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o aplikacjach sieciowych, protokołach i Internecie

Informacje dodatkowe o Sieci komputerowe. Ujęcie całościowe. Wydanie V:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2010-06-25
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Sieci komputerowe. Ujęcie całościowe. Wydanie V

Sieci komputerowe. Ujęcie całościowe. Wydanie V - opinie o książce

Sieci komputerowe. Od ogółu do szczegółu z internetem w tle. Wydanie III
James F. Kurose, Keith W. Ross0
Okładka ksiązki - Sieci komputerowe. Od ogółu do szczegółu z internetem w tle. Wydanie III

Kompleksowy przegląd wszystkich zagadnień związanych z sieciami komputerowymi Protokoły komunikacyjne Aplikacje sieciowe Sieci bezprzewodowe...