Sieroty wojny

CZY ZNALAZŁBYŚ NADZIEJĘ NAWET W NAJCZARNIEJSZEJ GODZINIE?

Przyjmując pod swój dach dwójkę bezdomnych uciekinierek, nauczycielka Claudia Kellner odkrywa istnienie dzieci i zapewnia im schronienie, ryzykując własnym bezpieczeństwem. W międzyczasie komandos Peter Chesham, szpieg pracujący dla Brytyjczyków, z powodzeniem przedostaje się na terytorium Trzeciej Rzeszy. Jego ściśle tajna misja staje pod znakiem zapytania, gdy odkrywa miejsce, w którym ukrywają się sieroty. Jeśli będzie ją kontynuował, może się to okazać tragiczne w skutkach. Jeśli tego nie zrobi, naziści mogą wygrać wojnę. Peter staje przed poważnym dylematem - wykonać rozkazy czy uratować dzieci.

JEGO WYBÓR MOŻE ZADECYDOWAĆ O LOSACH ŚWIATA. POWIEŚĆ OPARTA NA PRAWDZIWYCH WYDARZENIACH DLA FANÓW HEATHER MORRIS, AUTORKI TATUAŻYSTY Z AUSCHWITZ

Informacje dodatkowe o Sieroty wojny:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-06-02
ISBN: 9788381954860
Tytuł oryginału: The Fuhrers's Orphans

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Kup książkę Sieroty wojny

Sieroty wojny - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2021-09-01, Przeczytałem,

Przychodzę do Was z książką, która została oparta o fakty.
Na obszarze przemysłowym Monachium ukrywa się przed Gestapo grupa dwudziestu siedmiu głodnych i przerażonych dzieci.
Ich rodzice zostali zesłani do obozów koncentracyjnych, a one pozostały na łasce samych sobie.
Do czasu kiedy nauczycielka Claudia odkrywa ich istnienie i zapewnia im schronienie, narażając własne życie.

Autor oparł książkę o fakty związane z planem Fuhrera, który miał na celu budowę ogromnych pociągów i linii kolejowych, które miały obejmować cały kontynent.
Drugim faktem, który autor zawarł w książce były Kindertransporty czyli tysiące dzieci uratowane w transportach przed hitlerowskim reźimem.
Jeśli chodzi o historię jaką stworzył autor jest ona bardzo wzruszająca, ból, strach dzieci, sytuacja prawie bez wyjścia.
Główna bohaterka to osoba silna, odważna i z tajemnicą, a do tego ktoś kto jej pomaga. Od niego zależy powodzenie misji. Tworzą ciekawy duet.
Jeśli chodzi o styl autora to miałam wrażenie, że chociaż pisał o bardzo wzruszających i przykrych wydarzeniach posługiwał się takim lekkim, beztroskim językiem. Pomysł na książkę trafiony, jednak moim zdaniem autor nie wykorzystał potencjału. Zabrakło mi tu emocji. Czytało się dobrze, ale czuję niedosyt.
Zakończenie mnie zaskoczyło, a nawet zasmuciło.
Książkę mimo minusów polecam. Warto przekonać się samemu i wyrazić swoją opinię.

Niezwykle poruszająca historia o odwadze oraz dylematach, które zaważą na życiu niewinnych wojennych dzieci. Zdecydowanie jest to książka, po którą warto sięgnąć.

Avatar użytkownika - emtezetka75
emtezetka75
Przeczytane:2023-06-30, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek 2023,

,,Sieroty wojny" to powieść, która inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami. Na rozległym obszarze przemysłowym wojennego Monachium grupa dwudziestu siedmiu głodnych i przerażonych dzieci ukrywa się przed Gestapo. Ich rodzice zostali wysłani do obozów koncentracyjnych, a one same nie mają dokąd pójść. Fabuła ujęła mnie i z każdą stroną chłonęłam ją coraz mocniej. Dzieciaki zostały pozostawione same, kiedy ich rodzice trafili do obozu koncentracyjnego. Musieli zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo. Na pomoc przychodzi im nauczycielka, jednak jej sekret wychodzi na jaw. Wszystko zależy od decyzji komandosa, który prowadzi tajną misję dla Brytyjczyków. Mimo tego, że powstało już wiele książek o tematyce wojennej ja polecam tą książkę.